معرفی شهر مسکو میزبان بازی های جام جهانی روسیه 2018

نام شهر افسانه ای مسکو همواره با المان های مشهور آن که شهرتی جهانی دارند برای مردم دنیا شناخته شده است. المالن هایی مانند کاخ کرملین و میدان سرخ.

1.درباره مسکو

شهر مسکو در سال 1147 بر روی تپه بروویتسکی و در محل تلاقی 2 رودخانه مسکو و نگلینکا احداث شده است. شهر مسکو همچنین در تقاطع 2 جاده نووگرود و کیف قرار گرفته است. مسکو امروزه با وسعت 2561 کیلومتر مربع در بخش اروپایی روسیه و مابین رودخانه های اوکا و ولگا واقع شده است. مسکو در مقام پایتخت فدراسیون روسیه بزرگترین شهر این کشور نیز بوده و بر اساس آمار سال 2017 دارای بیش از 12/300/000نفر جمعیت می باشد.

2safar

این شهر به لحاظ ساختار توپوگرافی و جغرافیای محیطی شهری مسطح می باشد و تنها تپه مشهور آن یعنی تپه وارابیف که به تپه گنجشک ها نیز معرف است بلندترین نقطه جغرافیایی شهر محسوب می شود. نکته قابل توجه طرفداران فوتبال آن است که این تپه چشم انداز بسیار زیبایی از استادیوم لوژینکی، محل برگزاری بازی افتتاحیه و همچنین بازی فینال جام جهانی 2018 در مقابل چشمان بیننده قرار می دهد.

2safar

مسکو شهری کاملاً مدرن مانند سایر شهرهای بزرگ اروپایی است با این تفاوت که به خوبی سبک معماری و ساختمان های قدیمی را دل بافت امروزی گنجانده، به گونه ای که در هر خیابان و محله، بازدید کنندگان با نمای مسحور کننده یک ساختمان تزاری و یا یک آسمان خراش عظیم دوران کمونیسم مواجه می شوند. نورپردازی فوق العاده که برای این بنا ها توسط شهرداری مسکو صورت می پذیرد، تصویری رؤیایی از این شهر افسانه ای در اذهان شکل می دهد.

2safar

مسکو در زمره شهرهای سبز طبقه بندی می گردد و پارک های زیادی در دل آن جای گرفته اند. پارک ها و فضاهای سبز مشهوری مانند: پارک های گورکی، سوکولنیکی، لوزینی اوستروف، کریلاتسکویا، ایزمایلوفسکی و تروپارفسکی. در تابستان دوچرخه سواری، شنا و والیبال ساحلی و در زمستان هاکی و اسکی روی یخ در این پارک ها رایج است.

2safar

شهر امروزی مسکو از لحاظ اداری به 12 منطقه شهری تقسیم بندی شده است. شهر نقشه ای مانند تصویر خورشید در نقاشی های کودکان دارد. کاخ کرملین به عنوان یک دژ مستحکم، موزه ای تاریخی و مرکز قدرت روسیه در میانه این خورشید جای گرفته است و مسیرهای متعددی از آن منشعب شده و تا امتداد مرزهای کشور گسترده می شوند.

2safar

امروزه مردمان بسیاری با قصد الهام گرفتن از زیبایی های شهر، کسب علم و دانش، ملاقات های کاری، نشست های سالانه، فستیوال های غذا و نوشیدنی، تماشای بهترین تئاترهای دنیا، مسابقات اتومبیلرانی و بازی های هیجان انگیز فوتبال به این پایتخت زیبا سفر می کنند.

فوتبال برای پایتخت کهن روسیه ارزش بالایی دارد. نگاهی به لیگ قهرمانان روسیه به عنوان مهمترین لیگ فوتبال باشگاهی کشور در سال 2015/2016 حاکی از آن است که شهر مسکو به تنهایی دارای 4 تیم بسیار مشهور می باشد؛ باشگاه زسکا مسکو، باشگاه اسپارتاک مسکو، باشگاه دینامو مسکو و باشگاه لوکوموتیو مسکو که هریک بخشی از تاریخ فوتبال روسیه را شکل می دهند.

2safar

2. آب و هوای مسکو

وضعیت آب و هوای شهر مسکو در زمان برگزاری بازی های جام جهانی فوتبال 2018 نشان می دهد که در ماه ژوئن (خرداد) دمای هوا بین 22-23 درجه سانتی گراد در طول روز و 13-24 درجه سانتی گراد در طی شب خواهد بود. در ماه ژولای (تیر) بیشترین دمای روز 25 درجه سانتی گراد و بیش ترین دمای شبانه 15 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. در هر صورت طرفداران فوتبال و علاقه مندان به حضور در ورزشگاه های محل برگزاری بازی های جام جهانی باید پیش بینی لباس گرم بهاره ای را داشته باشند تا سرمای ناگهانی و یا تغییرات آب و هوای مسکو آنها را غافلگیر نکند.

2safar

شماره های اضطراری

شماره 112 شماره بین المللی تماس های ضروری در روسیه هم فعال است. شما می توانید با این شماره بدون اینکه گوشی سیم کارت و یا شارژ داشته باشد هم تماس برقرار کنید. حتی هنگامی که صفحه گوشی قفل باش هم این شماره قابل تماس است.

2safar

شماره تماس مرکز مدیریت بحران فدراسیون روسیه، شعبه مسکو: +7 (495) 542-2101

شماره مرکز تماس های فوری مسکو: +7 (495) 637-2222

شماره تماس حوادث غیر مترقبه: +7 (498) 505-4170

2safar

مراکز اطلاع رسانی

2 مرکز دائمی اطلاع رسانی به گردشگران در شهر مسکو وجود دارد که بروشور، نقشه و کتاب راهنمای گردشگری را به زبان های مختلف عرضه می کنند. علاوه بر آن وبسایت اطلاع رسانی جامعی نیز برای راهنمایی گردشگران وجود دارد که دارای یک مرکز تماس 24 ساعته رایگان است. اینجا می توانید این سایت را مشاهده کنید.

2safar

پرسنل مسلط به چندین زبان در این مراکز با خوشرویی آماده راهنمایی مسافرین و طرفداران فوتبال برای پیدا کردن جاذبه های گردشگری، رویدادها و جشنواره ها، موزه ها، مراکز عرضه غذا و نوشیدنی و سایر اطلاعات ضروری می باشند.

مراکز اطلاع رسانی مورد اشاره را می توانید در آدرس های زیر بیابید:

• TriumphalnayaPloshchad

• Krasnaya Ploshchad 3 (the GUM)

شماره های زیر نیز 24 ساعته پاسخگوی پرسش های گردشگران هستند:

8 (800) 220-0001

8 (800) 220-0002

8 (495) 663-1393