جاذبه های گردشگری جهان - موزه هنری سیکلادیک آتن یونان - قسمت سوم

جاذبه های گردشگری جهان - موزه هنری سیکلادیک آتن یونان - قسمت سوم

2safar

در ادامه گشت و گذار در موزه ی هنری سیکلادیک و بازدید از موزه ی دائمی این مجموعه ی بسیار ارزشمند و زیبا، ساختمان Stathatos از دیگر قسمت های این موزه به شمار می آید، که با بنای بسیار فاخر و باشکوه اش تماشایی و جذاب است و از قسمت های داخلی ساختمان به موزه ی دائمی و ساختمان اصلی موزهی هنری سیکلادیک متصل می شود. ساختمان استاداتوس Stathatos در خیابان Vasilissis Sophias قرار دارد و متعلق به خانواده ی استاداتوس Stathatos بوده است. این بنای تاریخی زیبا و تماشایی در سال 1895 میلادی و در آخرین سالهای قرن پر آشوب نوزدهم توسط معماری به نام ارنست زیلر ساخته می شود. این بنا امروزه به عنوان نمایشگاه موقت موزه پذیرای بازدید کنندگان از جمله گردشگران و شهروندان آتنی است، بسیاری از نمایشگاه هایی که در این ساختمان برگزار می شود، نمایشگاه هایی عمومی به شمار می آیند، اما نمایشگاه های تخصصی این بخش از مجموعه ی موزه هم علاقه مندان بسیاری را به سوی این عمارت باشکوه و زیبا می کشاند.

2safar

مهمترین ویژگی این عمارت نما و معماری نئو کلاسیک آن است که آن را متمایز، تماشایی و جذاب کرده است. این نوع معماری از نیمه دوم قرن نوزدهم در اروپا رواج پیدا کرد. سبک نئو کلاسیک اروپا، به دنبال احیای معماری کلاسیک و المان های معماری عصر یونان و روم است، جایی که ساختمان استاداتوس Stathatosدر قلب آتن، پایتخت یونان یکی از نمونه های فوق العاده ی آن به شمار می آید.قاب های و حاشیه های تزیئنی زیبای این سبک را می توان به خوبی در قسمت های مختلف ساختمان استاداتوس Stathatos مشاهده کرد. از جمله ویژگی های معماری نئوکلاسیک می توانید در ساختمان استاداتوس به دنبال آن باشید، می توان به خطوط مرتب و پیراسته، ظاهر منظم و ساده و تزئینات بالای درب ها و ستون های مستقل و بلند بر اساس الگو های سبک ها دوریک اشاره کرد. هنگامی که رو به روی این ساختمان زیبا قرار می گیرید، این ساختمان از دو سمت، به صورت متقارن به یک ورودی با شکوه و چشم گیر ختم می شوند، دهلیزی استوانه ی مانند، که با تزئیتات و ستون های بسیار زیبایی پیش روی شما قرار دارد.

2safar

تقارن یکی از کلیدی ترین المان های معماری ملموس در ساختمان استاداتوس Stathatos است. در واقع می توان ورودی ساختمان راشخصیت اصلی این بنای تاریخی دانست.یک نیم دایره که به دهلیز مانندی مستطیلی ختم می شود. پله ها به فضایی می رسند، که با چهار ستون کورینتینی ایوان بالایی را پشتیابی می کنند ، یکی از زیبا ترین بخش های این ساختمان طاق های این بخش است، هشت طاق زیبا با تزئینات معماری با شکوه پیش روی گردشگران قرار دارد و هویت این بنای تاریخی را بیشتر نمایان می کنند.

2safar

موزه ی هنری سیکلادیک، یک مجموعه ی تاریخی- هنری است به همین خاطر، گردشگرانی مختلفی با سلایق متنوعی را می تواند به سوی خود جلب کند، با این حال، این موزه برای کسانی که می خواهند با تمدن های پیش از تمدن یونان باستان و دیگر تمدن های جزایر دریای اژه آشنا شوند، بهترین انتخاب خواهد بود و ما در 2safar نیز با شما هستیم.