مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت پنجم

مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت پنجم

در این مقاله به تقاضا هایی که مهمانداران از مسافران دارند می پردازیم. فراموش نکنید با عمل به توصیه های آن ها نه تنها شعور و ادب خود را نشان می دهید، بلکه احتمال دارد پاداش خوش اخلاقی خود را نیز به نحوی دریافت کنید.

از مهماندار برای پر کردن فرم های گمرک و غیره خودکار نخواهید.

اگر تا به حال به کشور های خارجی سفر کرده باشید می دانید برای ورود به برخی کشور ها باید در هواپیما فرم مربوط به گمرک را پر کنید و مسلماً برای این کار به خودکار احتیاج خواهید داشت. همیشه در کیف دم دستی تان خودکار به همراه داشته باشید تا مجبور نشوید از مسافران بغلی یا بدتر از آن از مهماندار خودکار قرض بگیرید. قبول کنید که در هواپیمایی با صد ها مسافر این درخواست کاملاً غیر معقول است و مهماندار هیچ وظیفه ای در قبال خودکار به همراه نداشتن شما ندارد. حتی می توانید اگر خودکار به همراه ندارید تا پیاده شدن از هواپیما صبر کنید چون جاهایی در فرودگاه با خودکار وجود دارد که می توانید فرمتان را پر کنید. اما ما چنین چیزی را توصیه نمی کنیم زیرا صف گیت کنترل پاسپورت معمولاً طولانی است و بهتر است به محض پیاده شدن از هواپیما به داخل صف بروید و وقتتان را تلف نکنید. به جای این کار حتماً و همیشه در فهرست وسایل مورد نیاز خود برای سفر خودکار را نیز درج نمایید.

2safar

راهرو را بند نیاورید.

هیچ وقت وسط راهرو های تنگ هواپیما نایستید و راه رفت و آمد مهمانداران و سایر مسافران را بند نیاورید. در ابتدای ورود به هواپیما وقتی به ردیف صندلی خود رسیدید، به سرعت چمدان کابین خود را در محفظه ی بالای سر قرار دهید و روی صندلی تان بنشینید. بیهوده مسافران پشت سر خود را با کار های اضافه ای مثل در آوردن کت، خارج کردن موبایل و سایر چیزها از داخل کولی و بعد گذاشتن آن در بالای سر و غیره به هدر ندهید. وقتی راهرو خلوت شد و بیشتر مسافران سر جایشان نشستند می توانید بلند شوید و کارهای نیمه تمامتان را به پایان برسانید. اگر صندلی شما سرِ ردیف نیست بهتر است از قبل آماده باشید و و بتوانید بدون فوت وقت وسایل را سر جایشان قرار دهید. در طول پرواز نیز اگر از نشستن بر روی صندلی خسته شده اید و دوست دارید سرپا بایستید به انتهای هواپیما بروید تا راهرو را اشغال نکنید. پس از فرود تا توقف کامل هواپیما از جای خود بلند نشوید و پس از آن نیز با حفظ نوبت ردیفی که نشسته اید، در کمال نظم و آرامش از هواپیما پیاده شوید.

2safar

بیش از اندازه از مهماندار تنقلات و خوراکی نخواهید.

اگرچه ایرلاین های مطرح پذیرایی مفصلی در پرواز های خارجی دارند و معمولاً هر چند بار که اسنک و نوشیدنی بخواهید در اختیارتان قرار می دهند، اما از این خدمات سوءاستفاده نکنید و به قول معروف شورش را در نیاورید! هر مهماندار باید به تعداد مشخصی مسافر رسیدگی کند و اگر یک مسافر هر دقیقه از او درخواست خوراکی داشته باشد نمی تواند به خوبی به وظایفش برسد. ضمن اینکه هیچ مهمانداری از مسافر های طمع کار که چندین بسته چیپس و بستنی و کیک احتکار می کنند خوشش نمی آید. توصیه ی ما این است که در حالی که به خوبی از خدمات و امکانات هواپیما استفاده می کنید و به خودتان خوش می گذرانید، حد و مرز ها را رعایت کنید.

2safar