لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت چهارم

لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت چهارم

اگر طرفدار پر و پا قرص سینما هستید این شانس را دارید که بسیاری از لوکیشن های معروف را ببینید. خیلی از آن ها از جاذبه های توریستی محبوب در کشور های مختلف هستند. با 2Safar همراه باشید.

فیلم لورنس عربستان: وادی روم، اردن

در جنوب اردن صحرایی به نام وادی روم قرار دارد که تپه های شنی و غار های سنگی اش فضایی دراماتیک به وجود آورده اند. این صحرا جان می دهد برای لوکیشن فیلم های سینمایی و فیلم سازان نیز از این پتانسیل غافل نبوده اند. فیلم مشهور لورنس عربستان در سال 1962در این صحرا ساخته شده است. این فیلم در مورد زندگی لورنس است که به عرب ها کمک کرد در جنگ مقابل امپراطوری عثمانی در طول جنگ جهانی اول پیروز شوند. لورنس با پوشیدن لباس های عربی و پیروی از آداب و رسوم اعراب خود را ب صورت یک عرب تمام عیار در آورده بود. بر اساس حقایق تاریخی او در شورش اعراب در سال های 1917 تا 1918 از صحرای وادی رام اردن عبور کرد، به همین دلیل نیز بیشتر بخش های فیلم لورنس عربستان در این صحرای زیبا فیلم برداری شده است.

2safar

فیلم نجات سرباز رایان: ساحل کوراکُل، وکسفورد، ایرلند

استیون اسپیلبرگ، کارگردان مشهورِ فیلم نجات سرباز رایان، تصمیم داشت این فیلم را تا جایی که می تواند ملموس و واقعی بسازد و به همین دلیل نیز با دقت و وسواس زیادی لوکیشن فیلم را انتخاب کرد. او با تمام وجود کوشید صحنه ی وحشتناک و احساس روز دی D-Day در سال 1944 و در طول جنگ جنگ جهانی دوم را به درستی بازسازی کند. در این روز عملیات نظامی بزرگی در ساحل نرماندی فرانسه علیه ارتش هیتلر صورت گرفت که 160 هزار سرباز در آن شرکت کردند. نبرد نرماندی سرنوشت ساز ترین نبرد در تاریخ جنگ دوم جهانی است و اگرچه پایان جنگ نبود، اما در واقع سرنوشت جنگ و طرف پیروز را مشخص ساخت. اسپیلبرگ در فیلم نجات سرباز رایان به روز شروع این عملیات یا روز دی می پردازد و برای ساخت این فیلم به ساحل کوراکُل در اردوگاه وکسفورد ایرلند رفت. در این فیلم 400 کارمند و 1000 سرباز واقعی شرکت کردند که موجب شد فیلم تا حد امکان واقعی و باور پذیر شود. در ساحل نیز نزدیک به چهل هزار گالن خون خالی شد تا صحنه ی نبرد به خوبی باز سازی گردد. حاصل این همه تلاش 5 جایزه ی اسکار بود. نگفته نماند توریست های سینما دوست نیز با تماشای این فیلم بیش از پیش جذب سواحل ایرلند شدند و افراد زیادی برای دیدن لوکیشن فیلم نجات سرباز رایان به این سواحل سفر کردند.

2safar

فیلم شورش بی دلیل: رصد خانه ی گریفیث، لس آنجلس، کالیفرنیا

چندین فیلم از رصد خانه ی گریفیثِ لس آنجلس در بک گراند فیلم هایشان استفاده کرده اند، اما هیچ فیلمی به اندازه ی فیلم شورش بی دلیل محور اصلی فیلم را این رصد خانه قرار نداده است. در این فیلم هم از فضای داخلی و هم بیرونی رصد خانه استفاده شده است. جیمز دین، هنرپیشه ی فقید، که قبل از اکران فیلم به شکلی تراژدیک در حادثه ی تصادف اتومبیل در گذشت در این فیلم نقش آفرینی کرده است.

رصد خانه ی گریفیث یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی لس آنجلس است که بر روی تپه ای مشرف به شهر قرار دارد. روزانه توریست های زیادی از این رصد خانه دیدن می کنند تا علاوه بر بازدید از فضای رصدخانه، چشم انداز شهر لس آنجلس را نیز از فراز تپه ها ببینند.

2safar