معرفی استادیوم روستوف آرنا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم روستوف آرنا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

چهار مسابقه ی گروهی و یک مسابقه از مرحله یک هشتم نهایی تورنمنت فوتبال جام جهانی 2018 روسیه در استادیوم 45 هزار نفری روستوف آرنا برگزار می شود.این استادیوم در سال 2012 در ناحیه کروف بین اولیتسا لِووبِرِژنایا (LevoberezhnayaUlitsa) و گربونی کانال ساخته شد. این استادیوم به یکی از عناصر اصلی تفریحات عمومی منطقه در این بخش شهر بدل شده است.

2safar

2safar

این سازه ی 5 طبقه با شکلی مستطیلی و گوشه های گرد، دارای سقفی موج دار، پوشیده از قطعاتی مستطیل شکل است که و در کنا رود دون، استادیومی زیبا و با شکوه را خواهید دید. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این استادیوم در دسامبر 2017 مراحل آماده سازی اش به اتمام خواهد رسید و پس از مسابقات جام جهانی روسیه در اختیار باشگاه فوتبال روستوف قرار خواهد گرفت.

2safar

شما برای رسیدن به استادیوم از مناطق شمالی شهر می توانید از اتوبوس شماره 516 استفاده کنید و علاوه بر این اتوبوس، اتوبوس شماره ی 39 هم در مناطق شمالی، شما را به استادیوم خواهد برد. البته این اتوبوس دارای محدودیت مسیری در بخش چپ می باشد. اما هر دوی آنها استادیوم روستوف آرنا را به ترمینال راه آهن شهر روستوف –اون-دون متصل می سازد(که این مسیر بدلیل توقف در 4 ایستگاه در حدود نیم ساعت طول می کشد). شما از قسمت جنوبی استادیوم دو ایستگاه اتوبوس با ایستگاه قطار زارچانایا(Zarechnaya) فاصله دارید که نزدیک ترین ایستگاه قطار به استادیوم محسوب می شود.

محل های تمرین

2safar

استادیوم SKA ورزشگاه یکی از تیم های فوتبال شهر روستوف-اون-دون است که در خلال مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 محل تمرینی تیم های حاضر خواهد بود. این استادیوم در منطقه ی ورشیلوسکیقرار دارد که در خیابان مقابلش پارکی وجود دارد که به افتخار تیم فوتبال محلی اشSKAنامیده می شود. شما در نزدیکی این استادیوم می توانید از ایستگاه های اتوبوس شماره ی 22و 90 و مارشروتکای شماره ی 90 و 92 استفاده کنید. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بازسازی این استادیوم تا پایان سال 2017 به پایان خواهد رسید.

2safar

دیگر استادیوم محل تمرینی مسابقات جام جهانی 2018 ورزشگاه 16 هزار نفری المپ 2 (Olimp-2) ورزشگاه خانگی باشگاه روستوف استکه در خیابان پروسپت شلوکوا و در نزدیکی اوکتیابرسکایا پلوشچاد قرار دارد. این استادیوم هم مسیر پارک فرهنگی و تفریحی نیکولای استروسکی است. در این محله شما به کلیسای سنت پانتالئون هم نزدیک هستید این کلیسای جدید در سال 1990 ساخته شده است. در نزدیکی این استادیوم اتوبوس، تراموا و مارشروتکای متعددی در اختیار شمار قرار دارد. این استادیوم در سال 1930 ساخته شد و در سال 2009 مورد بازسازی قرار گرفت و برای جام جهانی 2018 تنها چهره ی ظاهری آن بازسازی خواهد شد.

2safar

استادیوم لوکوموتیو سومین محل تمرینی تعیین شده در شهر روستوف-اون-دون است.این ورزشگاه برای ورزش های مختلفی چون ژیمناستیک، ورزشهای رزمی و بسیاری موارد دیگر ساخته شده است. اتوبوس، مارشروتکا و تراموا های متعددی در خیابان لوکوموتیو قرار دارند. شما از این منطقه تا ایستگاه راه آهن 15 دقیقه فاصله خواهید داشت. این استادیوم در روند آماده سازی جام جهانی روسیه شاهد تغییرات و بازسازی مجدد خود بوده است و ساختمان ادارای، زمین فوتبال و جایگاه های آن دستخوش تغییر قرار گرفته اند. پس از پایان تورنمنت هم این استادیوم به مدرسه محلی المپیک داده خواهد شد.