نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت سوم

نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت سوم

در این مقاله به نشانه هایی می پردازیم که حاکی از نا مناسب بودن هتل است. بسیاری از هتل ها از هر فرصتی برای شارژ کردن اضافه ی مهمانان خود استفاده می کنند، پس با مشاهده ی هر یک از این نشانه ها دیگر هرگز چنین هتلی را برای اقامت انتخاب نکنید.

هتلی که هزینه ی جداگانه برای پارکینگ می گیرد.

شاید به نظرتان این مورد عجیب برسد اما شاید باورتان نشود چه تعداد زیادی از هتل ها در دنیا بابت پارکینگ از مسافران هزینه ی اضافی اخذ می کنند که اصلاً هم ناچیز نیست. در برخی از هتل ها این هزینه شبی 25 تا 50 دلار است که هزینه ی قابل توجهی می شود. هرگز در هتلی که پارکینگ رایگان برای مسافران ندارد اقامت نکنید. حتی اگر اتومبیلی ندارید معمولاً رایگان نبودن پارکینگ هتل علامت این است که این هتل شما را بابت چیز های دیگری نیز شارژ خواهد کرد. هنگام رزرو هتل به این مورد حتماً توجه کنید و تمام نشانه های بد را جدی بگیرید، مگر اینکه واقعاً گزینه هایتان محدود باشد.

2safar

هتل هایی که خیلی نزدیک به یک جاذبه ی توریستی قرار دارند.

ما این هتل ها را تله ی توریستی می نامیم چون به قول معروف پول جایشان را می گیرند و معمولاً هزینه ی اقامت در این هتل نسبت به کیفیت و امکاناتشان اصلاً به صرفه نیست. همیشه به هتل هایی که فاصله ی کوتاهی با جاذبه های توریستی، میدان های معروف و سایر لند مارک های شهر های بزرگ دارند بدبین باشید. اگر در محاسبات خود به این نتیجه رسیدید که هزینه ی اضافی که بابت جای هتل می پردازید ارزشش را دارد می توانید این هتل ها را انتخاب کنید، اما مهم این است که نسبت به انتخاب خود آگاه باشید. ضمن اینکه لازم است بدانید گاهی هتلی که فقط یک یا دو خیابان آن طرف تر است و در محله ای کمی ناشناس تر قرار گرفته است نرخ کاملاً پایین تری دارد که این می تواند نظر شما را عوض کند، چون در حالی که همچنان نزدیک به جاذبه های توریستی اقامت خواهید کرد، پول کمتری می دهید یا از امکانات بهتری برخوردار خواهید بود.

2safar

وقتی هتل را دقیقه ی نود رزرو می کنید.

کلاً رزرو های دقیقه نودی ریسک بالایی دارند. اگرچه گاهی هتل ها اتاق های خالی خود را در دقیقه نود با نرخ خوبی عرضه می کنند اما همیشه اینگونه نیست و در بیش از پنجاه درصد مواقع شما مجبور به پرداخت هزینه ای بیش از معمول خواهید شد. هر چند سایت هایی چون hoteltonight.com و lastminute.com حسابی بابت قیمت های خوبی که عرضه می کنند به خود می بالند، اما زیاد گول این تبلیغات را نخورید. اگر شخصیتی اهل ریسک هستید می توانید تا دقیقه ی نود صبر کنید و منتظر یک معامله ی خوب بمانید. در غیر این صورت بی جهت به خودتان استرس ندهید و هتلتان را در زمان معقولی از قبل رزرو کنید.

2safar