مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت چهارم

مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت چهارم

آیا می دانید اصلی ترین مهارت هایی که یک مسافر کوله ای باید از آن ها برخوردار باشد چه هستند؟

مهارت برقراری ارتباط

اگر فردی خجالتی هستید و در باز کردن سر صحب با غریبه ها مشکل دارید سفر کوله ای شاید مناسب شما نباشد. افرادی که به این سفر ها می روند غالباً بسیار معاشرتی هستند و می توانند به خوبی با مردم غریبه ارتباط برقرار کنند. در سفر های کوله ای برقراری ارتباط معمولاً اجتناب ناپذیر است. مثلاً مسافران کوله ای برای خواب در هاستل ها اقامت می کنند یا به صورت کوچ سرفینگ در خانه های محلی می مانند. در این فضا ها شما باید با مردم هم کلام شوید و نه تنها دوستی برقرار کنید بلکه بتوانید از تجربیات دیگران استفاده کنید. به علاوه اغلب مسافران کوله ای به خاطر روحیه ی معاشرتی شان در شهر ها و کشور های مختلف دوستانی پیدا می کنند که می توانند در طول سفر روی این دوستی ها حساب کنند و هر جا به مشکلی برخوردند یا کمکی خواستند به این دوستان مراجعه کنند یا حتی از مردم غریبه کمک بخواهند. آیا چنین روحیه ای در خود سراغ دارید؟

2safar

خوشبختانه اگر اراده کنید بسیاری از ویژگی ها را می توانید در خود پرورش داده و تقویت کنید. پس اگر معاشرتی و خوش مشرب نیستید از همین امروز روی این ویژگی ها کار کنید و مهارت دوستیابی را در خود پرورش دهید.

2safar

صبر، تحمل و خونسردی

اگر بدانید در سفر های کوله ای تا چه میزان به صبر و خلق خوش نیاز دارید شاید همین حالا از تصمیم خود برای رفتن به چنین سفر چنینی پشیمان شوید. اتفاقات پیش بینی نشده ی زیادی در این سفر ها رخ خواهد داد و مشکلاتی پیش خواهد آمد که بخشی از ماهیت سفر های کوله ای است. چقدر بردباری در خود سراغ دارید؟ آیا در زمره ی افرادی هستید که زود جوش می آورند و کنترل خود را از دست می دهند؟ آیا خود را فردی استرسی و مضطرب می دانید؟ آیا وقتی شرایط بر وفق مراد است خوش اخلاق و ملایم هستید اما با بروز مشکلات بد خلق و بی حوصله می شوید؟ اگر پاسخ به هر کدام از این سؤالات مثبت است قبل از نخستین سفر کوله ای خود دست نگه دارید و مدتی را به تمرین ویژگی هایی که برای این سفر ها لازم است بپردازید. حتی می توانید از یک مشاور در این رابطه کمک بگیرید.

2safar

دل کندن از تکنولوژی، شبکه های اجتماعی و دنیای آنلاین

مسافران کوله ای 24 ساعته آنلاین نیستند. حتی اگر بخواهند هم نمی توانند چون همه جا به اینترنت و وایفای دسترسی ندارند و به علاوه با توجه به صرفه جویی در هزینه ها ترجیح می دهند از موبایل و بسته ی اینترنت خود برای مواقع ضروری استفاده کنند. آن ها بیشتر به تجربه ی زندگی در دنیای حال می پردازند و فرسنگ ها از فضا های مجازی فاصله می گیرند. حال اگر شما معتاد اینترنت هستید و نصف روز بدون وصل شدن به اینترنت و سر زدن به شبکه های مجازی کلافه می شوید پس آدمِ سفر های کوله ای نیستید. به آن مسافرانی نگاه نکنید که ظاهراً به صورت کوله ای سفر می کنند اما مدام در حال به اشتراک گذاشتن لحظه های خود در شبکه های مجازی هستند. آن ها از قبل بلاگر بوده اند و بخشی از هزینه های سفر خود را از این راه به دست می آورند.

2safar

ضمن اینکه حتی آن ها نیز اغلب عکس ها و اطلاعات خود را در پایان سفر منتشر می سازند. اغلب مسافران کوله ای دسترسی محدودی به اینترنت در سفر دارند.

2safar