معرفی بهترین شهرهای ساحلی اروپا برای لذت از زندگی شهری و دریا

معرفی بهترین شهرهای ساحلی اروپا برای لذت از زندگی شهری و دریا

اگر مردد هستید که در سفر بعدی خود به اروپا به گشت در شهرها بپردازید یا وقت خود را در یک شهر ساحلی بگذرانید، حتماً این مقاله را بخوانید. در این مقاله به معرفی شهرهایی می اندازیم که هر دو ویژگی مورد نظر شما را دارا هستند. می توانید هم به گردش در شهر بپردازید و خیابان ها و نقاط فرهنگی را کشف کنید و هم از ساحل و آفتاب درخشان لذت ببرید. به قول معروف سفر به این شهر ها هم فال است و هم تماشا. این نوع سفر ها طرفداران فراوانی دارند چون بسیاری از توریست ها مایل نیستند تمام وقت خود را در کنار دریا سپری سازند و یا فقط به خرید و بازدید از موزه ها و مناطق تاریخی بپردازند. ترکیبی از هر دوی اینها می تواند سفر متنوع و دل انگیزی را رقم بزند. با 2Safar همراه باشید.

اسپلیت، کرواسی

در زیبایی خیره کننده ی ساحل دالکاتیان کرواسی با آب شفاف و کریستالی اش هیچ شکی نیست. با این وجود بیشتر قسمت های این ساحل صخره ای یا دارای ریگ است و برای شنا و تفریحات آبی مناسب نمی باشد. اما در این رابطه یک استثناء وجود دارد و آن شهر باستانی اسپلیت است که ساحل شنی ایده آلی دارد. سفر به اسپلیت یک سفر تمام و کمال است.

2safar

شما می توانید در این شهر قدیمی با نقاط تاریخی به گردش بپردازید و همچنین لذت کاملی از زندگی ساحلی ببرید. ساحل باکویس پر از بار، رستوران و مراکز تفریحی است و شما اوقات دلچسبی را در این ساحل سپری خواهید کرد. حتی تماشای مردم و شور زندگی در این ساحل جالب است. می توانید سوار قایقی شده و به جزیره ای در همان نزدیک بروید یا قسمت های مختلف ساحل را کشف کنید. در اوقاتی که از بودن در ساحل خسته می شوید، شهر قدیمی اسپلیت منتظر قدم های شما است. شگفتی های تاریخی این شهر به نوعی بی انتها هستند.

2safar

سن سباستین، اسپانیا

این شهر به خاظر غذاهای لذیذش شهرت دارد و رستوران هایی با درجه ی میشلین در آن زیاد به چشم می خورد. اما جاذبه ی سن سباستین فقط در رستوران هایش خلاصه نمی شود. در واقع این شهر تمام آن چه یک توریست می خواهد در خود دارد. یکی از بهترین سواحل اروپا به نام پلایا دو لا کانچا با زیبایی بی نظیرش در اطراف این شهر قرار دارد. ساحل دیگر سن سباستین، پلایا دو اوندارتا نام دارد و هر دوی این سواحل برای ریلکس کردن و گذراندن اوقاتی آرامش بخش ایده آل هستند. آب موج کمی دارد و چشم انداز جزیره ی سانتا کلارا و همچنین کوهستان سرسبز اطراف فوق العاده چشمگیر است.

2safar

خود شهر سن سباستین جاذبه های فراوانی دارد و سفر به این شهر می تواند ترکیبی از تفریحات ساحلی، غذا خوردن در رستوران های خوب و بازدید از نقاط فرهنگی و تاریخی باشد. خرید را نیز باید در این لیست قرار دهیم چون بوتیک های سطح بالای سن سباستین وسوسه انگیز هستند.

2safar

لیسبون، پرتغال

پایتخت پرتغال که بر فراز تپه ها واقع شده است مقصدی محبوب برای یک سفر کوتاه در قاره ی اروپا است. تراموایی که در نقاط تاریخی شهر وجود دارد گردش و بازدید از قسمت ها را آسان می کند. مردم معمولاً برای یک سفر شهری به لیسبون می روند و اکثر آن ها نمی دانند لیسبون سواحل ماسه ای بسیار خوبی دارد که با وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس هستند. در غرب لیسبون ساحل پرایا دو کارکاولوس ساحلی آرام و خانوادگی است. سواحل شمالی تر برای موج سواری مناسب هستند.

2safar

روزهایی که در شهر سپری می کنید می توانید به بازدید از معماری شگفت انگیز و ساختمان هایی با کاشی های رنگارنگ بروید که خاص شهر لیسبون هستند. همچنین می توانید در رستوران های عالی این شهر دلی از عزا در بیاورید و تارت کاستارد پرتغالی سفارش دهید. در کنار نورها و رنگ های بی انتهای شهر سری هم به ساحل بزنید و در کنار اقیانوس اطلس به استراحت بپردازید.

2safar

بارسلونا، اسپانیا

وقتی به شهرهای جذاب ساحلی اروپا فکر می کنید، احتمالاً بارسلونا اولین شهری است که به ذهنتان می رسد. واقعیت این است که بارسلونا برای هر کسی با هر انتظار و سلیقه ای شهری ایده آل است. شهری با معماری بی نظیر، زندگی شبانه ی پر شور، غذاهای عالی، موزه ها و گالری های دیدنی متعدد و در کنار تمام این ها سواحلی رؤیایی و چشم نواز. بارسلونا سرشار از شور زندگی است. جمعیت جوان این شهر هر گوشه ای به ساز و آواز مشغولند و دستفروشان کالاهای متنوعی برای عرضه دارند. با طی کردن مسافتی کوتاه با ترن به سواحل متعدد شهر دسترسی خواهید داشت. بارسلونتا اصلی ترین و شلوغ ترین ساحل شهر است.

2safar

نیس، فرانسه

اگر چه نیس آن شکوه عجیب ریویریا را ندارد اما شهری قدیمی با خط ساحلی طولانی است و به لحاظ جذابیت از ریوریا کم نمی آورد. سواحل نیس ترکیبی از سواحل خصوصی و عمومی هستند و همه ی آن ها ریگی می باشند. اگر بخواهید از سواحل خصوصی استفاده کنید باید پول بپردازید. این سواحل خلوت تر و دلپذیر تر هستند. سواحل عمومی شلوغ اند و بهترین بخش سواحل عمومی بر روی صخره ها قرار دارد. سواحل لا رزروا و کوکو هر دو نزد مردم محلی محبوب هستند. در فصل تابستان در این سواحل غریق نجات ها حضور دارند اما به علت عمق و امواج زیاد بهتر است کودکان یا افراد ناوارد از شنا کردن در آب های نیس بپرهیزند. ساحل خصوصی رال برای خانواده ها کاملاً مناسب است. در این ساحل استخری نیز در مجاورت دریا قرار دارد که می توان در آن به شنا پرداخت. هزینه ی شنا در این استخر جدا از هزینه ی استفاده از ساحل است.

2safar