نکاتی برای اقامت راحت تر و امن تر در هتل

نکاتی برای اقامت راحت تر و امن تر در هتل

اقامت در هتل می تواند مثل یک استراحت واقعی و تجدید قوایی عالی باشد. اگر خیلی زود از هتلتان خسته می شوید و در آرزوی بازگشت به خانه هستید یا احساس امنیت نمی کنید، شاید نمی دانید چگونه می توان در هتل راحت بود و آرامش کامل داشت. در این مقاله نکاتی مفید برای اقامتی راحت تر در هتل را برای شما آماده کرده ایم. با 2safarهمراه باشید.

بین طبقات سه و شش هتل اقامت کنید.

بیشترین میزان دزدی در طبقات اول و دوم هتل انجام می شود. هر چه در طبقات بالاتری اقامت کنید احتمال دزدی کمتر می شود. ضمناً در صورت بروز آتش سوزی و خطراتی از این قبیل اقامت در طبقات هفتم به بالا ریسک بیشتری دارد. پس طبقات سوم، چهارم، پنجم و ششم از همه بهتر هستند.

2safar

در اتاق های معمولی اقامت کنید، از اتاق هایی با تم های خاص یا تاریخی خودداری کنید.

هر چه اتاق هتل شما به یک اتاق خواب معمولی و لوکس شبیه تر باشد شما در آن راحت تر خواهید بود. شاید اتاق هایی با تم های خاص برای یک شب هیجان انگیز باشد اما برای اقامت طولانی تر شما در این اتاق ها آسایش کافی یا خواب راحت نخواهید داشت.

2safar

هتل را به متل و هاستل ترجیح دهید.

اگر چه متل ها و هاستل ها عموماً ارزان تر از هتل ها هستند، اما هتل ها از امنیت و تمیزی بالاتری برخوردارند. اگر در هتلی با درجه ی پایین تر و قیمت ارزان تری اقامت کنید بهتر از انتخاب متل و هاستل است.

2safar

از تخت خواب اتاق فقط برای خوابیدن استفاده کنید.

برای کار با لپ تاپ از میز تحریر اتاق استفاده کنید. هنگام تماشای تلویزیون روی مبل بنشینید و تخت رابرای خوابیدن بگذارید. به این شکل شما راحت تر به خواب خواهید رفت. ضمن اینکه از لحاظ بهداشتی نیز ملحفه های تخت تمیز تر باقی می مانند.

2safar

اگر برای بیش از دو سه روز در هتلی می مانید، مطمئن شوید هتل به استخر و باشگاه ورزشی مجهز است.

اگر هتل شما این امکانات را نداشته باشد، ممکن است حوصله ی شما در هتل سر برود. ضمناً ورزش باعث می شود شب ها خوابی راحت و خوش را تجربه کنید و از خوردن صبحانه ی مفصل هتل عذاب وجدان نگیرید.

2safar

شمع روشن کنید.

روشن کردن شمع هایی با روایح ملایم و خوش، حس بسیار خوشایندی را در شما ایجاد خواهد کرد. نور و رایحه ی شمع در ایجاد آرامش و کم کردن استرس نقش دارد. فقط مراقب باشید شمع را هنگام به خواب رفتن خاموش کنید تا باعث آتش سوزی نشوید.

2safar

دمپایی راحتی خود را همراه داشته باشید.

شما برای راه رفتن در اتاق و استفاده از حمام و دستشویی به دمپایی احتیاج دارید. دمپایی خود را در سفر همراه ببرید تا در هتل احساس راحتی بیشتری کنید.

2safar

بخشی از صبحانه و ناهار خود را در بالکن اتاق یا فضای سبز هتل صرف کنید.

سعی کنید از فضای اطراف هتل لذت ببرید. اگر اتاقتان بالکن دارد در بالکن قهوه بنوشید یا صبحانه و ناهار خود را در آن جا صرف کنید. به این شکل لذت بیشتری از اقامت خود در هتل خواهید برد.

2safar