معرفی شهر روستوف اون دون میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

معرفی شهر روستوف اون دون میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

شهر روستوف- اون- دون پایتخت اداری ناحیه فدرال جنوبی و منطقه روستوف است که مرکز ثقل حمل و نقل، قطب صنعتی و فرهنگی جنوب روسیه به شمار می رود. همچنین روستوف- اون- دون بطور غیر رسمی پایتخت جنوبی روسیه و دروازه ی ورود به قفقاز خوانده می شود.

2safar

روستوف- اون- دون در سال 1749 به عنوان یک بندر و ایستگاه گمرکی بر روی رودخانه دون و در نزدیکی دریای آزوف شکل گرفت. مسیر های تجاری از قفقاز، دریای مدیترانه، دریای اژه و از دریای سیاه برای ورود به امپراتوری روسیه باید از روستوف- اون –دون می گذشتند.

2safar

. این شهر در خلال جنگ داخلی سال های 1918تا 1922 محل استقرار نیرو های ارتش سفید بود. در خلال جنگ جهانی دوم نیز این شهر دو بار به تصرف نیرو های نازی درآمد. بار اول در نوامبر 1941 و بار دوم از ژوئیه 1942 تا فوریه 1943 روستوف-اون-دون در اختیار نیرو های نازی قرار داشت و بطور کامل نابود شده بود، بگونه ای که بازسازی این شهر سالها طول کشید تا در نهایت در دهه ی 1950 دوباره از نو بنا شد.

2safar

طبق سرشماری صورت گرفته در سال 2016 جمعیت روستوف- دان- دون بالغ بر یک میلیون نفر است و در حدود 350 کیلمتر مربع وسعت دارد و به هشت ناحیه تقسیم می شود. مناطق سووتسکی (Sovetskiy)، اوکتیابرسکی(Oktyabrskiy)، ووروشیلوسکی(Voroshilovskiy) و پروومایسکی(Pervomaiskiy)نواحی شمالی و بخش راست شهر را تشکیل می دهند. مناطق ژِلِزودوروژنی(Zheleznodorozhnyi)،لنینسکی(Leninskiy)،کیروسکی(Kirovskiy) و پرولتاریسکی(Proletarskiy) نیز قسمت های راست و چپ رودخانه دون را شکل دهند که از غرب به شرق کشیده شده اند.

2safar

قسمت سمت راست شهر روستوف-اون-دون قلب اقتصادی، تجاری و فرهنگی شهر به شمار می رود که بسیاری از موزه ها، پارک ها، معابد و مکان مذهبی و تئاتر ها در آنجا قرار دارند و همچنین محله های مسکونی، ایستگاه راهآهن و فرودگاه شهر رستوف –اون- دون نیز در این قسمت شهر قرار گرفته اند. استادیوم روستوف آرنا هم که میزبان مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در این شهر است نیز در سمت چپ رود دون جای دارد. در کنار این استادیوم، اسکله به همراه زنجیره ی طولانی از رستوران ها، کافه ها، کلوپ ها و هتل ها در چند ساحل قراردارد.

2safar

باشگاه فوتبال روستوف هم در سال 1930 در این شهر تاسیس شد، که برنده ی یک جام حذفی در روسیه است. این تیم در مسابقات لیگ برتر روسیه در لیگ 2015/2016 در جایگاه دوم قرار گرفت و در لیگ اروپا 2016/2017 نیز موفق شد تا مرحله یک هشتم نهایی پیش برود و در لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی به جایگاه سوم رسید.

آب و هوای شهر روستوف – اون- دون

2safar

میانگین دمای هوای روزانه شهر روستوف در ماه ژوئن +22 درجه ی سانتیگراد و در ماه ژوئیه +24 درجه ی سانتیگراد است. شما در فصل تابستان در بیشتر اوقات روز شاهد هوای آفتابی و صاف خواهید بود البته 2safar به شما پیشنهاد می کند که کلاه و کرم های ضد آفتاب را به همراه خود داشته باشید، هرچند احتمال بارش باران پایین است اما برای احتیاط و با رعایت دستوارت امنیتی ورزشگاه، یک چتر را به همراه داشته باشید.

خطوط اضطراری تلفن

2safar

شماره ی تلفن 112 خط اضطراری تماس با مرکز فوریت های ضروری است که شما می تواندی در زمان های اضطراری با آن تماس بگیرید.(شما در حالت های مختلفی چون نداشتن پول و شارژ تلفن، عدم وجود سیم کارت و همچنین در صورت قفل بودن صفحه کلید گوشی می توانید با این شماره تماس برقرار کنید)

شماره ی +7(863)263-01-92 خط ارتباطی برای تماس مرکز مدیریت بحران در شهر روستوف است که در اختیار شما قرار دارد. دیگر خط مرکز بحران در شهر روستوف نیز شماره ی +7(863)239-99-99 است. که برای موقعیت های اضطراری در اختیار گردشگران می باشد.

مراکز اطلاعات

2safar

در شهر روستوف مرکز اطلاعات مسافرتی وجود دارد که برای ارائه خدمات اطلاع رسانی به گردشگران ایجاد شده است. کارکنان این مرکز با تسلط به چندین زمان گردشگران را از رویداد های محلی، موقعیت مکان های مختلف شهر و اطلاعات مورد نیازشان مطلع می سازند. این مرکز در خیابان بلشیا سادویا اولیتسا شماره 126، قرار دارد و شماره های تماس +7(863)276-7908 و +7(863)295-0914 در اختیار شمار قرار دارد.

مرکز اطلاع رسانی دیگر در روستوف قرار دارد که به گردشگران در خصوص اطلاعات مختلف مورد نیازشان کمک می کند که در پارک گورکی از ساعت 9 صبح تا 10 شب روز های یکشنبه و دوشنبه آماده ی ارائه راهنمایی به گردشگران می باشد.