نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت چهارم

نکات مهمی که کارمندان هتل می دانند و شما نمی دانید - قسمت چهارم

اگر می خواهید اقامت لذت بخش تری در هتل داشته باشید لازم است اطلاعات کاملی داشته و در این باره از قبل مطالعه کنید. ما در 2Safar ترفند های مناسبی برای استفاده ی هر چه بهتر از امکانات هتل در مقالات مختلف برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

2safar

اینکه هتل را تهدید به نوشتن ریویو ی منفی کنید فایده ندارد.

اگر از اقامت خود در هتلی ناراصی بودید و خاطره ی بدی داشتید، نوشتن ریویو ی منفی در تریپ ادوایزر و سایر سایت ها اگر چه توصیه می شود، اما انتظار نداشته باشید از نوشتن نظر خود نتیجه ای بگیرید و مثلاً هتل حاضر شود در ازای حذف نظرتان به شما خسارت پرداخت کند.

هتل ها نظرات منفی مهمانان را زیاد جدی نمی گیرند. اگر امتیاز هتلی پایین باشد انقدر از این نظران دریافت کرده است که دیگر برایش اهمیتی ندارد. اگر امتیاز هتل بالا باشد نیز نظر منفی شما در مقابل نظرات مثبت سایر مهمانان چندان به چشم نمی آید و هتل را نگران نمی کند.

در هر صورت ما توصیه می کنیم که همیشه نظر خود را، چه منفی چه مثبت، در مورد هتلی بنویسید. به این شکل حداقل می توانید به سایرین در انتخاب هتل مناسب کمک کنید و سهمی ار مشارکت در دنیای توریسم امروز داشته باشید.

2safar

به کارکنان هتل در ابتدای اقامت خود انعام بدهید نه در انتها

اگر می خواهید تا پایان اقامت خود در یک هتل توسط کارکنان آنجا تحویل گرفته شوید و با روی خوش به شما خدمت شود، در همان روز اول به کارکنانی مانند دربان، باربر و خدمتکار اتاق انعام بدهید. این انعام به همراه خوش رفتاری و ادب درهای زیادی را به رویتان باز خواهد کرد. خدمتکار اتاق با خوشحالی بطری های آب معدنی اضافی در اتاقتان قرار خواهد داد و دربان راهنمایی های مفیدی برایتان خواهد داشت.

2safar

در طبقات بالا تر مردم آرام تری اقامت می کنند.

اگر قرار است زمان زیادی را در هتل سپری کنید و نیاز به استراحت و خواب زیاد در اتاق هتل دارید، انتخاب طبقات بالا تر عاقلانه است. این در واقع سیاست پذیرش خود هتل است که به گروه های کم جمعیت تر و آرام تر در طبقات بالایی و به گروه های شلوغ و غالباً بچه دار در طبقات پایینی اتاق می دهد. به این شکل هتل مسافران آرام را از مسافران پر سر و صدا جدا کرده و اعتراضات کمتری می شنود.

شما می توانید در هنگام چک این اتاق درخواست اتاقی با مشخصات یا طبقه ی خاصی بدهید اما هیچ تضمینی به اینکه چنین اتاقی در اختیار خواهید گرفت نیست. اگر می خواهید مطمئن شوید، بهتر است از قبل با هتل تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید. به این شکل شما در اولویت برای اتاق هایی با مشخصات ویژه قرار خواهید گرفت.

2safar

می توانید از هتل درخواست تخفیف کنید.

چانه زدن و تخفیف خواستن فقط برای خرید لباس و وسایل خانه نیست. هتل ها نیز گاهی قیمت اتاق های خود را برای خالی نماندن کاهش می دهند اما در این مود تبلیغ نمی کنند تا همه به چانه زدن رو نیاورند. قبل از اینکه اتاق هتل خود را رزرو کنید، با هتل تماس گرفته و بگویید از آن جا خوشتان آمده است اما قیمت کمی برایتان بالا است و آیا امکان تخفیف و Price matching وجود دارد؟ جهت درخواست Price matching شما هتلی مشابه با قیمت پایین تر را انتخاب کرده و سپس به هتل مد نظر خود می گویید می توانید قیمت خود را تا حد قیمت این هتل پایین بیاورید تا به جای آن من در هتل شما اقامت کنم؟ مثلاً می توانید با هتل ریتز تماس بگیرید و درخواستPrice matching با هتل شرایتون داشته باشید.

2safar