معرفی استادیوم سامارا آرنا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم سامارا آرنا میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

چهار مسابقه ی گروهی جام جهانی 2018 فیفا از جمله دیدار های تیم ملی روسیه در استادیوم سامارا آرنا برگزار می شود، علاوه بر مسابقات گروهی،دیدار هایی از مراحل یک-هشتم نهایی و یک- چهارم نهایی تورنمنت هم در این استادیوم برگزار خواهد شد.

2safar

نمای استادیوم سامارا آرنا به شکل گنبد شفاف و شیشه ای است که به شکل سفینه ایی فضایی طراحی شده است و استادیوم را مانند یک شی فضای ترسیم می کند. این پروژه نمادی برای سامارا به شمار می رود، چرا که این شهر نقش مهمی را در تاریخ اکتشافات فضایی جهان داشته است.

گنبد استادیوم شامل 32 کنسول منشعب است، که وزن یک کنسول 277 تن است و تمامی کنسول ها بر روی هرمی با ارتفاع 21.4 متر نصب شده اند.

2safar

براساس برنامه ریزی های صورت در گرفته در روند ساخت این استادیوم، بیش از 13 هزار تن فلز برای ساخت ساختار فولادی و پوشش اصلی استادیوم مورد استفاده قرار گرفته است. مساحت سقف گنبدی شکل این استادیوم بیش از 76 هزار متر مربع است که برابر با 10 زمین زمین فوتبال است. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، روند ساخت این استادیوم در دسامبر 2017 به اتمام رسید.

2safar

پس از پایان مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه این استادیوم، ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال کریلیا سوتوف خواهد بود. پیش بینی می شود که در محل این استادیوم، مراکز تناسب اندام، مدرسه ی رقص، رستوران ها، و مراکزی تفریحی دیگری نیز بازگشایی شود. این ورزشگاه برای مسابقات ورزشی در سطوح مختلف، برگزاری کنسرت و اجرای نمایش و نمایشگاه نیز طراحی شده است.

2safar

محل های تمرین

دو ورزشگاه از سه محل تمرین و آمادگی تیم های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی 2018 حاضر در شهر سامارا در منطقه اولیتسا دالنیایا (UlitsaDalnyaya) و در نزدیکی استادیوم سامارا آرنا قرار دارند.در حال حاضر امکانات حمل و نقل عمومی در این ناحیه در دسترس شما قرار ندارد اما تا شروع تورنمنت جام جهانی امکانات حمل و نقل عمومی آماده بهره برداری خواهند بود.

2safar

استادیوم متالوورگ سومین ورزشگاهی است که به عنوان محل تمرینی در شهر سامارا مد نظر قرار گرفته است. این استادیوم، در حال حاضر ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال کریلیا سوتوف می باشد که در سال 1957 افتتاح شد و چندین بار هم مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. این استادیوم در خیابان اولیتسا استرویتلی (UlitsaStroiteley) قرا دارد. آخرین بازسازی این استادیوم هم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط برگزار کنندگان جام جهانی روسیه در سال 2017 انجام شد. در نزدیکی این استادیوم ترافیک سنگین اتوبوس و مارشروتکا وجود دارد و ایستگاه های متروی بزیمیانکا(Bezymyanka)، کارووفسکی و یونگورودوک(Yungorodok) هم ایستگاه های متروی نزدیک به این استادیوم به شمار می روند که با این ناحیه 10 ایستگاه فاصله دارند. ایستگاه قطار اسردنوولژسکایا(Srednevolzhskaya) هم چهار ایستگاه تراموا با استادیوم متالوورگ فاصله دارد.

2safar