نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت چهارم

نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت چهارم

در این مقاله به نشانه هایی می پردازیم که حاکی از نا مناسب بودن هتل است. بسیاری از هتل ها از هر فرصتی برای شارژ کردن اضافه ی مهمانان خود استفاده می کنند، پس با مشاهده ی هر یک از این نشانه ها دیگر هرگز چنین هتلی را برای اقامت انتخاب نکنید.

هتل هایی که در طبقه بندی هتل های بوتیک قرار دارند.

لقب بوتیک به هتل هایی اتلاق می شود که بسیار زیبا و البته گران قیمت هستند. اگر دوست دارید در هتلی با فضای خودمانی اقامت کنید هتل های بوتیک انتخاب مناسبی هستند چون بزرگ ترین مشخصه ی آن ها سرویس دهی خصوصی و فضای گرم و صمیمانه است. هتل های بوتیک معمولاً تعداد اتاق های کمتری نسبت به هتل های دیگر دارند، لابی آن ها به کتابخانه و شومینه مجهز است و بیشتر به اتاق نشیمن یک خانه شباهت دارد. مهمانان هتل می توانند در این لابی دوست داشتنی بنشینند و با یکدیگر معاشرت کنند. همه چیز در مورد این هتل ها عالی است به جز قیمتشان. در واقع اقامت در این هتل ها به درد هر کسی نمی خورد و برای افرادی خوب است که می خواهند بیشتر وقتشان را در هتل بگذرانند. هر وقت در جستجوی هتل به صفت بوتیک برخوردید و متوجه شدید هتل مورد نظر شما در گروه هتل های بوتیک قرار دارد بهتر است از انتخاب آن اجتناب کنید، چون شما هزینه ی زیادی بابت فضا و امکاناتی خواهید پرداخت که ممکن است اصلاً از آن ها استفاده نکنید.

2safar

هتلی که دربانی دم در با دستکش سفید در را برایتان باز می کند.

هر وقت فردی با دستکش سفید در هتل دیدید بدانید که باید انعام بدهید! هر چه هتل لوکس تری انتخاب هزینه ای که لازم است جهت انعام در نظر بگیرید بیشتر است. در این هتل های لوکس از دربان هتل گرفته تا باربر و خدمه های اتاق انتظار انعام دارند، اما اگر هتل معمولی تری انتخاب کنید تا حد زیادی از این هزینه های اضافی خلاص خواهید بود. حداقل انعامی که خدمه ی هتل های معمولی توقع دارند خیلی کمتر از هتل های لوکس است.

2safar

هتل هایی که تم یا مشخصه ی ویژه ای دارند.

هتل های خاص همیشه گران تر از هتل های معمولی هستند و در واقع هزینه ی خاص بودن خود را می گیرند. حالا شاید تصور کنید خاص بودن هتل ارزشش را دارد، اما باید بدانید این خاص بودن همیشه در جهت مثبت نیست. قبلاً در 2Safar هتل هایی با کوچک ترین اتاق ها را معرفی کرده ایم. حتی این هتل ها نیز در زمره ی هتل های گران محسوب می شوند چون در حالی که اتاقی به اندازه ی یک جعبه کفش در اختیارتان قرار می دهند، پولِ با حال بودن و خاص بودنشان را نیز از شما می گیرند. فراموش نکنید اگر نمی خواهید هزینه ای اضافه برای اقامت در هتل بپردازید، همیشه یک هتل کاملاً معمولی و استاندارد را انتخاب کنید. به دنبال گزینه های تک و ویژه نباشید چون گاهی در حالی که هیچ خیری از خاص بود هتل نمی برید، فقط پولتان را دور می ریزید.

2safar