مکان های دیدنی سوچی

مکان های دیدنی سوچی

محل برگزاری المپیک زمستانی 2014 در روسیه این بار پذیرای علاقه مندان و هوادارن فوتبال برای جام جهانی 2018 روسیه است. شهر سوچی به عنوان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه انتخاب شد و این شهر ساحلی میزبان دیدار حساس تیم ملی روسیه (میزبان مسابقات) و تیم ملی کرواسی در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود که در تاریخ 7 جولای در استادیوم فیشت این شهر برگزار می شود.

2safar

سوچی به عنوان یکی از شهر های ساحلی روسیه در کناره دریای سیاه ، یکی از مقاصد گردشگری روسیه به شمار می رود و دارای مکان دیدنی و تفریحی بسیاری است.

2safar

پارک پریمورسکی (Upper Embankmen)

یکی از مکان های تفریحی و گردشگری سوچی پارک پریمورسکی است و مشرف به دریای سیاه مکان دیدنی و زیبایی برای پیاده روی، گردش و استراحت به شمار می رود. هتل پریمورسکایا نیز در کنار پارک یکی از ساختمان های زیبای سوچی است و با نمای شن و ماسه ایی و بالکن های زیبایش مکانی مناسب برای گذراندن روز خواهد بود. این هتل در سال 1936 توسط معماری برجسته به نام یان ربیان ساخته شد و هتل با درختان نخل و نماد برنزی معروف سوچی چشم انداز زیبایی را خلق کرده است.

2safar

کتابخانه الکساندر پوشکین هم در سایه درختان این مکان قرار گرفته و محوطه ی پارک به دانشگاه بین المللی المپیک روسیه متصل می شود. گردشگران در این پارک لنگر بجا مانده از سال 1779 و توپ چدنی متعلق به سال 1807 را هم خواهند دید.

2safar

ایستگاه راه آهن سوچی

این ایستگاه در قلب شهر سوچی قرار دارد و گردشگران از تمامی نقاط شهر به این ایستگاه دسترسی خواهند داشت. این ایستگاه با دیوار های سفید و ستون های مرمری در کنار دروازه های چوبی عظیم و قالب های تزئینی بسیار زیبا یکی از نماد های بارز معماری روسیه به شمار می رود. برج این ایستگاه از دیگر نماد های سوچی محسوب می شود. ایستگاه راه آهن در سال 1950 ساخته شد و پس گذشت بیست سال از ساختش به عنوان یکی ازآثار معماری برجسته به ثبت رسید. در این ایستگاه فروشگاه ها و مغازه های دیدنی وجود دارد که توجه گردشگران را به خود جلب خواهد کرد.

2safar

بندر سوچی

این بندر در یک ونیم کیلومتری ایستگاه راه آهن قرار گرفته است ومانند یک کاخ با معماری برجسته اش، یکی از نشانه های معماری شهر به شمار می رود. بخش هایی در این ترمینال دریایی، در حال حاضر به عنوان مراکز خرید و تفریحی سوچی مورد استفاده قرار می گیرند و پذیرای گردشگران هستند. این بندر با مجسمه های تزئینی زیبا، برج 70 متری ساخته شده از سرب، تراس های بزرگ و باز و راه پله های پهن و زیبایش در اواسط قرن بیستم ساخته شده است. بنای یابود پتر کبیر (که به سه دریای بالتیک، آزوف و سیاه رسید ) نیز در کنار این بندر قرار گرفته و این بندر یکی از مکان های دیدنی و مورد توجه تور های گردشگری سوچی به شمار می رود.

2safar

ساحل مرکزی

در ادامه ی معرفی شهر زیبا و ساحلی سوچی که یکی از میزبانان مهم جام جهانی 2018 روسیه به شمار می رود، به ساحل(کناره ی دریای سیاه) مرکزی در این شهر می رسیم. این ساحل اصلی ترین مسیر (مسیر تردد و پیاده روی و گردش در ساحل) ساحلی در سوچی محسوب می شود که به ساحل مرکزی شهرت دارد. در فصل گرم سال این منطقه محل تردد و تجمع مردم محلی، گردشگران و مسافرین سوچی است.

2safar

مسیر طولانی کناره ساحلی محل بسیار مناسبی برای قدم زدن و گردش گردشگران است و در این مسیر کابین های دوش ، مغازه های فروش لوازم ساحلی، سینما، فروشگاه، کافی شاپ و کابین های ماساژ متعددی وجود دارد. رستوران های ساحلی این منطقه هم از جمله تفریحات مورد علاقه ی گردشگران و مردم محلی محسوب می شود. علاوه براین ها، هتل ژمچوژنیا(Zhemchuzhina) نیز که بیشتر محل حضور ستارگان سینما است در این ساحل مورد توجه است.

