مکان های دیدنی شهر کازان

مکان های دیدنی شهر کازان

مرکز خانوادگی شهر کازان

کازان به عنوان پایتخت منطقه ی تاتارستان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه است و دیدار دوم تیم ملی ایران با تیم ملی اسپانیا نیز در چارچوب مسابقات گروهی در استادیوم این شهر برگزار می شود.

2safar

از این رو، کازان میزبان گردشگران و علاقه مندان فوتبال بسیاری خواهد بود که ایرانیان زیادی نیز به این شهر سفر می کنند.

2safar

یکی از مکان دیدنی شهر کازان که به تازگی در این شهر احداث و به مکانی پر رفت و آمد، برای اهالی کازان و گردشگران بدل شده، مرکز خانوادگی این شهر است. در تابستان 2013 مجسمه جدیدی در کازان نصب شد، که توسط داشی ناداکوف هنرمند و مجسمه ساز روسیه، طراحی و ساخته شد بود و مردم محلی آن را جام نام گذاری کردند.

2safar

یکی از جذابیت های این محل، وجود عروس و داماد های مختلف است که هر روز در این مکان خواهید دید. این محل با سه سالن طلایی، نقره ایی و شرقی (که ترکیبی از سبک شرقی و کلاسیک است) در روز می تواند پذیرای 100 مراسم ازدواج باشد و بازدید کنندگان با لحظه های زیبا و مراسم های ازدواج متفاوت رو به رو خواهند بود و می توانند در شادی اهالی کازان شریک باشند.

کرملین کازان

2safar

از دیگر مکان های دیدنی و جذاب برای گردشگران و هواداران فوتبال در کازان، کرملین کازان را می توان نام برد. کرملین کازان قلب سیاسی و نماد جمهوری تاتارستان روسیه است و رئیس جمهوری این جمهوری هم در این مکان اقامت دارد. معماری و ساختمان های این محل به عنوان میراث فرهنگی در یونسکو ثبت شده اند و به عنوان یکی از مکان های بسیار مورد توجه گردشگران در روسیه به شمار می رود. کرملین کازان بر روی خرابه های قلعه تاتار چینی ساخته شده و از طریق برج اسپاسسکایا می توانید به موزه ی کرملین کازان بروید.

مسجد قل شریف

2safar

مسجد قل شریف هم از دیگر مکان دیدنی شهر کازان به شمار می رود که در کرملین کازان واقع شده است. این مسجد یکی از بزرگترین مساجد اروپا به شمار می رود و نزدیک به 8000 هزار نفر گنجایش دارد. این مسجد در مقاومت در برابر ایوان مخوف سوزانده شد و پس از آن دوباره مورد بازسازی قرار رفت.این منطقه در سال 922 دین اسلام را به طور رسمی پذیرفت و یکی از مناطق قدیمی مسلمان نشین به شمار می رود که بخشی از جمهوری فدرال روسیه محسوب می شود.

کلیسای جامع اعلامیه ارتدوکس

2safar

علاوه بر برج های زیبا کرملین می توان به کلیسای جامع اعلامیه ارتدوکس اشاره کرد که در نزدیکی کرملین قرار دارد. این مکان که از قدیمی ترین معابد سنگی در کنار رود ولگا به شمار می رود، در قرن شانزدهم ساخته شده است و این دو نماد مذهبی در تاتارستان آمیختگی و تکثر دینی ، مذهبی را در این منطقه از روسیه به نمایش می گذارد. گردشگران داخلی و خارجی در کنار لذت بردن از جام جهانی 2018 ، از تنوع فرهنگی و مذهبی موجود در این جمهوری و یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه لذت می برند.

کلیسای سنت پیتر و پائول

2safar

یکی از مکان های دیدنی در شهر کازان کلیسای جامع سنت پیتر و پائول است که در سال 1726 با توجه به معماری اواسط قرن شانزدهم با چوب ساخته شد.

2safar

این ساختمان نمونه ی برجسته ای از معماری عصر باروک است، که ایوان میخایلف در ساختن آن نقش مهمی داشت. این کلیسای چندین بار در آتش سوزی آسیب دید و مورد مرمت قرار گرفت، اما در سال های 1888 تا 1890 بازسازی کلی انجام گرفت و ساختار اصلی این بنای تاریخی با گچ بری های زیبایش مرمت شد و ظاهرا ساختمان فعلی نیز از آن زمان تاکنون بر جای مانده است.

2safar

بعد از انقلاب اکتبر 1917، اسباب و لوازم کلیسا جمع آوری شد و از سوی رهبران شوروی در سال 1938 این کلیسا به عنوان موزه ی غیر مذهبی و محل سخنرانی های عمومی شد، همچنین استند حزب کمونیست نیز در آنچا آرشیو می شد. تا اینکه در سال 1989 بار دیگر کلیسای جامع به عنوان محلی مذهبی مورد استفاده ی عموم قرار گرفت.در حال حاضر نیز علاقه مندان فوتبال و گردشگران خارجی در جام جهانی 2018 روسیه می توانند از این کلیسای تاریخی دیدن نمایند.

موزه ی ملی جمهوری تاتارستان و موزه ی فرهنگ اسلامی کازان

2safar

یکی از مکان بسیار دیدنی برای گردشگران در شهر کازان به عنوان یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه، موزه ی ملی جمهوری تاتارستان است، که در 50 متری دروازه اسپاسسکایای کرملین کازان است.این موزه که در محل ساختمان مهمان پذیر قدیمی شهر کازان قرار دارد(که در قرن نوزدهم با نام (behemoth) شهرت داشته است) یکی از بزرگ ترین موزه های روسیه به شمار می رود .

