مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند ؟ - قسمت دوم

مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند ؟ - قسمت دوم

در این مقاله به تقاضا هایی که مهمانداران از مسافران دارند می پردازیم. فراموش نکنید با عمل به توصیه های آن ها نه تنها شعور و ادب خود را نشان می دهید، بلکه احتمال دارد پاداش خوش اخلاقی خود را نیز به نحوی دریافت کنید.

پا برهنه نباشید!

اغلب همان مسافرانی که در یک پرواز کوتاهِ یکی دو ساعته خیلی شیک و تر و تمیز روی صندلی شان می نشینند، در پرواز های طولانی تغییر شخصیت می دهند و خود را مجاز به هر کاری که موجب راحتی بیشترشان شود می دانند. البته همه می دانیم یک پرواز طولانی تا چه حد خسته کننده است و مسافر حق دارد تا حدودی راحت و غیر رسمی رفتار کند، اما نباید رفتارش موجب آزار دیگران شود. یکی از بدترین مناظری که می توان در هواپیما مشاهده کرد پاهای برهنه ی مسافران در اطراف صندلی های هواپیما است. جدا از اینکه پا برهنه شدن در پرواز اصلاً بهداشتی نیست، بی ادبانه و دور از نزاکت نیز هست. حتی اگر قصد در آوردن کفش هایتان را دارید، باید جوراب ضخیم و تمیزی بپوشید و هنگامی که قصد قدم زدن در راهرو ها و رفتن به دستشویی را دارید، کفش هایتان را مجدداً به پا کنید.

2safar

وقتی هنوز سرو غذا تمام نشده است، زباله ها را به مهماندار تحویل ندهید.

خدمات مهمانداران در طول پرواز همه از روی نظم و ترتیب است. وقتی شما این نظم را به هم می زنید، در واقع وسط انجام وظایفشان مزاحمت ایجاد می کنید و این رفتار مؤدبانه و صحیح نیست. حتی اگر شما جزءِ اولین مسافر ها پذیرایی شده و غذایتان را زودتر تمام کرده اید، صبور باشید و منتظر شوید مهمانداران تمام مراحل پذیرایی را به پایان رسانده و خودشان برای جمع کردن زباله ها و ظروف غذا به سراغتان بیایند. وقتی مهماندار در حال سرو نوشیدنی یا دسر است، زباله ها را به او تحویل ندهید. چند دقیقه تحمل باز بودن سینی جلوی صندلی کار سختی نیست. جالب است بدانید این نکته جزء پنج تقاضای اصلی است که مهمانداران از مسافران دارند. فراموش نکنید پذیرایی از هواپیمایی با گاه صد ها مسافر و رسیدگی به تقاضای تک تک آن ها آسان نیست. بهتر است حداکثر همکاری را با مهمانداران داشته باشید تا بتوانند بهتر به وظایفشان رسیدگی کنند.

2safar

پاهایتان را به پشتی صندلی جلویی تکیه ندهید.

ممکن است تصور کنید این مورد به مهماندار مربوط نمی شود و به علاوه شما محق هستید از تمام فضای صندلی تان تمام و کمال استفاده کنید. اما این را بدانید اولاً مهمانداران می خواهند مطمئن شوند همه ی مسافران در طول پرواز راحت هستند. مسافر صندلی جلویی احتمالاً به جای اینکه اعتراض خود را به شما بگوید، به مهماندار اعتراض می کند. حال تصور کنید اگر همه مسافران با تکیه دادن زانو های خود به پشتی صندلی جلویی بخواهند مزاحم یکدیگر شوند، مهمانداران هواپیما باید تمام طول پرواز را به رسیدگی به اعتراضات بگذرانند. ثانیاً پشتی صندلی جلویی متعلق به شما نیست. هر گونه هل دادن یا تکیه کردن به آن تجاوز به حریم مسافر صندلی جلویی محسوب می شود و به هیچ وجه پسندیده نیست.

2safar