مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت چهارم

مهمانداران از شما چه تقاضا هایی دارند؟ - قسمت چهارم

در این مقاله به تقاضا هایی که مهمانداران از مسافران دارند می پردازیم. فراموش نکنید با عمل به توصیه های آن ها نه تنها شعور و ادب خود را نشان می دهید، بلکه احتمال دارد پاداش خوش اخلاقی خود را نیز به نحوی دریافت کنید.

بی جهت زنگ صدا زدن مهماندار را به صدا در نیاورید.

زنگی که بالای سرتان برای صدا زدن مهماندار وجود دارد برای مواقع ضروری تعبیه شده است، مثلاً وقتی حال خودتان یا مسافر کناری بد شده است یا اینکه درب محفظه ی بالای سر در زمان تیک آف یا فرود باز است. همچنین در مواقع کمتر ضروری اما منطقی نیز می توان از این زنگ استفاده کرد، مثلاً نیمه شب نیاز به رفتن به دستشویی دارید و مسافر کنارتان خواب است. در این شرایط مهماندار می تواند به شما کمک کند بدون بیدار کردن مسافر از جای خود بلند شوید. اما برای مواردی مثل درخواست جمع کردن زباله، تقاضای اسنک، قهوه و غیره از زنگ استفاده نکنید. بهتر است خودتان قدمی در هواپیما بزنید و به قسمت انتهایی بروید و هر چه می خواهید از مهماندار بگیرید. یا می توانید منتظر بمانید تا یکی از مهمانداران از راهرو عبور کند و سپس درخواست خود را مطرح کنید.

2safar

دست مهماندار را بکشید تا توجهش را به سوی خود جلب کنید.

این کار مطلقاً غلط است و شما نباید هیچ گونه تماس بدنی با مهماندار برقرار کنید یا برای جلب توجهش به بازوی او ضربه زده یا دستش را بکشید. مهمانداران دستیار شخصی یا خدمتکار شما نیستند و این رفتار از سوی آن ها بسیار بی ادبانه تلقی می شود. اگر نیاز فوری به حضور مهماندار دارید زنگ بزنید و اگر نیازتان فوری نیست کمی منتظر بمانید تا مهماندار از کنارتان عبور کند. همچنین می توانید او را صدا بزنید اما از حرکات دست و بدن خود داری کنید.

2safar

وقتی غذای مورد نظر شما تمام شده است واکنش تند نشان ندهید.

در اینکه غذای هواپیما چندان با کیفیت و خوب نیست و همچنین در پرواز های طولانی هیچ چاره ای جر سیر شدن با این غذا ندارید حرفی نیست. با این وجود وقتی غذا باب میلتان نیست یاگزینه ی انتخابی شما تمام شده است بد خلقی با مهماندار هیچ فایده ای ندارد. مهمانداران فقط وظیفه ی سرو غذا را دارند و کمیت و کیفیت غذا دست آن ها نیست. با بد اخلاقی یا بد تر از آن دعوا با مهماندار فقط خودتان و او را آزار می دهید بدون اینکه هیچ نتیجه ای بگیرید.

2safar

زباله های خود را داخل جیب صندلی فرو نکنید.

اگر غذایتان را خیلی تند و شتاب زده نخورید و پس از صرف غذا چند دقیقه ای صبور باشید مهمانداران برای جمع کردن زباله ها خواهند آمد. بدترین کار ممکن این است که زباله ها را درجیب صندلی جلویتان بگذارید و آن جا را بیهوده کثیف کنید. این مورد اگر چه مستقیماً به مهمانداران مربوط نمی شود اما جزء آداب و اتیکت پرواز است. چرا می خواهید کار خدمتکاران را در تمیز کردن هواپیما با خودخواهی دشوار تر سازید؟

2safar