2safar

موزه ی ملی کازان با 270 هزار اثر باستانی و تاریخی از دوران قرون وسطا در این ناحیه ، یکی از غنی ترین موزه های قرون وسطایی در جهان به شمار می رود. البته تنها آثار تاریخی و باستانی این منطقه ی جغرافیای در این موزه نگهداری نمی شود بلکه، آثاری از مصر باستان و ایران و مناطق شرق دور را نیز در خود جای داده است. در این موزه،گردشگران می توانند 130 هزار سند تاریخی را نیز در مشاهده کنند و بخصوص گردشگران ایرانی می توانند تاثیرات فرهنگی ایران در این منطقه را در آثار ، اسناد و بقایای موجود در موزه ببینند.

2safar

علاوه بر این موزه ی تاریخی و باستانی، جمهوری تاتارستان به عنوان یکی از اولین مناطق مسلمان نشین در این منطقه در بر دارنده فرهنگ غنی اسلامی نیز می باشد. در این موزه که به موزه فرهنگ اسلامی معروف است، آثار فرهنگی و تفاسیر قرآن برای مردم ترک و تاتار این منطقه وجود دارد. همچنین در این موزه نسخه های خطی قرآن نیز در معرض دید بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.

2safar

کازان میزبان دومین مسابقه ی تیم ملی ایران در مسابقات گروهی جام جهانی 2018 است و بسیاری از گردشگران ایرانی نیز به این شهر سفر خواهند کرد و می توانند علاوه بر تماشای مسابقه ی تیم ملی ایران، از این موزه نیز دیدن به عمل آورند.

خیابان باومانا

2safar

شاید ایرانی ترین خیابان های، شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه در 19و 20 ژوئن را در بتوان در کازان دید، این شهر در 20 ژوئن میزبان مسابقه ی دیدار تیم های ملی ایران و اسپانیا است و علاقه مندان این دو تیم برای تماشای این مسابقه راهی شهر قدیمی کازان می شوند. بی گمان یکی از خیابان های زیبا و معروف کازان، خیابان باومانا (Baumana) است.

2safar

این خیابان معروف در کازان در زمان، کازان خان، نوگایاسکایا نامیده می شد و با به قدرت رسیدن تزار ها و به واسطه ی انفجار هایی که باعث تخریت دیواره های قلعه کازان خان شد، آن را بولشیا پرولومنایا نامیدند. این خیابان در دوران شوروی به اولین خیابان تردد عابرین پیاده تبدیل شد و محلی ثابت برای تجمع های حزبی و جشن های مختلف در شهر کازان شد.

2safar

با توجه به اهمیت یافتن و مورد توجه قرار گرفتن این خیابان مراکز تجاری ، تفریحی، کافه و رستوران های مختلف و مغازه های متنوعی در این خیابان شکل گرفتند که این خیابان را به یکی از نقاط گردشگری و مورد توجه در شهر بدل کردند. نکته قابل توجه قیمت های مقرون به صرفه در این خیابان است که گردشگران بیشتری را به خود جلب می کند.

2safar

تقریبا در تمامی کافه ها غذا های سنتی تاتاری سرو می شود و شما می توانید سوپ رشته فرنگی، سوپ مرغ، کیک های محلی و نوشیدنی های شیرینی گابادیا و دسر های عسلی مخصوص کازان را هم بخورید. علاوه براین ها، در این خیابان ساختمان ها و بنا های قدیمی شهر کازان را خواهید دید. بنا هایی چون، برج های ناقوس کلیسای جامع اپیفانی (Epiphany) که تا صد سال پیش بلند ترین ساختمان کازان به شمار می رفت، ساختمان تئاتر بلشویی و بنای یاد بود خواننده اپرای چالیپین (Chaliapin) هم در این خیابان است.

محله قدیمی تاتارنشین

2safar

از دیگر نقاطی که بسیاری از گردشگران و مسافران کازان از دیدن آن لذت می برند و اوقات خوشی را در آن تجربه می کنند محله قدیمی تاتاری در کازان است. محله ایی تاریخی با دیوار هایی بلند و کوچه های باریک شما را با خود به دوران تاریخی کازان می برد، معماری قدیمی و منحصر به فرد اوایل قرن نوزدهم کازان، که مدارس و مساجد بسیاری را خود جای داده و مانند 300 سال پیش هنوز مورد کابرد قرار دارند و کافه ها و رستوران های این محله قدیمی با قوانین اسلامی آشپزی کرده و جذابیت بیشتری برای گردشگران ایرانی خواهد داشت.

2safar

مسجد المرجانی یکی از بنا های مهم در این محله به شمار می رود که اولین مسجد سنگی است که در سال 1766 توسط کاترین کبیر در کازان ساخته شد. شهر کازان به عنوان شهر مناره ها در روسیه تلفیقی از مناره ی مسجد ها و کلیسا ها ست و گردشگران و مسافران این شهر تنوع فرهنگی و دینی را به طور ملموس و عینی مشاهده می کنن و این تلفیق در کنار برخورد فرهنگ های مختلف میان هواداران و علاقه مندان تیم های مختلف جام جهانی 2018 روسیه، صحنه های زیبایی را خلق می کند.