معرفی استادیوم کالینینگراد میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی استادیوم کالینینگراد میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

ورزشگاه شهر کالینینگراد که محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه است با عنوان استادیوم کالینینگراد نامیده می شود. این ورزشگاه میزبان چهار مسابقه ی مرحله گروهی در خلال جام جهانی است.

2safar

استادیوم در کناره ی ساحلی جزیره اکتیابرسکی ساخته شده که تقریباً در نزدیکی رودخانه استارایا پرگولیا قرار دارد. همچنین شما می توانید در یک پاده روی نیم ساعته به کلیسای جامع برسید. این مکان در نیمه اول قرن چهاردم ساخته شده و محل دفن پیکر امانوئل کانت فیلسوف بزرگ آلمانی است.

2safar

ساختمان پنج طبقه این استادیوم یک شکل مستطیلی با لبه های گرد دارد. روند ساخت این استادیوم در ماه نوامبر سال 2017 به پایان رسید. این استادیوم در طول مسابقات ظرفیتی 35 هزار نفری خواهد داشت که پس از پایان جام جهانی ظرفیت تماشاگران آن را به 25 هزار نفر کاهش خواهند داد.

2safar

در حال حاضر در حوالی استادیوم کالینینگراد ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی وجود ندارد(و شما تا نزدیک ترین ایستگاه به استادیوم بصورت پیاده 20 دقیقه فاصله دارید)، البته مسیر ها و ایستگاه های مورد نیاز برای دسترسی به استادیوم تا آغاز رسمی مسابقات جام جهانی 2018 آماده بهره برداری خواهند بود.

زمین های تمرین

2safar

استادیوم میرنی(نامی بجای مانده از(پیشگام) "Pioneer" ) به عنوان یکی از مراکز و مکان های تمرینی طی مسابقات جام جهانی 2018 در شهر کالینینگراد تعیین شده است. این استادیوم در سال 1966 افتتاح شد و برای مسابقات جام جهانی مورد بازسازی قرار گرفت که طی برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان 2017 روند بازسازی به پایان رسید. استادیوم میرنی در نزدیکی منطقه مرکزی شهر و دریاچه Dzerzhinets قرار گرفته است و بین خیابان های پروسپکت میرا(Prospekt Mira) و اُلیتسا لئوتنانتا کاتینا(UlitsaLieutenantaKatina)قرار دارد. در حوالی این استادیوم هم چندین ایستگاه حمل و نقل عمومی وجود دارد که بزرگترین آنها ایستگاه پروسپکت میرا است و شما می توانید با طی کردن 5 دقیقه بصورت پیاده از استادیوم به این ایستگاه برسید. همچنین این ایستگاه از طریق انواع وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، واگن های برقی، مارشروتکا و .. از نقاط مختلف شهر در دسترس شما خواهد بود.

2safar

از دیگر زمین هایی که برای تمرین در خلال مسابقات جام جهانی تعیین شده، ورزشگاه لوکوموتیو است که در نزدیکی یوژنی پارک در منطقه مسکوفسکی قرار دارد. این ورزشگاه هم از طرح ها بازسازی مربوط به جام جهانی بود که روند بازسازی آن نیز در پایان سال 2017 به اتمام رسید. البته تجهییزات و امکانات این ورزشگاه پس از مسابقات جام جهانی 2018 برای دیگر رشته های ورزشی نیز قابل استفاده خواهند بود. از ایستگاه های تراموا، واگن برقی و اتوبوس و مارشروتکا در خیابان های آلیا(Alleya) و سملیخ(Smelykh) 5 تا 10 دقیقه با ورزشگاه لوکوموتیو فاصله خواهید داشت.

2safar

ورزشگاه سِلما، سومین محل تمرینی مسابقات جام جهانی طراحی شده است، این ورزشگاه به عنوان یکی اثر مدرن در سال 2009 افتتاح شد. با این حال، برای مسابقات جام جهانی 2018 نیازمند بازسازی بود و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سه ماه ی اول سال 2018 این بازسازی ها انجام خواهد گرفت. این استادیوم در منطقه لینینگرادسکی و نزدیکی کاخ ورزشی یانتانی قرار دارد و ایستگا های حمل و نقل عمومی در خیابان های اُلیتسا سوگلاسیا (UlitsaSoglasiya)و اُلیتسا جنرالا چلنوکوا (UlitsaGeneralaChelnokova) در نزدیکی این استادیوم قرار دارند.

2safar