نکاتی که بهتر است در مورد سایت های آنلاین مسافرتی بدانید

نکاتی که بهتر است در مورد سایت های آنلاین مسافرتی بدانید

در دنیای امروز سایت های مسافراتی خیلی بیشتر از آژانس ها نظر مسافران را به سوی خود می کشند. شاید شما نیز خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خدماتی نظیر این را از طریق سایت ها انجام می دهید. در این مقاله به نکاتی درباره ی سایت معروف مسافرتی می پردازیم که جالب و آموزنده هستند. با 2Safar همراه باشید.

آن ها می فهمند که چه کسی از مک بوک و چه کسی از کامپیوتر شخصی وارد شده است و کدام یک بیشتر هزینه خواهد کرد.

2safar

اربیتز تحقیق آنلاینی را در برای بررسی یک مورد کوچک انجام داده است: آیا کاربرهای سیستم عامل مک پول بیشتری برای سفر نسبت به کاربران کامپیوترهای دیگر صرف می کنند؟ نتیجه به این صورت بود که کاربران مک به طور متوسط 20-30 دلار بیشتر برای هر شب اقامت در هتل پرداخته و به دنبال هتل های با ستاره ی بیشتر نیز می باشند. بنابراین سایت های آنلاین به این کاربران هتل های متفاوت و گران تری را در ابتدا نشان می دهند. بهتر است برای اینکه در این دام گرفتار نشوید نمایش لیست را بر حسب قیمت مرتب سازید.

نرم افراز آن ها همواره با هتل در ارتباط نیست.

2safar

نرم افزار این سایت ها عاری از خطا نیست، در نتیجه همیشه با ایرلاین یا هتل تماس بگیرید تا از رزروتان اطمینان حاصل کنید. گاهی مواقع پرواز یا هتل بیش از ظرفیت به فروش می رسد و شما را به هتل یا پرواز دیگری منتقل خواهند کرد. در هر صورت فقط فروش برای آن ها اهمیت دارد و به آبروی برند خاصی وفادار نیستند.

گول پکیج های این سایت ها را نخورید. بسیاری اوقات آن ها موارد کم طرفداری بوده اند که کنار هم چیده شده اند.

2safar

تا به حال توجه کرده اید که سایت های مسافرتی چطور به شما خرید پکیج هایی شامل هتل، اجاره ی ماشین و تور با یک کلیک را پیشنهاد می دهند؟ این ها معمولاً موارد کم طرفداری هستند از جمله پرواز های با توقف های طولانی و متعدد. در این مواقع با دقت بیشتری انتخاب کنید.

اگر می خواهید در هزینه ی آژانس مسافرتی صرفه جویی کنید توجه داشته باشید که ممکن است انجام دادن کارها توسط شخص خودتان هزینه بر تر باشد.

2safar

در مقام مقایسه بین هزینه هایی که به آژانس مسافرتی می پردازید و هزینه ی خرید از سایت های آنلاین چنین نتیجه گیری شده است که در نهایت خرید از آژانس ها به صرفه تر است. کارمند آژانس به بهترین پروازها دسترسی دارد. آژانس های معتبرو مجریان تور معمولاً نرخ های محرمانه ای از ایرلاین های طرف قراردادشان دارند که حتی با وجود دریافت کمیسیون باز هم از خرید آنلاین مناسب تر است.

سفر لحظه ی آخری دیگر مانند سابق نیست

2safar

فلسفه ی ظهور سایت های آنلاین فروش در واقع همین معامله های لحظه ی آخری و با قیمت بهتر بود. اما جادوی "بخر و پرواز کن" الان مدتی است که به پایان رسیده و علت آن هماهنگی های بین صنعت هوایی و مقاصد پروازی است. به همین دلیل است که امروزه پرواز ها پرمسافر تر از قبل هستند. طبق بررسی های اخیر بهترین زمان های رزرو پرواز معمولاً بین سه هفته تا سه ماه قبل است.

مزایای مشتریان وفادار هتل یا ایرلاین را نخواهید داشت

2safar

اگر از سایت های واسطه خرید می کنید امکان استفاده از مزایای مشتریان وفادار هتل ها و پروازها را از دست خواهید داد و خریدتان برای شما امتیازی به همراه نخواهد داشت. اگر می خواهید امتیاز مشتریان وفادار را کسب کنید بهتر است مستقیماً از خود کمپانی خرید کنید.

شما نمی توانید از طریق آنلاین یا کتاب های مربوط به سفر اطلاعاتی مانند تور لیدر ها به دست بیاورید.

اگر بخواهید تماماً به اطلاعات آنلاین یا چاپ شده در کتاب ها در ارتباط با مقصد سفر خود متکی باشیدگیج می شوید و نمی توانید بهره ی کافی را از سفر برده یا زمانتان را به خوبی برنامه ریزی کنید. فراموش نکنید تور لیدر ها بسیار حرفه ای و آزموده هستند و بارها به مقصد سفر کرده و تجربیاتی دارند که در هیچ کتاب و سایتی به چشم نمی خورد.

2safar

اطلاعات سایت های مسافرتی کامل و دقیق نیست.

بسیاری از ایرلاین های ارزان و باکیفیت مانند رایان ایر و سوث وست اصلاً با سایت های واسطه همکاری نمی کنند و همچنین خیلی از هتل ها نیازی به پیدا کردن مشتری از طریق این سایت ها ندارند. بنابراین تصور نکنید با سرچ در این سایت ها به تمامی اطلاعات دسترسی خواهید داشت و می توانید قیمت تمام ایرلاین ها یا هتل ها را با یکدیگر مقایسه کنید. ضمن اینکه معمولاً همان ایرلاین ها و هتل هایی با سایت های واسطه همکاری نمی کنند که از نظر قیمت به صرفه تر هستند. آن ها به جای پول دادن به سایت های واسطه، قیمت تمام شده برای مشتری را کاهش می دهند.

2safar

وقتی به طور آنلاین سفر خود را برنامه ریزی می کنید فقط خودتان هستید و خودتان. هیچ کس مسئولیتی در قبال شما ندارد.

هر چقدر دقیق برای سفر خود برنامه ریزی کرده باشید، باز هم امکان دارد بسیاری از برنامه های سفرتان به مشکل بر بخورد. مثلاً پرواز کنسل شود، رزرو هتل انجام نشده باشد و یا از تور تفریحی تان جا بمانید. اگر تمام این ها را از طریق سایت رزرو کرده باشید، از حمایت چندانی برخوردار نخواهید شد. سایت مسئولیتی در قبال کنسلی پرواز ندارد و اگر با هتل هماهنگ نشده باشد، با اینکه پول شما برگردانده خواهد شد اما این دردی از شما در طول سفر دوا نخواهد کرد. در حالی که یک آژانس مسافرتی معتبر مسئولیت تمام این مشکلات را به عهده خواهد گرفت و می کوشد بهترین راه حل ها را برای هر مشکل بیابد.

2safar

برنامه ریزی سفرهای کاری با آژانس خیلی ساده تر است.

در ارتباط با سفر های کاری هنوز تکنولوژی پیشرفت چندانی نکرده است و سایت های مسافرتی گزینه های زیادی برای پیشنهاد دادن به شما ندارند. این در حالی است که بر خی آژانس ها در این زمینه متخصص هستند و برنامه ریزی حضور شما در رویداد ها، کنفرانس ها یا جلسات مهم را بر عهده می گیرند.

2safar