جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی تاریخ ملی آتن یونان - قسمت چهارم

جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی تاریخ ملی آتن یونان - قسمت چهارم

2safar

موزه ی تاریخ ملی با توجه به موقعیتی که در آن قرار گرفته برای گردشگران جذابیت بسیاری خواهد داشت، هنگامی که در مقابل ساختمان موزه می ایستید، زیبایی و سبک معماری ساختمان در کنار مجسمه های زیبا و با شکوه اطراف ساختمان قدیمی پارلمان شما را مجذوف خود می کند، مجسمه هایی که به زیبایی هر چه تمام فضای میدان نزدیک ساختمان و ورودی ساختمان را تحت تاثیر خود قرار داده اند و همیشه افراد مختلف از جمله گردشگران را در کنار مجسمه های نزدیک موزه ی تاریخ ملی می بینید ک در حال گرفتن عکس و دیدن مجسمه هستند و به نوعی یکی از جذابیت های اطراف ساختمان موزه برای کسانی است که پیش از رفتن به داخل موزه، اشتیاق خود را با دیدن مجسمه ها نشان می دهند.

2safar

اما وقتی به داخل مو زه قدم می گذارید، کریدور مرکزی این ساختمان می تواند اولین بخشی باشد که شما در موزه ی تاریخ ملی شاهد آن خواهید بود. در این بخش از موزه که در قالب نمایشگاه دائمی موزه پذیرای گردشگران می باشد، به روایت سقوط قسطنطنیه در سال 1453 میلادی تا جنگ یونان و ایتالیا در سال 1940-1941 می پردازد. دوران پر فراز و نشیبی که مهمترین بخش تاریخ معاصر یونان را تشکیل می دهد، دورانی که یونان مدرن معنا و مفهومی عینی برای ساکنان این سرزمین پیدا کرد.

2safar

در این کریدور مرکزی، نقاشی ها، حکاکی ها، پرچم ها، سلاح ها و وسایل شخصی افراد برجسته ی تاریخ معاصر یونان به نمایش گذاشته شده است. نقاشی هایی که توسط هنرمندان معروف یونانی در آن دوره ی تاریخی کشیده شده است، و یا روایت گر بخش ها و رخداد هایی خاص از آن دوره می باشند. پرچم های مختلف حکومت و یگان های مختلف از بیزانسی و عثمانی گرفته تا یونان و برخی از کشور های جهنگ جهان ی دوم همگی بخش هایی از تاریخ این سرزمین را نشان می دهند. یکی از بخش های دیدنی کریدوری مرکزی، مربوط سلاح هاست، به خصوص سلاح هایی که آزادی خواهان یونانی طی سال ها مبارزات خود از آنها استفاده کرده اند. از دیگر آثاری که در کریدوری مرکزی می بینید، عکس ها، لباس های سنتی، صنایع دستی و دیگر ابزار و سایل شهروندان و سربازان آن دوران تاریخی است. که به لحاظ تاریخی روایتی عینی تر از آن دوران تاریخی را ارائه می دهد، به همین خاطر برای گردشگران جذابیت بسیاری دارد.

2safar

مهمترین اثر تاریخی و البته هنر این بخش از موزه را می توان، نقاشی معروف"قتل عام Chios" از هنرمندان یونانی EugèneDelacroix در سال 1821 دانست که در اوج دوران استقلال یونان، این نقاشی و اثر هنری کشیده شده است. بدون شک آثار و اشیا تاریخی مختلفی را در این بخش از موزه خواهید دید که تصور دقیق تری را برای شما در آن دوران پرالتهاب ایجاد می کند. در یکی از راهرو های موزه که با نام راهرو شماره ی یک می توانید آن را پیدا کنید به تاریخ نواحی پراکنده ای مر پردازند که با سقوط قسطنطنیه، تحت حکومت بیگانه و مختلفی اداره می شدند و تنها تاریخ و هویت فرهنگی آنان را به سرزمین مادر یعنی یونان متصل می کرد. نقشه ها، عکس ها، اسناد و بقایای آن دوران تاریخی از جمله آثاری است که روایت گر تاریخ گمشده ای است که در کمتر کتاب و منبع تاریخی می توان خط و نشانی از آن را مشاهده کرد.