مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت سوم

مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت سوم

در این مقاله به تقاضا هایی که مهمانداران از مسافران دارند می پردازیم. فراموش نکنید با عمل به توصیه های آن ها نه تنها شعور و ادب خود را نشان می دهید، بلکه احتمال دارد پاداش خوش اخلاقی خود را نیز به نحوی دریافت کنید.

از مهماندار نخواهید چمدانتان را در محفظه ی بالای سر بگذارد یا بردارد.

متأسفانه برخی مسافران مهمانداران را با باربر فرودگاه اشتباه می گیرند و توقع دارند مهماندار چمدان سنگین آن ها را برایشان جابه جا کند. لازم است بدانید چنین موردی اصلاً جزء وظایف تعریف شده ی مهمانداران نیست و اگر چه ممکن است آن ها گاهی از روی لطف به مسافران در جا به جایی بارهایشان کمک کنند اما مسافر هرگز نباید چنین توقعی را ابراز کند. مهمانداران خودشان معمولاً می کوشند به مسافران مسن با بچه دار یاری برسانند. سایر مسافران نیز بهتر است خودشان زحمت بارهایشان را بکشند.

2safar

درخواست هایتان را موقع سرو غذا و نوشیدنی واضح و مشخص بگویید.

ممکن است در اینجا با خود بگویید این یک مورد دیگر حق مسافر است و مهماندار وظیفه دارد موقع سرو غذا به تمام سؤالات مسافر پاسخ دهد. موضوع اینجاست که به خاظر رفاه حال سایر مسافران هم که شده خوب است شما کمی در تسریع و راحتی کار مهماندار همکاری کنید. شاید تجربه کرده اید که وقتی در انتهای راهرو نشسته اید و وقتی پذیرایی از ردیف جلو شروع شده از انتظار کلافه شده اید. مثلاً وقتی مهماندار نوشیدنی سرو می کند خودتان مشخصات قهوه تان را به او بگویید و اگر شکر یا شیر نیز می خواهید همان دفعه ی اول ابراز کنید و منتظر سؤالات مهماندار نمانید. در مورد غذا و نوشابه نیز از قبل تصمیمتان را بگیرید چون از پذیرایی مسافران ردیف های قبل از خودتان خواهید دانست که چه حق انتخاب هایی خواهید داشت.

2safar

در زمان تیک آف یا فرود به دستشویی نروید.

منتظر تذکر مهمانداران نشوید و در زمان روشن بودن چراغ بسته بودن کمربند در جای خود باقی بمانید. خود مهماندار پس از چک کردن کمربند ایمنی مسافران بر روی صندلی اش می نشیند و کمربندش را می بندد. شما با بلند شدن از روی صندلی تان او را مجبور به عکس العمل خواهید کرد و این کار پسندیده نیست. از لحاظ قانونی نیز استفاده از دستشویی های هواپیما در زمان تیک آف و فرود ممنوع است و شما باید منتظر بمانید، پس تلاش بیهوده نکنید.

2safar

یواشکی به قسمت فرست کلاس نروید.

اگر کریستین ویگ، شخصیت فیلم ساق دوش ها موفق نشد یواشکی خود را در قسمت فرست کلاس هواپیما جای بدهد شما نیز نمی توانید. شاید برخی مسافران با دوستی با مهمانداران یا از راه های دیگر موفق شوند که به درجه یک راه یابند، اما کمتر کسی یواشکی موفق به این کار شده است. مهمانداران به خصوص در پرواز هایی که قیمت درجه یک با اقتصادی تفاوت فاحشی دارد از هویت کسانی که بلیط درجه یک دارند مطلع هستند و اگر شما بخواهید به سالن آن ها بروید خیلی زود لو خواهید رفت. به جای این کار مؤدبانه از مهماندار سؤال کنید. شاید موفق شوید.

2safar