مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت سوم

مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت سوم

آیا می دانید اصلی ترین مهارت هایی که یک مسافر کوله ای باید از آن ها برخوردار باشد چه هستند؟

مهارت درست کردن آتش

مسافران کوله ای اغلب اوقات شب ها را در چادر سپری می سازند و برای گرم کردن خود یا پخت و پز و حتی نجات جانشان در حیات وحش نیاز به روشن کردن آتش دارند. درست کردن آتشی مانند آتش اردوگاه ها کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تجربه دارد. علاوه بر این مسافر کوله ای باید نحوه ی صحیح خاموش کردن آتش را نیز بلد باشد تا به محیط زیست آسیبی نرساند. شاید آموختن این مهارت به اندازه ی سایر مهارت هایی که تا کنون معرفی کرده ایم دشوار و زمان بر نباشد اما یکی از ضروت های پیش از سفر است.

2safar

سلامت و قدرت بدنی

اگر بدن ضعیفی دارید و زود خسته با بیمار می شوید شاید سفر کوله ای مناسب حالتان نباشد. این سفر ها بدنی ورزیده و ورزشکار می خواهد. شما نیاز به پیاده روی طولانی، کوهنوردی، حمل کوله پشتی های سنگین و بسیاری دیگر از کار هایی خواهید داشت که نیاز به قدرت بدنی دارد.

اگر به حد کافی قوی نیستید و درعین حال آرزوی سفر های کوله ای در آینده را دارید نا امید نشوید. از همین امروز شروع کنید و با ورزش منظم و تغذیه ی سالم بدن خود را قوی کنید. همان طور که پیش از این اشاره کردیم بین زمان تصمیم گیری برای رفتن به اینگونه سفر ها و اولین سفر بهتر است بین یک تا دو سال فاصله باشد. در این دو سال فرصت زیادی خواهید داشت که روی سلامتی و قدرت بدنی خود کار کنید و ورزیدگی لازم را به دست بیاورید. در ضمن از همان شهر خودتان پیاده روی روزانه و کوهنوردی را آغاز کنید و هر روز مسافت بیشتری بروید. بدن شما کم کم با شرایط جدید سازگار خواهد شد.

2safar

مهارت بستن کوله پشتی و آشنایی با وسایل مورد نیاز

یکی از مهارت های مهم و ضروری قبل از شروع سفر ای کوله ای آشنایی به نحوه ی جای دادن وسایل در کوله، همراه بردن وسایل لازم و در عین سنگین نکردن بیش از حد بار است. اغلب مردم برای یک سفر چند روزه نیاز به یک چمدان نسبتاً بزرگ دارند. پس تصور کنید کسی که به سفری طولانی ، آن هم سفر کوله ای می رود چگونه تمام وسایل مورد نیاز خود را در یک کوله پشتی جای می دهد.

2safar

اگر چه رفتن به سفر های کوله ای ارزان تر از سفر های دیگر است، اما شما هزینه هایی اجتناب ناپذیر قبل از نخستین سفر خواهید داشت. باید کفش، لباس، کوله پشتی و وسایل چند منظوره ی ویژه ی این سفر ها را تدارک ببینید. تمام این وسایل لازم است از نوع مرغوب، حرفه ای و با کیفیت تهیه شوند. در ضمن بهتر است با مسافران کوله ای با تجربه مشورت کرده و از آن ها راهنمایی بخواهید. از ویدئوهای یوتیوب و سایت های مشابه نیز غافل نشوید.

2safar