ناگفته های خلبانان در رابطه با پرواز - قسمت هشتم

ناگفته های خلبانان در رابطه با پرواز - قسمت هشتم

آیا دوست دارید از پشت صحنه ی پرواز بیشتر بدانید و به اطلاعات ویژه ای که خلبانان دارند پی ببرید. با 2Safar همراه باشید.

خلبانان گاهی فوق العاده خسته هستند.

خلبانان ممکن است ساعات کاری بسیار طولانی داشته باشند. مثلاً پیش می آید که هفت روز پشت سر هم روزی 12 ساعت کار کنند که این می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. از آن جا که جان 250 مسافر در دستان خلبان است، این خستگی می تواند عواقب دردناکی به دنبال داشته باشد. خلبانان می کوشند در بین ساعات کاری طولانی چرت های کوتاهی بزنند که به آن چرت قدرت می گویند و معتقدند همان استراحت کوتاه انرژی قوای بدنی شان را شارژ خواهد کرد.

2safar

خراب شدن هواپیما ها امری کاملاً رایج است.

هواپیما های مسافر بری دائماً در حال تعمیر و سرویس شدن هستند و خراب شدن آن ها امری متداول محسوب می شود. اغلب مشکلات هواپیما در مراحل اولیه تشخیص داده و درست می شود و هواپیما ها به طور مداوم چک می شوند تا ایراد و اشکالی نداشته باشند.

2safar

خلبانان از غذای هواپیما نمی خورند.

اگر از کیفیت غذای هواپیما ناراضی هستید و زیر لب به خود می گویید بیچاره خلبان ها که باید همیشه چنین غذایی بخورند، بهتر است بدانید آن ها این غذا را نمی خورند. از خلبان ها با غذاهای متفاوتی پذیرایی می شود و از آن جا که باید هر طور شده از احتمال مسمومیت غذایی و بیماری خلبانان جلوگیری شود، غذای آن ها با دقت بیشتری تهیه می شود و با کیفیت تر است.

2safar

در پایان پرواز خلبانان آماده شنیدن نظرات و انتقادات شما هستند.

حتماً توجه کرده اید که خلبان نیز در کنار سایر خدمه ی هواپیما در پایان پرواز مسافران را بدرقه می کند. اگر نظر، پیشنهاد یا حتی انتقادی دارید می تواند همان جا با خلبان و کادر پرواز در میان بگذارید. مطمئن باشید که آن ها با علاقه و صبوری به نظرات شما گوش خواهند کرد. حتی اگر می خواهید از خلبان تعریف کنید زمان مناسبی است. مثلاً اگر تجربه ی خوبی از فرود هواپیما داشتید، جا دارد از خلبان تشکر کنید. آن ها نیز مانند هر صنف دیگری نیاز به تشویق و روحیه گرفتن از سوی مشتریانشان که همان مسافران هستند دارند.

2safar

خلبانان پرواز های مختلف از لحاظ مهارت و تجربه با یکدیگر متفاوت هستند.

بسته به میزان اهمیت و طول پرواز، خلبان هایی با مهارت ها و تجربه های متفاوت انتخاب می شوند. مثلاً خلبانان پرواز های طولانی بین قاره ای جزء کار آموده ترین و با تجربه ترین خلبانان به شمار می روند. در پرواز های داخلی نیز یک پرواز منطقه ای کوتاه با هواپیمای کوچک متفاوت از پرواز با هواپیمای بزرگ با صد ها مسافر است. در حقیقت هر چه تعداد مسافران پرواز بیشتر باشد، ایرلاین ها حساسیت بیشتری در انتخاب خلبان به خرج خواهند داد. حتی نوع آموزش این خلبانان معمولاً با سایرین متفاوت است و دوره های مخصوصی را برای کسب مهارت و تجربه طی می کنند.

2safar

دلیل فرود آمدن محکم هواپیما مسائل ایمنی است.

گاهی در هنگام فرود هواپیما مسافران ضربه ای به زمین را حس می کنند و معمولاً از این نوع فرود آمدن شاکی هستند چون موجب ترس و اضطرابشان می شود. باید بدانید این نوع فرود آمدن اغلب به دلیل مسائل ایمنی صورت می گیرد زیرا هر چه چرخ های هواپیما محکم تر با زمین برخورد کند احتمال لیز خوردن آن بر روی باند و خارج شدن از باند کاهش می یابد. مثلاً در هوای بارانی و وقتی باند خیس است، خلبانان با یک فرود محکم و ضربه ای احتمال خارج شدن هواپیما از کنترل را کاهش می دهند.

2safar