مکان هایی که در سال 2018 جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند - قسمت دوم

مکان هایی که در سال 2018 جزء میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند - قسمت دوم

سازمان میراث جهانی یونسکو در سال 2018 نام نوزده مکان را در فهرست خود به ثبت رسانده است و اگر چه تمام این 19 مکان جدید ارزش دیدن و سفر را دارند، ما تعدادی از آن ها را برای شما برگزیده ایم که معرفی کنیم. با 2Safar همراه باشید.

فانجینگشان، چین

یکی از سایت های طبیعی که در سال 2018 به ثبت یونسکو رسیده است فانجینگشان یا کوه فانجینگ است. این کوه بخشی از کوهستان بکر وولینگ در جنوب غرب چین است. تخمین زده می شود که این کوه 65 میلیون سال قبل شکل گرفته است و به علت قرار داشتنش در نقطه ای دور دست حالت بکر آن حفظ شده است. گیاهان و حیواناتی در این کوه زیست می کنند که بسیار قدیمی و از گونه های نایاب هستند. در حال حاضر حدود 2000 گونه ی گیاهی، 191 گونه پرنده، 68 گونه پستاندار و 34 گونه دوزیست در این کوهستان وجود دارد. بسیاری از این گونه ها مانند میمون طلایی با بینی کوچک و دو زیست غول آسای چینی در خطر هستند.

در کنار این زیبایی طبیعی شگفت انگیز، تعدادی معبد بودایی در این کوهستانو در قله ها وجود دارد که می توان از طریق پله هایی قدیمی با تله کابین به آن ها دسترسی داشت.

2safar

واحه ی ال احسا، عربستان

تمام آن چه در مورد یک واحه ی قدیمی در دل کویر تصور کنید در ال احسا دیده می شود. به عنوان بزرگ ترین واحه ی عربستان صعودی، ال احسا با شن ها احاطه شده و درختان نخلی با قمت 2.5 میلیون ساله دارد. افسون این واحه فقط درختان نخلش نیستند، بلکه ده ها چشمه ی آب گرم و سرد در دل کویر، کانال های آب، باغ و سایت های باستانی در آن وجود دارد که بی نظیر هستند. به نظر می رسد نخستین ساکنان این واحه مربوط به دوران ما قبل تاریخ بوده اند.

2safar

سایت های مخفی مسیحی، منطقه ی ناگاساکی ژاپن

میسیونر های مسیحی پرتغالی با خود مسیحیت را در قرن پانزدهم به ژاپن بردند اما از سال 1614 تا 1873 دین مسیحیت در ژاپن ممنوع گردید. سایت های مخفی که در فهرست یونسکو ثبت شده اند 12 روستای کوچک هستند که در جزایر دور افتاده در منطقه ی ناگاساکی قرار دارند. در این روستاها گروه های مخفی مسیحی زندگی و فعالیت می کرده اند. اگر چه هنوز این ممنوعیت در ژاپن کمابیش وجود دارد اما کلیساهایی نیز در طی دو قرن گذشته ساخته شده اند مانند قدیمی ترین کلیسای چوبی گوتیک که مورد توجه توریست ها قرار می گیرد.

2safar

ایوریا، شهر صنعتی قرن بیستم، ایتالیا

این شهر زیبا در ایتالیا تا حد زیادی ناشناخته مانده است، در حالی که با ماشین فقط دو ساعت با میلان فاصله دارد. شاید ثبت آن در میراث فرهنگی یونسکو منجر به شناخته شدن بیشترش توسط توریست ها بشود. این شهر به خاطر کارناوال هایش معروف است به خصوص کارناوال پرتقال که قدمت آن به قرن دوازدهم بر می گردد. البته ایوریا به خاطر پرتقال در فهرست یونسکو قرار نگرفته است و دلیل اصلی آن ساختار شهری قابل توجهش می باشد.

2safar