2safar

کلیسای سنت مایکل مقرب( فرشته ی مقرب)

یکی از مکان های دیدنی و تاریخی شهر سوچی و کل منطقه چرنومورسکی، کلیسای سنت مایکل است ،که در سال 1874 ساخت آن آغاز شد و بدلیل محدودیت های مالی روند ساخت آن 16 سال به طول انجامید. این کلیسا مهمترین و اولین کلیسای ارتدوکس در منطقه چرنومورسکی محسوب می شود. سنگ ها کلیسای جدید از سنگ های دیواره ی قلعه ی اسکندریه (اولین ساختمان در شهر سوچی) ساخته شده است.

2safar

الکساندر کامینسکی معمار این بنا، کلیسا را با نمایی سفید و به شکل صلیب طراحی کرده است و گنبد کلیسا هم در وسط قرار می گیرد. این کلیسا ارتدوکس دارای ارتفاعی 25 متری، به عرض 17 متر است و برج ناقوس کلیسا هم بالغ بر 34 متر است. در دهه ی 1930 و دوران بلشویک ها در روسیه، این کلیسا به عنوان یک انبار مورد استفاده قرار می گرفت اما با شروع جنگ جهانی دوم در خلال آن ، کلیسا مورد بازسازی قرار گرفت و در طول دو قرن و نیم قدمت این بنا دو بار مورد بازسازی قرار گرفته و بسیار به نسخه ی اصلی شباهت دارد.

2safar

ویلای جوزف استالین

ویلای جوزف استالین در نمای اول شاید تنها خانه ی یکی از رهبران سیاسی به نظر برسد اما این ویلا تنها یک مکان با جاذبه های زیبا شناسانه نیست، ویلای جوزف استالین بخشی از تاریخ معاصر روسیه است و به نوعی نماد دوران حکومت استالین است. استالین پس لنین قدرت سیاسی شوروی را بدست گرفت و پیش از جنگ دوم جهانی پاکسازی های حزبی بسیار خونینی را در روسیه شکل داد و نقش بسیار تعیین کننده ای را در اقتدار و قدرت شوروی داشت.

2safar

این محل ویلای تابستانی خانوداه ی او بود، که خود او بیشتر در فصل پاییز به سوچی سفر می کرد. این ویلا همچنین محل ملاقات های استالین با سران کشور های دوست شوروی نیز بود. دیدار استالین و مائو بنیان گذار و رهبر جمهوری خلق چین در این ویلا صورت گرفت و مجموعه نقره ی اهدایی او به استالین نیز همچنان در این مکان وجود دارد و در معرض دید بازکنندگان قرار دارد.

رستوران ها

شهر سوچی به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی 2018 روسیه، پذیرای گردشگران ، علاقه مندان فوتبال و هواداران تیم های مختلف خواهد بود. در سوچی همانند دیگر نقاط روسیه رستوران ها و کافه های مختلفی وجود دارد، که با توجه به موقعیت جغرافیایی و قومیتی شهر ها، رستوران ها با هویت قومیتی و فرهنگی پر رنگتری نمایان می شوند.

2safar

از این رو، گردشگران در سوچی می توانند از رستوران های قفقازی دیدن کنند و علاوه بر این نوع رستوران ها، رستوران های معمولی، لوکس و همچنین کافه ها و رستوران هایی با مشخصه های قومیت های دیگر نقاط روسیه هم وجود دارد.

2safar

رستوران های قفقازی

شهر سوچی در مرز غربی روسیه قرار گرفته و به منطقه قفقاز نزدیک است و در شمال این منطقه (قفقاز شمالی) قرار دارد ، از این رو، نزدیکی فرهنگی قفقاز به سوچی، باعث وجود قفقازی ها و سنت ها و رفتار های فرهنگی آنان در این شهر شده است. یکی از نماد های فرهنگی اقوام مختلف غذا های آنان است و در سوچی نیز گردشگران شاهد رستوران های قفقازی خواهند بود که ما در این جا به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

2safar

خینکالنایا (Khinkalnaya)

این محل، یک کافه ی متوسط در مرکز شهر سوچی است،که بیشتر خینکالی نامیده می شود، در این غذا خوری به سنت قفقازی، گوشت گوسفند یا گوساله به صورت پخته و یا سرخ شده سرو می شود و خوراک قارچ هم از دیگر غذا های معروف این کافه به شمار می رود. صبحانه ی این کافه هم در فضای باز و بر روی صندلی های جلوی کافه به مشتریان داده می شود، که می توان به تخم مرغ، حبوبات داغ و پنکیک اشاره کرد.

