نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت دوم

نشانه های مبنی بر این که هتل از شما پول اضافه می گیرد یا برای اقامت مناسب نیست - قسمت دوم

در این مقاله به نشانه هایی می پردازیم که حاکی از نا مناسب بودن هتل است. بسیاری از هتل ها از هر فرصتی برای شارژ کردن اضافه ی مهمانان خود استفاده می کنند، پس با مشاهده ی هر یک از این نشانه ها دیگر هرگز چنین هتلی را برای اقامت انتخاب نکنید.

هتلی که هزینه ای جداگانه برای امکانات (resort) از شما می گیرد.

این هتل ها به طور ویژه ای حرص در آور هستند و در یک دهه ی اخیر زیاد و زیاد تر شده اند. هزینه ی اضافه برای امکانات مبلغی به راستی نا عادلانه است، چون اغلب مسافران حتی از آن امکانات استفاده نمی کنند، اما هتل به این چیز ها کاری ندارد. در واقع هزینه ی امکانات در برخی هتل ها اجباری و بین 20 تا 35 دلار علاوه بر هزینه ی اقامت است. حتی اگر از آب می ترسید و از آخرین باری که در مدرسه ورزش کرده اید پانزده سالی می گذرد، این هتل ها شما را بابت امکاناتی چون استخر و باشگاه ورزشی هتل شارژ می کنند. بدتر اینکه این هزینه هوشمندانه و به نوعی مخفیانه به مسافر تحمیل می شود، طوری که وقتی در سایت های واسطه به دنبال هتل می گردید این هزینه در نرخی که شما می بینید محاسبه نشده است. جایی در صفحه ی مشخصات هتل و در لابه لای اطلاعات بی اهمیتی که شما اغلب اوقات نخوانده رد می کنید ذکر شده که شبی مثلاً 30 دلار هزینه ی امکانات هتل است. در برخی شهر ها مانند لاس وگاس تمام هتل ها هزینه ای بابت امکانات دریافت می کنند اما در سایر جا ها که شما گزینه های متعددی برای انتخاب دارید هیچ وقت چنین هتلی را انتخاب نکنید و حتماً مشخصات و قوانین هتل را قبل از رزرو نهایی بخوانید.

2safar

هتلی که صبحانه ی رایگان سرو نمی کند.

سرو صبحانه ی رایگان بخش جدایی ناپذیری از صنعت هتل داری است. بسیاری از ما خاطرات خوشی از صبحانه های هتل در ایام مسافرت داریم و گاهی خاطره ی این صبحانه ها شیرین تر از خاطرات خود سفر است! ضمن اینکه سرو صبحانه ی رایگان صرفاً محدود به هتل های لوکس نمی شود و متل های ارزان قیمت و حتی هاستل ها نیز تقریباً همیشه هزینه ی صبحانه را بخشی از هزینه ی اقامت به حساب می آورند. با این تفاسیر هیچ وقت راضی به اقامت در هتلی که صبحانه ی رایگان سرو نمی کند نشوید. نکته ی جالب توجه اینجاست که اغلب همان هتل های لوکس هستند که از سرو صبحانه رایگان طفره می روند. به نظر می رسد هتل های گران چون می دانند مشتری های ثروتمندی دارند، سعی می کنند به طرق مختلف آن ها را شارژ کنند.

2safar

هتلی که امکان درست کردن قهوه در اتاق را ندارد.

هیچ چیز دلپذیر تر از این نیست که وقتی خسته از راه رسیده اید و در اتاق هتل مستقر شده اید با کمک قهوه ساز اتاق قهوه درست کرده و خستگی راه را از تن به در کنید. قهوه ساز و وسایل درست کردن قهوه بخشی از امکانات اتاق در بسیاری از هتل ها هستند و به نوعی حق مسافر محسوب می شوند. با این وجود برخی هتل های سود جو که می خواهند از خستگی و آسیب پذیر بودن مسافر حداکثر استفاده را ببرند این امکانات را از اتاق حذف می کنند تا مسافر را مجبور به استفاده از کافی شاپ هتل یا سرویس اتاق کنند.

2safar