مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند ؟ - قسمت اول

مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند ؟ - قسمت اول

هر که تا کنون با هواپیما سفر کرده باشد می داند مهمانداران تا چه حد اهل کمک به مسافران هستند، به آن ها در طول پرواز رسیدگی می کنند و تا جایی که توان دارند نیاز های مسافران را بر طرف می سازند. مردم معمولاً فقط از مهمانداران توقع و انتظار دارند و کمتر به این فکر می کنند که خودشان لازم است چه رفتاری با مهمانداران داشته باشند و توقعات مهمانداران از آن ها چیست؟

در این مقاله به تقاضا هایی که مهمانداران از مسافران دارند می پردازیم. فراموش نکنید با عمل به توصیه های آن ها نه تنها شعور و ادب خود را نشان می دهید، بلکه احتمال دارد پاداش خوش اخلاقی خود را نیز به نحوی دریافت کنید. با 2Safar همراه باشید.

2safar

تمام فضای محفظه ی بالای سر را اشغال نکنید.

اگرچه ایرلاین ها میزان باری که مسافر به داخل کابین هواپیما می برد را محدود کرده اند، اما همچنان مسافران موفق می شوند آیتم های متعددی با خود به داخل پرواز ببرند. آن ها تمام این وسایل را در محفظه ی بالای سر خود می گذارند و هیچ توجهی به حق و حقوق سایر مسافران هم ردیف خود نمی کنند. بر طبق قوانین ایرلاین های مختلف شما باید فقط یک چمدان در سایز کابین در محفظ ی بالای سر بگذارید. اگر کیف دستی یا ساک دیگری همراه دارید باید آن را در زیر صندلی خود قرار دهید.

2safar

وقتی مهمانداران در حال صحبت هستند از هندزفری یا هدفون استفاده نکنید.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که به یک مهمانی بروید و در حالی که میزبان با شما صحبت می کند با هدفون خود به موسیقی گوش دهید؟ سوار شدن به هواپیما فرق زیادی با حضور در یک مهمانی ندارد. خدمه ی پرواز میزبان شما هستند و شما باید برای میزبان خود احترام قائل شوید. ضمن اینکه بیشتر صحبت های مهمانداران در طول پرواز مربوط به ایمنی و سلامتی مسافران می شود و از این نظر حتی اهمیت بیشتری نیز دارد. پس در هنگام صحبت مهمانداران هندزفری را از گوش خارج کرده و با دقت و احترام گوش فرا دهید.

2safar

موقع ورود و خروج از هواپیما سلام و خداحافظی بگویید.

خدمه ی پرواز همیشه به استقبال یا بدرقه ی مسافران می روند و این بخشی از آداب و اتیکت پرواز است. مسافری که در هنگام سوار شدن خوش و بش کوتاهی با آن ها می کند و هنگام پیاده شدن نیز تشکر و خداحافظی را از یاد نمی برد، ادب و فرهنگ خود را نشان می دهد. بر عکس برخی مسافران رفتاری بسیار بی ادبانه و مغرورانه دارند و حتی جواب سلام مهمانداران را به زور می دهند. شما خودتان چنین افرادی را چگونه قضاوت خواهید کرد؟

2safar

به توصیه های ایمنی پرواز گوش کنید.

منتظر نشوید تا حتماً مهمانداران بسته بودن کمربند ها را چک کنند تا شما کمربندتان را ببندید. همچنین وقتی چشم آن ها را دور می بینید کمربند را باز نکنید. وقتی مهمانداران نکات ایمنی را گوشزد می کنند به حرفشان بی توجه نباشید، بلکه به نشانه ی ادب و احترام و همچنین ایمنی خود حتماً به توصیه های قبل از پرواز گوش دهید. کل این زمان شاید فقط دو دقیقه طول بکشد و مطمئن باشید آن دو دقیقه وقت گرانبهایتان هدر نمی رود.

2safar