لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت سوم

لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت سوم

اگر طرفدار پر و پا قرص سینما هستید این شانس را دارید که بسیاری از لوکیشن های معروف را ببینید. خیلی از آن ها از جاذبه های توریستی محبوب در کشور های مختلف هستند. با 2Safar همراه باشید.

فیلم جنگ ستارگان: هتل سی دی دریس، تونس

این هتل جزء مهم ترین لوکیشن های فیلم جنگ ستارگان و محل اقامت لوک اسکای واکر در فیلم بوده است. جالب اینجاست که سرتاسر دهکده ای که هتل سی دی دریس در آن قرار دارد دارای ساختاری قدیمی و ابتدایی است که به نظر می رسد به سیاره ای دیگر تعلق داشته باشید. گویا هنوز مردم در این دهکده در غار های سنگی زندگی می کنند. اگر یکی از طرفداران پر و پا قرص جنگ ستارگان هستید، حتماً تا به حال در آرزوی دیدن لوکیشن این فیلم بوده اید، پس می توانید محل محبوبتان را در تونس پیدا کنید.

2safar

فیلم خوب، بد، زشت: صحرای تابرناس، اسپانیا

صحرای تابرناس یکی از صحرا های نیمه خشک اسپانیا و تنها بیابان قاره ی اروپا محسوب می شود. به خاطر ویژگی های خاص این صحرا، فیلم سازان بار ها آن را به عنوان لوکیشن فیلم های مختلف انتخاب کرده اند. در واقع این صحرا در اسپانیا شباهت زیادی به بیابان غرب وحشی در ایالات متحده دارد. اگر روزی گذارتان به این صحرا بیفتد هرگز باور نخواهید کرد که چنین جایی در اسپانیا قرار دارد. کارگردان افسانه ای، سرجیو لئونه، این صحرا را به عنوان لوکیشن فیلم خوب، بد، زشت با نقش آفرینی فراموش نشدنی کلینت ایستوود انتخاب کرده است. این لوکیشن امروزه تبدیل به شهر بازی شده و بازدید کنندگان می توانند ضمن بازدید از محل ساخته شدن فیلم از حضور در این شهر بازی نیز لذت ببرند.

2safar

فیلم انجن نجیب زادگان عجیب: رودولفینام، پراگ، جمهوری چک

ساختمان معروف رودولفینام در شهر پراگ سبک معماری رنسانس بسیار زیبایی دارد و استفان نورینگتون، کارگران فیلم انجن نجیب زادگان عجیب این ساختمان را به عنوان لوکیشن فیلمش برگزیده است. این فیلم که در سال 2003 ساخته شده اقتباسی از یک کتاب طنز است که شخصیت های آن با یک تبهکار مبارزه می کنند. اگرچه محلی که داستان فیلم رقم می خورد ظاهراً لندن است، اما این فیلم در ساختمان رودولفینام چک فیلم برداری شده است.

2safar

فیلم پدر خوانده: ساووکا، ایتالیا

وقتی بخواهید یک فیلم گانگستری ببینید که شامل جنایت، مواد و باند های تبهکاری می شود، اولین فیلمی که به ذهنتان می رسد پدر خوانده خواهد بود. این فیلم داستان خانواده ی کورلئونه را مطرح می کند که توسط ویتو، با بازی مارلون براندو، رهبری می شود. ویتو اهل سیسیلی ایتالیا است و صحنه های زیادی از فیلم نیز ظاهراً در سیسیلی رقم می خورد، در حالی که در واقعیت این شهر به عنوان لوکیشن فیلم انتخاب نشد. دلیل این امر پیشرفته بودن سیسیلی بوده که نمی توانست به خوبی تداعی گر وضعیت جنوب ایتالیا مطابق داستان فیلم باشد. بنابراین کارگران فیلم ساووکا را به عنوان لوکیشن برگزید، جایی که مردم محلی زندگی فقیرانه و سختی را می گذراندند و می توانست به خوبی وضعیت یک خانواده سیسیلی را که به ایتالیا مهاجرت می کنند را به تصویر بکشد.

2safar