این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت پنجم

این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت پنجم

در این مقاله تعدادی از بی نظیر ترین و هوش ربا ترین مناظر جهان و محل قرار گرفتن آن ها را با شما در میان می گذاریم. شاید آن چه امروز در عکس های می بینید مقصد سفر آینده تان باشد.

پارک کوکنف، هلند

شاید در جلسات مدیتیشن شنیده اید که روانشناسان می گویند چشم هایتان را ببندید و خود را در دشتی پر گل و بسیار زیبا تصور کنید. دشتی که در آن لحظه در ذهنتان شکل می گیرد احتمالاً پارک کوکنف هلند است! بعید است باغ گلی زیبا تر و خیال انگیز تر از این پارک را بتوان مجسم کرد. میلیون ها شاخه گل ها در شاد ترین و زنده ترین رنگ های ممکن جلوه گری می کنند و بک گراند آسیاب های پشت سر زیبایی منظره را به بهترین شکل ممکن کامل می کند. اگر دوست دارید بدانید قدم گذاشتن در قلب رنگین کمان چگونه است در این پارک می توانید در رنگین کمانی از گل های دوست داشتنی به گردش بپردازید.

2safar

کوهستان داشستین، اتریش

سوئیس و کشور های اطراف آن بهشت روی زمین هستند و رؤیایی ترین چشم انداز های ممکن را در خود جای داده اند. مثلاً نگاهی به منظره ی دریاچه و کوهستان داشستین در اتریش بیندازید. آیا می توانید جایی کامل تر، دل انگیز تر و خالص تر از اینجا را در ذهن تصور کنید؟ آبی دریاچه در این منظره با آسمان گره می خورد و انعکاس کوهستان برفی و جنگل ها بر روی آب فوق العاده جذاب است. البته این نقطه ی زیبا 2700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و یکی از مرتفع ترین مناظر رؤیایی جهان به شمار می رود.

2safar

سه گردنه، چین

سد سه گردنه بر فراز رودخانه ی یانگتز چین قرار دارد و یکی از بزرگ ترین سد های هیدرو الکتریک جهان است. سوار شدن بر کروز در امتداد این رودخانه و تماشای منظره ی سد یکی از فعالیت هایی است که در سفر به چین قویاً توصیه می شود. طبیعت این منطقه به شکل نفسگیری زیبا است و سبزی عمیق و بی انتهایی دارد که تضادش با رنگ آبی رودخانه بسیار دیدنی است.

2safar

سالار دو ایونی، بولیوی

اسلار دو ایونی بزرگ ترین فلات نمک جهان است که در کشور بولیوی قرار دارد و از بهترین و بی نظیر ترین نقاط آمریکای جنوبی و کل دنیا برای بازدید است. بهترین منظره زمانی پدید می آید که دریاچه های اطراف در لایه ای کم عمق فلات نمک را می پوشانند و انعکاسی از آینه و آب به وجود می آید که شبیهش را در هیچ کجای دیگر از دنیا نمی توان دید. هتل های نمکی در اطراف فلات وجود دارد که بسیار هیجان انگیز هستند. ما بدون شک این جا را یکی از زیبا ترین نقاط جهان می دانیم که هر انسان خوشبختی باید روزی به آن سفر کند.

2safar

جزیره ی مونت دیزرت، ایالت مین، ایالات متحده

جزیره ی مونت دیزرت در پارک ملی واقع در ایالت مین قرار دارد و منظره اش به قدری زیبا است که در کنار گرند کنیون، به عنوان رؤیایی ترین نقاط ایالات متحده در لیست ما قرار گرفته است. اگر در هنگام غروب آفتاب در این جزیره حضور داشته باشید احتمالاً بعد از آن سخت بتوانید به زندگی روزمره ی خود بر گردید چون پس از تماشای چنین منظره ای هر چیز دیگری در جهان زشت و خاکستری جلوه خواهد کرد.

2safar