مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت دوم

مسافران کوله ای به چه مهارت هایی نیاز دارند - قسمت دوم

آیا می دانید اصلی ترین مهارت هایی که یک مسافر کوله ای باید از آن ها برخوردار باشد چه هستند؟

دانستن حداقل یک زبان خارجی در حد مطلوب

اگر چه بهتر است همه ی توریست ها و جهانگردان به زبان خارجی مسلط باشند، اما چنین دانشی برای مسافران کوله ای یک ضرورت به شمار می رود. مسافران کوله ای به دل زندگی مردم می روند و خیلی بیشتر از سایر توریست ها در تعامل با مردم محلی قرار می گیرند. آن ها به تور لیدر و حتی کارمندان هتل دسترسی ندارند که سؤالاتشان را از آن ها بپرسند و بدون نیاز به دانستن زبان در حد خوب، نمی توانند نیازهایشان را در طول سفر بر آورده سازند.

از آن جا که شما نمی توانید یک شبه زبان را بیاموزید بهتر است یک شبه نیز تصمیم نگیرید مسافر کوله ای شوید و دنیا را بگردید. از زمانی که چنین تصمیمی می گیرید تا زمانی که آن را عملی می کنید دو سال زمان نیاز دارید تا هم زبان بخوانید و هم به سایر مهارت های لازم مسلط شوید. مگر آن که قبلاً در این مسیر سرمایه گذاری کرده باشید و حداقل به یک زبان خارجی مسلط باشید.

2safar

دانستن زبان محلی در حد رفع نیاز

به همان دلایلی که در سرفصل قبل ذکر شد، شما در سفر کوله ای نه تنها به زبان انگلیسی که به دانستن زبان محلی نیز نیاز دارید. مردم عادی در خیلی کشور های غیر انگلیسی زبان نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و شما باید با زبان خودشان با آن ها ارتباط برقرار کنید. بنابر این به عنوان یک مسافر کوله ای زبان انگلیسی را به خوبی و قبل از شروع سفر هایتان بلد باشید و همچنین قبل از هر سفر زمان بگذارید و زبان محلی کشوری که به آن سفر می کنید را نیز بیاموزید. خوشبختانه امروز با پیشرفت تکنولوژی یادگیری زبان در حد رفع نیاز به دشواری گذشته نیست و می توانید با نصب اپ هایی در گوشی موبایل خود یادگیری زبان را تسهیل کنید. قبلاً تعدادی از این اپ های مفید را در مقالات 2Safar معرفی کرده ایم که توصیه می کنیم به آن ها رجوع کنید. به خاطر داشته باشید نیاز یک مسافر کوله ای به دانستن زبان محلی خیلی بیشتر از سایر توریست ها است و لازم است قبل از سفر حتماً برای این کار وقت بگذارید.

2safar

مهارت های اورژانسی پزشکی و کمک های اولیه

مسافران کوله ای اغلب در دل طبیعت سفر می کنند و در کوه، جنگل، ساحل و غیره به ماجراجویی می پردازند. این مسافران بیشتر از بقیه در معرض خطر هستند و لازم است قبل از سفر یا در دوره های آموزش کمک های اولیه شرکت کنند یا به طور خود آموز و از طریق ویدئو های یوتیوب، کتاب و غیره در این ارتباط مهارت کسب نمایند. هرگز توصیه نمی شود بدون حداقلی از دانش پزشکی و نحوه ی عملکرد در شرایط اورژانسی به سفر کوله ای بروید. حتی اگر در کشور خودمان نیز قصد سفر به این شکل را دارید لازم است حتماً کمک های اولیه بدانید.

2safar