لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت پنجم

لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت پنجم

اگر طرفدار پر و پا قرص سینما هستید این شانس را دارید که بسیاری از لوکیشن های معروف را ببینید. خیلی از آن ها از جاذبه های توریستی محبوب در کشور های مختلف هستند. با 2Safar همراه باشید.

انیمیشن آپ: آمریکای جنوبی

آپ یا بالا انیمیشنی شاد و در عین حال غم انگیز از زندگی مردی است که دوست دارد رؤیا های کودکی اش را تحقق ببخشد و خانه ی خودش را به فراز آبشاری در آمریکای جنوبی منتقل کند. داستان این فیلم به ما انگیزه برای ماجراجویی و کشف دنیا می دهد. آرزوی دیدن آمریکای جنوبی و سفر به آن همچنان که این انیمیشن را تماشا می کنیم در قلب ما نیز زنده می شود. در واقع آپ در مورد رؤیای سفر و کشف سرزمین های ناشناخته است، همان رؤیایی که شاید اغلب ما در باطن داریم.

2safar

فیلم غرور و تعصب: پمبرلی، انگلستان

برای کسانی که هم ذهن ادبی دارند و هم از ژانر عاشقانه لذت می برند رمان های کلاسیک زیادی برای خواندن وجود دارد. یکی از این نویسندگان بنام این حوزه جین آستین است که اثر معروفش، غرور و تعصب، بار ها در سینما به تصویر کشیده شده است. یکی از بهترین اقتباس هایی که از این رمان صورت گرفته مربوط به سال 2005 می شود که کیرا نایتلی پس از موفقیتش در فیلم دزدان دریایی کاراییب در این فیلم به نقش آفرینی می پردازد. داستان غرور و تعصب مانند سایر آثار جین آستین در انگلستان رقم می خورد و ییلاق های سرسبز و رؤیایی این کشور فراتر از یک لوکیشن تأثیری همچون یکی از کاراکتر های فیلم را دارد، طوری که در پایان فیلم ناخودآگاه به سمت کمد لباسمان می رویم و با خود فکر می کنیم برای سفر ییلاق های انگلستان چند دست لباس سفید احتیاج داریم! پمبرلی در فیلم غرور و تعصب چشم اندازی بسیار دوست داشتنی دارد و بینندگان را جادو می کند.

2safar

فیلم آخرین سامورایی: معبد چیون این، ژاپن

فیلم آخرین سامورایی با بازی تام کروز در سال 2003 به روی پرده آمد. این فیلم داستان یک آمریکایی است که در ژاپن تبدیل به یک سامورایی می شود. کشور ژاپن در این فیلم به زیبایی هر چه تمام تر به تصویر کشیده شده است، به خصوص معبد با شکوه جیون این یکی از لوکیشن های مهم فیلم است، جایی که تام کروز با دقت فراوان از پله ها ی آن یک به یک بالا می رود. قطعاً آن گونه که ژاپن در این فیلم به تصویر کشیده شده، توریست های زیادی سفر به این کشور را پس از تماشای فیلم در اولویت قرار داده اند.

2safar

فیلم یک مشت دلار: سنت میگوئل، مکزیک

شاید ندانید که بسیاری از فیلم های وسترن آمریکایی نه در ایالات متحده بلکه در مکزیک ساخته شده اند. هنوز هم ژانر وسترن از ژانر های محبوب هالیوود به شمار می رود و اگرچه عصر طلایی این فیلم ها در سینما به پایان رسیده است، اما همچنان هیچ سالی بدون ساخت حداقل یک فیلم وسترن به پایان نمی رسد. معروف ترین کارگردان فیلم های وسترن سرجیو لئونه بود که لوکیشن فیلم هایش را در کنار سایر عوامل واقعاً عالی بر می گزید و به خوبی می توانست تصویری کامل از غرب وحشی ارائه دهد. فیلم یک مشت دلار او با بازی کلینت ایستوود در سنت میگوئل مکزیک فیلم برداری شده است. شهری زیبا و وحشی با خیابان های رنگارنگ و فضایی خیال انگیز.

2safar