ناگفته های خلبانان در رابطه با پرواز - قسمت هفتم

ناگفته های خلبانان در رابطه با پرواز - قسمت هفتم

آیا دوست دارید از پشت صحنه ی پرواز بیشتر بدانید و به اطلاعات ویژه ای که خلبانان دارند پی ببرید. با 2Safar همراه باشید.

قهوه ای که در طول پرواز سرو می شود قابل خوردن نیست.

یکی از خلبان های با سابقه به روزنامه ی ایندپندنت بریتانیا می گوید که مسافران هرگز نباید داخل هواپیما قهوه بخورند. به جز ایرلاین های کاملاً اقتصادی دنیا که هیچ گونه پذیرایی انجام نمی دهند، قهوه و چای در اکثر ایرلاین ها سرو می شود. لازم است بدانید آبی که برای تهیه ی قهوه در هواپیما استفاده می شود حاوی مواد شیمیایی ضد باکتری است و یکی از دلایل بدمزه بودن قهوه و چای در داخل هواپیما همین است. خوردن چنین آبی حتی به صورت جوشیده اصلاً توصیه نمی شود بنابراین حتی اگر معتاد چای و قهوه هستید چند ساعت پرواز دندان روی جگر بگذارید و از نوشیدن آن ها اجتناب کنید. بهترین نوشیدنی در طول پرواز آب است. تا می توانید آب بنوشید و بدن و پوست خود را در هوای خشک هواپیما هیدراته نگه دارید.

2safar

خلبانان وقت خوردن ناهار ندارند.

چیزی به نام تایم ناهار در زندگی خلبان ها وجود ندارد و اغلب اوقات غذا خوردن آن ها ساعت ها به تأخیر می افتد. حتی گاهی خلبان ها مجبور می شوند پروازی را به تأخیر بیندازند تا با عجله لقمه غذایی بخورند. این یکی از مواردی است که اغلب خلبانان از آن گله دارند و از ایرلاین ها انتظار می رود ساز و کاری برای آن بیندیشند چون ساعت ها گرسنه ماندن به هیچ وجه درست نیست و حتی ممکن است منجر به تصمیمات شتاب زده و اشتباه شود.

2safar

گاهی خلبانان نمی دانند که دقیقاً کجا هستند.

یکی از خلبانانِ یک ایرلاین آمریکایی اخیراً نکته ای را در مصاحبه اش اذعان کرده است که ممکن است زنگ هشداری برای همه باشد. او گفته است که در بسیاری از پرواز های منطقه ای و خانگی خلبانان به اطلاعات محدودی دسترسی دارند و فقط می دانند در چه ارتفاعی و با چه سرعتی پرواز می کنند. آن ها اطلاعی درباره ی اینکه هر لحظه از طول پرواز دقیقاً کجا هستند ندارند. البته این خلبان تأکید می کند که هی دلیلی برای نگرانی مسافران وجود ندارد چون مسیر راه کاملاً مشخص است.

2safar

نشستن روی بال ها بهترین انتخاب است.

همه دوست دارند با بلیط درجه یک سفر کنند اما کمتر کسی از عهده ی هزینه اش بر می آید و اغلب کسانی که بلیط درجه یک می خرند یا مولتی میلیونر هستند یا ارگانی پول بلیط آن ها را پرداخت کرده است. با این وجود شما همچنان می توانید در یک پرواز معمولی حداکثر رفاه را برای خود به وجود بیاورید. بهترین صندلی های هواپیما صندلی های روی بال هستند. هوای داخل هواپیما از جلو به عقب می وزد بنابراین هوای قسمت جلو تمیز تر از قسمت عقب است. از طرفی کسی که روی بال می نشیند کمتر تحت تأثیر جریانات جوی و تکان های هواپیما قرار می گیرد. در نتیجه انتخاب صندلی روی بال هم به لحاظ جریان هوا انتخاب بدی نیست و هم برای افرادی که از پرواز می ترسند مناسب است.

2safar