لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند - می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت دوم

لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند - می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت دوم

اگر طرفدار پر و پا قرص سینما هستید این شانس را دارید که بسیاری از لوکیشن های معروف را ببینید. خیلی از آن ها از جاذبه های توریستی محبوب در کشور های مختلف هستند. با 2Safar همراه باشید.

فیلم مردان ایکس: کارخانه ی نوشابه سازی گودرهام ورتز، تورنتو، کانادا

داستان فیلم علمی تخیلی مردان ایکس اگرچه در نیویورک رقم می خورد، اما بیشتر صحنه ها در تورنتوی کانادا فیلم برداری شده اند. مثلاً صحنه ی ابتدایی فیلم که ظاهراً مربوط به سال 1944 و کشور لهستان رقم می شود در کارخانه ی نوشابه سازی کودرهان ورتز در تونتو ساخته شده است. این کارخانه روزگاری یکی از بزرگ ترین کارخانه های نوشابه سازی در کل امپراطوری بریتانیا بود اما امروزه تبدیل به محله ای برای خوش گذرانی شده است و هنوز تابلوی کارخانه که مربوط به دهه ی 60 می شود در آن جا به چشم می خورد. فضای بزرگ و نوستاژیک این کارخانه برای لوکیشن های سینمایی مربوط به قرن گذشته بسیار مناسب و عالی است.

2safar

فیلم درخشش: کلبه ی تیمبرلین، انگلستان

درخشش یا شاینینگ یک فیلم از یاد نبردنی است که از روی رمان معروفی از استفان کینگ ساخته شده است. کسانی که قلب ضعیفی دارند به هیچ وجه نباید این فیلم را ببینند زیرا فضای فیلم به قدری ترسناک و وهم آلود است که حتی خونسرد ترین افراد را نیز به جوش و خروش می آورد. داستان در مورد مردی با بازی جک نیکلسون است که همراه با خانواده به هتلی دور افتاده به نام هتل اوتلوک می رود تا در فصل زمستان که هتل مشتری چندانی ندارد از آن جا مراقبت کند. پدر خانواده به تدریج آثاری از جنون را در خود نمایان می سازد و جان سایر اعضای خانواده به خطر می افتد. فضا های بیرونیِ این فیلم در کلبه ی تیمبرلین فیلم برداری شده اند که نقطه ای دور افتاده مانند هتل اوتلوک را به خوبی در ذهن تداعی می کند. فضا های داخلی فیلم نیز در استودیوی الستری در هرتفوردشایر انگلستان فیلم برداری شده اند. جالب است بدانید کلبه ی تیمبرلین پس از شهرت فیلم درخشش تبدیل به یک جاذبه ی توریستی معروف شد و سالانه بازدید کنندگان زیادی به دیدن این کلبه می روند.

2safar

فیلم طلوع شوالیه ی تاریکی، قلعه ی مهرانگار، جادپور راجستان، هند

قلعه ی بزرگ و با شکوه مهر انگار نفس را در سینه حبس می کند و چشم اندازی غریب دارد. چنین قلعه ای مکانی ایده آل جهت فیلم برداری یکی از فیلم های بتمن است، وقتی که بروس وین از زندانی در اعماق زمین می گریزد و چشمش به این قلعه ی با ابهت می افتد. این قلعه در ارتفاع 120 متری بر فراز شهر قرار گرفته است و دیوار های ضخیمی قلعه را از شهر جدا ساخته اند. برای ساخت فیلم طلوع شوالیه ی تاریکی، کریستوفر نولان کارگران فیلم به همراه کریستین بیل و جاش پنس چند روزی را در سال 2011 در داخل این قلعه گذراندند. جالب است بدانید هالیوود بسیاری از صحنه های فیلم های معروفش را در هند فیلم برداری کرده است و این شامل فیلم اونجرز هم می شود.

2safar