2safar

چه خارچو

این رستوران توسط گروه رستورانی خرگوش سفید مسکو (the Moscow restaurant group White Rabbit Family) راه اندازی شده است(این گروه در سال 2016 جزء 18 رستوران برتر دنیا شناخته شد). در این رستوران غذا های دریای سیاه با تاکید بر غذا های کبابی سرو می شود. منظور از غذا های دریای سیاه، انواع خوراکی ها و موارد غذایی بدست آمده از دریای سیاه است که شامل تعداد زیادی از غذا می باشد. مالکین این رستوران تاکید دارند که مواد اولیه غذا های خود را از تولیدات محلی تهییه می کنند.

2safar

از دیگر رستوران های قفقاز ی می توان به رستوران های لا لونا (La Luna) ( یکی از رستوران های ساحلی و محبوب در سوچی است و از جمله رستوران های لوکس و شبانه ای سوچی به شمار می رود که علاوه بر محیط زیبا و شیک ، دارای کیفیت غذایی بالایی است)، بِلیِ نوچی (Beliye Nochiشب های سفید)( یکی از رستوران های مورد علاقه ی مردم محلی که در خارج از شهر قرار دارد و دارای کیفیت غذایی بالا و قیمت های مناسبی است)، خمیلی و سونلی (Khmeli&- Suneli)، خاچاپورنایا (Khachapurnaya) و آمشنسکی دوور(Amshensky Dvor)(این رستوران دارای محیطی خاص و جذابی است، غذا های این رستوران که تلفیقی از غذا های ارمنی، گرجی، یونانی و روسی است، به همراه دکوراسیون آن، تجربه ی دیدنی برای گردشگران به شمار می رود، که مورد توجه گردشگران و تور های گردشگری قرار دارند و بخشی از جاذبه های گردشگری در سوچی به شمار می روند.

2safar

رستوران های مختلف در شهر سوچی

2safar

میزبان المپیک زمستانی 2014 این بار پذیرای علاقه مندان فوتبال در چاچوب مسابقات جام جهانی 2018 روسیه است. رستوران ها و غذا خوری های متعددی هم در این شهر خود را مهیای میهمانان فوتبالی کرده اند. در سوچی گردشگران و میهمانان می توانند رستوران های مختلفی را با منو های متنوع و با غذا های مناطق، کشور ها و قومیت های مختلف تجربه کنند. از این رو 2safar به تعدادی از آنها اشاره می کند.

2safar

مودوس(Modus) یک رستوران دنج و آرام است که با منظره ی رو به کوهستان فضای دلنشین و آرامی را برای مشتریان فراهم می کند، طراحی داخلی این رستوران مانند یک کلبه کوهستانی است و با پشم، پوست ، جمجمه ی حیوانات شکار شده و صندلی های چوبی دکوراسیون شده است، این رستوران انواع غذا های ایتالیای را به مشتریان ارائه می دهد.

2safar

گریل ایج(Grillage) یکی دیگر از رستوران های مورد توجه گردشگران در سوچی است، کیفیت غذا، فضای رستوران، ارائه غذا های اروپایی و شرقی، برگزاری موسیقی و شب های زیبا در این رستوران از جمله جاذبه های آن به شمار می رود.

2safar

نیپون هاوس (Nippon House) یک رستوران ژاپنی است که علاوه بر کیفیت غذا و سوشی های معروفش از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است، البته در این رستوران غذا های ایتالیای هم برای مشتریان سرو می شود. کافه ی من را دنبال کنید (FollowMeCafé) نام یک کافه در سوچی است که در این محل علاقه مندان غذا های آسیایی می توانند منوی خوب این رستوران را تجربه کنند. در های این کافه در تمام طول شب به روی مشتریان باز خواهد بود.

2safar

باران-راپان(Baran-Rapan) هم یکی از رستوران های با کیفیت و با غذا های مدیترانه ای و گرجستانی است که غذا های دریایی و ماهی ها بخش زیادی از منوی غذایی این رستوران را تشکیل می دهند، این رستوران با طراحی داخلی زیبایش مکان بسیار مناسبی برای صرف شام و گرفتن مهمانی به شمار می رود.

2safar

برگانتینا(Brigantina) یک رستوران فرانسوی در بندر قدیمی سوچی است، که غذا های دریایی از جمله صدف ها و خرچنگ های معروفی دارد اما باید گفت که قیمت های این رستوران چندان هم کم نیستند ولی منظره و موقعیت عالی این رستوران علاوه بر کیفیت غذا های آن عاملی برای جذب مشتریان و گردشگران به شمار می رود.

