جاذبه های گردشگری جهان - موزه هنری سیکلادیک آتن یونان - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - موزه هنری سیکلادیک آتن یونان - قسمت دوم

2safar

در ادامه ی معرفی موزه ی هنری سیکلادیک، به بخش های مختلف این موزه سر می زنیم و با آثار فاخر آن آشنا می شویم.نیکلاس و دالی گولاندیس، طی سال های تلاش برای جمع آوری آثار باستانی و هنری سیکلادی موفق به افتتاح موزه ی هنری سیکلادیک در ژانویه ی 1986 شدند، این موزه در چهار طبقه در بردارنده ی آثار هنری متعدد و متنوعی است، که برای گردشگران هیجان انگیز، لذت بخش و فراموش نشدنی خواهند بود، آثاری که المان های فرهنگی و هنری تمدنی باستانی را بیان می کنند و انسان امروز، پس از چندین هزار سال، به تماشای آنان می نشیند، به همین خاطر این موزه می تواند یکی از موزه های جذاب آتن برای گردشگران باشد.

2safar

در موزه ی هنری سیکلادیک بالغ بر 3 هزار اثری هنری از تمدن های جزایر دریای اژه و قبرس را می توان از نزدیک دید، آثاری که در کنار ارزش تاریخی شان، در بردانده ی عناصر زیباشناسانه ی منحصر به فردی هستند. در طبقه ی اول این موزه، آثار هنری مینیمالیستی از سنگ های مرمر وجود دارد، که بر اساس گفته بسیاری از کارشناسان هنری، این آثار منبع الهام بسیاری از هنرمندان قرن بیستم بوده اند، هنرمندانی که از المان های هنری این دوره ی تاریخی در این ناحیه، بهره گرفته اند، که می توان به پیکاسو و مودیلیانی اشاره کرد، هرچند تعداد این هنرمندان بر اساس نظر کارشناسان هنری بیشتر است.، به طوری کلی بخش ها و طبقات مختلف این موزه به شکلی یکدست، روایت گر زندگی و احوالات روزمره ی این تمدن باستانی هستند و این ساختار برای بازدیدکنندگان این موزه جذاب است. یکی از ویژگی های مجسمه های هنری موزه ی سیکلادیک سادگی و انتزاعی بودن آن ها هستند، در طبقات مختلف موزه گردشگران با مجسمه هایی رو به رو می شوند، که به صورت برهنه به تصویر کشیده اند و این برهنگی با سادگی بسیاری زیبادی شکل گرفته اند، اما در عین حال، به شدت انتزاعی هستند. همان طور که گفته شد، یکی از ویژگی های این موزه و آثار هنری اش بیان روزمرگی است، بیانی که می توان سیر تحول و تکوین و تکامل تمدن های در برگیرنده این موزه را شاهد بود، به نحوی که تمدن یونان باستان نیز در این موزه دارای آثار هنری است، که روند ظهور و شکل گیری این تمدن را به شکلی زیبا، انتزاعی و جذاب بیان می کند و گردشگران در گیر خود خواهد کرد.

2safar

از دیگر بخش های این، موزه می توان به مجموعه آثار باستانی قبرس اشاره داست، که در حدود 400 اثر باستانی است، آثاری که طیف وسیعی از تمدن قبرس را نشان می دهد، مجموعه که در بر دارنده ی آثاری از دوره های مختلف این تمدن از چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح تا ظهور بیزانس است. از دیگر بخش های موزه ی هنری سیکلادیک می توان به 150 گلدان، پیکره و سلاح متعلق به دوران یونان باستان هم اشاره کرد، که غنا و جایگاه این موزه ی را بیش از پیش نشان می دهد. و این بخش موزه ی دائمی سیکلادیک است و در گوشه دیگر این موزه گردشگران می توانند شاهد عمارت the Stathatos باشند، که به عنوان نمایشگاه موقت بخش دیگری از موزه هنری سیکلادیک به شمار می آید و ما در ادامه ی مسیر این نمایشگاه و ساختمان زیبای آن را نیز برای شما معرفی می کنیم.

2safar