نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت اول

نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت اول

امروزه به قدری امکانات اقامتی رشد و گسترش پیدا کرده است که اقامت در هتل به جای یک اجبار صرفاً یک انتخاب است. هتل ها نیز از نظر تعداد بیشتر از هر زمان دیگری هستند و با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید به هر شهری که سفر کنید ده ها و صد ها انتخاب برای محل اقامت خود دارید. با این همه گزینه و حق انتخابی که پیش روی شما است می توانید بهترین گزینه را با توجه با بودجه ی خود انتخاب کنید. در این مقاله به نشانه هایی می پردازیم که حاکی از نا مناسب بودن هتل است. بسیاری از هتل ها از هر فرصتی برای شارژ کردن اضافه ی مهمانان خود استفاده می کنند، پس با مشاهده ی هر یک از این نشانه ها دیگر هرگز چنین هتلی را برای اقامت انتخاب نکنید.

2safar

هتلی که برای چک این زود هنگام هزینه دریافت می کند.

هتل ها به ندرت کاملاً پر هستند. ضمن اینکه تمیز کردن اتاق هتل بیش از 15 دقیقه به طول نمی انجامد و به علاوه بسیاری از مهمانان هتل خیلی زود تر از زمان مقرر اتاقشان را تحویل می دهند و هتل را ترک می کنند. اگر همه ی این نکات را کنار هم بگذارید متوجه می شوید یک هتل همیشه این امکان را دارد که زودتر از ساعت مقرر برای چک این اتاقتان را به شما تحویل دهد. اگر هتلی از این کار اجتناب می کند یا به خاطر آن هزینه ی اضافه ای می گیرد بدانید با هتلی مهمان نواز طرف نیستید و بهتر است دیگر هرگز در این هتل یا شعبه های دیگر آن اقامت نکنید. هتل هایی که می خواهند مشتری های خود را راضی نگه دارند چنین خدماتی را رایگان ارائه می دهند. چنان چه هتل آنقدر ها به شما نیاز ندارد که بخواهد رضایتتان را جلب کند، شما نیز هیچ نیازی به این هتل نخواهید داشت!

2safar

هتلی که بطری آب رایگان ندارد و آب را خیلی گران می فروشد.

یکی از ویژگی های هتل های خوب و مهمان نواز گذاشتن بطری های آب رایگان در اتاق مهمانان است. اگر هتل چنین آپشنی ندارد حداقل انتظاری که می رود این است که بطری های آب را با قیمتی عادلانه در اختیار مهمانان قرار دهد. در حالی که برخی هتل ها تا پنج یا شش برابر قیمت واقعی یک بطری آب مسافر هتل را شارژ می کنند. مسافری که خسته از راه رسیده است، دسترسی به جای دیگری برای خرید آب ندارد و ناچار است از بطری های آب داخل مینی بار اتاق استفاده کند که هر کدام چند برابر معمول قیمت دارند. در واقع این کار هتل ها سوء استفاده از شرایط مسافر است و اصلاً پسندیده نیست. بنابراین از چنین هتل هایی با حداکثر سرعت فاصله بگیرید!

2safar

هتل هایی که مسافر را برای وایفای شارژ می کنند.

امروزه وایفای رایگان در هر کافه و رستورانی نیز در دسترس می باشد، اما هنوز هتل هایی وجود دارند که با وجود هزینه ی زیادی که بابت اقامت از مسافر می گیرند مبلغی جداگانه برای وایفای نیز دریافت می کنند. پیش از نهایی کردن رزرو هتل حتماً امکانات آن را مطالعه کنید و از وجود وایفای رایگان مطمئن شوید. مراقب باشید که برخی هتل ها وایفای رایگان را فقط برای یک یا دو دیوایس الکترونیکی در اختیار مسافر قرار می دهند بنابراین با وسایل مختلف به وایفای هتل وصل نشوید و فقط از موبایل یا لپ تاپ استفاده کنید.

2safar