مکان هایی در جهان که شبیه تصوری که از قبل داریم نیستند - قسمت دوم

مکان هایی در جهان که شبیه تصوری که از قبل داریم نیستند - قسمت دوم

همه ی شما تصویری ذهنی از چیزهای مختلف در جهان دارید. تصاویر ذهنی ما از عکس هایی که دیده اید و اطلاعات پراکنده ای که جمع آوری کرده اید ساخته شده اند. برخی اوقات این تصویر ذهنی تطابق کاملی با واقعیت ندارد و وقتی برای نخستین بار این به این مکان ها پا می گذارید جا می خورید و چه به صورت مثبت یا منفی غافلگیر می شوید. در این مقاله به معرفی تعدادی از این مکان ها می پردازیم که با انتظارات ما تفاوت زیادی دارند. این مقاله ی خواندنی را از دست ندهید.

کیپ تاون، آفریقای جنوبی: این شهر بسیار مدرن و جهانی است.

شاید به خاطر تاریخچه ی آفریقای جنوبی و همچنین قرار داشتن این کشور در قاره ی آفریقا، مردم انتظار ندارند کیپ تاون تا این حد شهر مدرن و پیشرفته ای باشد. آن ها انتظار دارند فقر و محرومیت را در این کشور ببینند، در حالی که بر خلاف تصور همگان این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای قاره ی آفریقا و کیپ تاون نه تنها یکی از مدرن ترین شهر های نه تنها آفریقا، بلکه کل جهان است. شهری که پر از غذاهای عالی، ورزش و هنر است.

کیپ تاون برای گذراندن یک تعطیلات شهری عالی است. به خصوص که سواحل شگفت انگیزی نیز دارد و زیبایی ساحل و شور و حال شهر را با هم ارائه می دهد.

2safar

شهر لاگوس، نیجریه: این شهر پیشرفته ترین شهر قاره ی آفریقا است.

لاگوس پایتخت کشور نیجریه است و حدود 20 میلیون جمعیت دارد. شاید جالب باشد بدانید این شهر پیشرفته ترین شهر قاره ی آفریقا است و همچنین پر جمعیت ترین شهر نیز می باشد.

این شهر از یک سرزمین اصلی و تعدادی جزیره در اطرافش تشکیل شده است و به لحاظ فرهنگی و زیبایی طبیعی شهری فوق العاده است. این شهر به لحاظ موسیقی نیز شهرت ویژه ای دارد. به خاطر همین موسیقی و استایل های متفاوت و نابش است که زندگی شبانه در این شهر از هیجان خاصی برخوردار است.

2safar

ماداگاسکار: حیات وحشی بسیار متنوع

شاید بعد از انیمیشن های معروف ماداگاسکار این کشورِ سرشار از شگفتی معروف تر شده باشد. بر اساس تحقیقات 90 درصد حیات وحش این کشور منحصر به فرد است و هیچ کجای دیگر دنیا نظیر آن پیدا نمی شود. به لحاظ اکوسیستم، ماداگاسکار برای توریست ها جاذبه ی زیادی دارد و بی رقیب است.

متأسفانه با تمام پتانسیل هایی که در این کشور وجود دارد، بیشتر مردم ماداگاسکار فقیر هستند و امکانات چندانی برای تحصیلات ندارند. حکومت این کشور در سال های اخیر تمرکز بالایی بر روی رشد و پیشرفت داشته است و امیدوار است با کسب درآمد بیشتر بر روی توریسم، کیفیت زندگی مردم را بالا ببرد.

2safar

مجمع الجزایر تیرا دل فوگو، شیلی: این جزیره آخر دنیا است!

شاید از خودتان بپرسید جنوبی ترین نقطه ی جهان کجا است؟ کمتر کسی می داند جزایر تیرا دل فوگو جنوبی ترین نقطه ی دنیا است. این سرزمین از بیش از یک صد جزیره تشکیل شده لست و در جنوب شیلی و آرژانتین قرار دارد و به نقطه ی آخر دنیا معروف است. شاید از خودتان بپرسید در آخر دنیا چه خبر است؟ در آن جا شهر های کوچک و حیات وحش دیدنی از جمله پنگوئن ها، شیر های دریایی و وال ها وجود دارد. به لحاظ زیبایی طبیعی این سرزمین یکی از زیباترین نقاط دنیا است و روز به روز به لحاظ توریستی محبوب تر می شود.

2safar