2safar

دلمار (Del Mar) یکی از رستوران معروف ساحلی سوچی است، که سوپ ، دسر، میگو و سالاد های دریایی بسیار معروفی در سوچی داردو طراحی داخلی و محوطه ی بیرونی این رستوران برا مشتریان بسیار جذا است و در اوقات گرم روز و صبح ها این رستوران مشتریان بیشتری را جذب می کند.

2safar

سانرمو (Sanremo) یکی دیگر از رستوران های ساحلی و مورد علاقه گردشگران در سوچی است، که کباب ماهی های محبوبی را سرو می کند و مشتریان این رستوران از کباب قزل آلای دریای سیاه آن تعریف می کنند. علاوه بر کیفیت غذا و منظره دریایی آن، این رستوران دارای محوطه ی شنا هم هست که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

2safar

فعالیت های جذاب برای گردشگران در سوچی

2safar

سوچی به عنوان یکی از شهر میزبان جام جهانی 2018 روسیه در مراحل نهایی این مسابقات (از جمله دیدار حساس مرجله ی یک چهارم نهایی میان تیم های ملی روسیه و کرواسی هم در ورزشگاه فیشت این شهر انجام می شود)، هواداران و علاقه مندان فوتبال بسیاری را پذیرا خواهد بود. از این رو، در این شهر علاوه بر رستوران های رنگارنگ، مکان دیدنی و ساحلی، جذابیت ها و فعالیت دیگری نیز وجود دارد که می تواند مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. که در اینجا برخی از این فعالیت ها را برای تان معرفی می کنیم.

2safar

کارتینگ

از فعالیت های مورد علاقه ی بسیاری از مردم در دنیا رشته ی ورزشی- تفریحی کارتینگ را می توان نام برد، که در پارک المپیک سوچی هم این امکان برای مردم سوچی، مسافرین و گردشگران مهیا شده است، که از طریق سایت http://karting-formula.ru می توانید در خصوص مرکز کارتینگ پارک المپیک و امکانات جانبی این مرکز اطلاعات بیشتری کسب کنید. قیمت بلیط کارتینگ هم 800 روبل است. همچنین در این مجموعه پیست 500 متری فورزا کارتینگ (Forza Karting)هم وجود دارد، که بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار دارد، که با همان قیمت 800 روبل در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

2safar

رفتینگ(Rafting) یا همان قایق سواری در رودهای خروشان

رفتینگ یک نوعی قایقرانی از ماجراجویانه در فضای باز است و به دلیل وجود رودخانه های کوهستانی در سوچی شرایط انجام آن در این شهر وجود دارد. قایق سواری در رود های خروشان یا همان رفتینگ یکی از مقاصد تور های داخلی در سوچی است، برای رفتن به چنین مراکزی می توانید از تور های داخلی شهر سوچی کمک بگیرد. از طریق تور های رفتینگ تمام وسایل مورد نیاز و همچنین آموزش های لازم برای قایق سواری به شما داده می شود. یکی از مسیر های کلاسیک رفتینگ در سوچی رودخانه ی Mzymta است که هفت کیلومتر طول دارد و این مسیر را در یکی ساعت طی می کنند.

2safar

بانجی جامپینگ(bungee jumping - Ropejumping) پریدن از ارتفاع

یکی از دیگر تفریحات و سرگرمی های مهیج در سوچی پریدن از ارتفاع با استفاده از طناب های ایمنی و مخصوصی است که مورد علاقه بسیاری از هواداران تفریحات هیجان انگیز است. در نزدیکی صخره های سفید در ناحیه هوستا (Hosta) در سوچی شما می توانید تجربه یک سقوط آزاد از ارتفاع را داشته باشید، این محل امکان پریدن از سه ارتفاع 30، 100 و 200 متری را برای بازدید کنندگان فراهم می کند.

2safar

اسب سواری

اسب سواری در مراتع و کوه های اطراف سوچی از تفریحات مردم سوچی و مسافرین این شهر محسوب می شود. یکی از مسیر های طولانی اسب سواری در کوهستان در شهر سوچی اسب سواری در کوه های فیشت است. اما نکته قابل توجه، اسب های مورد استفاده گردشگران و مسافرین است که این اسب ها با مناطق مورد نظر آشنایی داشته و سواری را برای افراد ساده می کنند. همچنین شما با نژاد های مختلف اسب در این منطقه هم آشنا خواهید شد. از دیگر سرگرمی ها و جاذبه های گردشگری در این منطقه می توان به دوچرخه سواری کوهستان، قایق های موج سواری در ساحل سوچی ، پیاده روی در کوهستان ، غواصی و صخره نوردی اشاره کرد.

2safar