هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت هشتم و آخر

هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت هشتم و آخر

برخی مردم در انتخاب هتل وسواس زیادی به خرج می دهند و دوست ندارند در هتل هایی با گذشته ی اسرار آمیز یا فاجعه بار اقامت کنند. برخی دیگر درست بر عکس به خاطر ماجراجویی و کنجکاوی مایل به پیدا کردن هتل هایی بدنام و پر حرف و حدیث هستند. اگر در زمره ی مسافران ماجراجو هستید بهتر است بدانید در برخی هتل ها هرگز اجازه ی اقامت در اتاق های خاصی را ندارید با 2Safar همراه باشید تا این هتل و اتاق های ممنوعه شان را بهتر بشناسید و داستان خاص هر هتل را بشنوید.

اتاق 100، هتل چلسی، نیویورک

نیویورک شهر قصه ها و شایعات است و هر کوچه ی این شهر داستانی برای گفتن دارد. تقریباً تمام مردم مشهور دنیا به این شهر سفر می کنند و ردی از خود در قصه های نیویورک به جا می گذارند. هنرمندان، موسیقی دانان، شاعران، هنرپیشگان، سیاست مداران همه و همه در نیویورک ماجرایی را پشت سر گذاشته اند. حتی در معماری با شکوه ساختمان های شهر نیز می توان ردی از این ماجراها و تاریخچه ی گذشته یافت. به عنوان نمونه، هتل چلسی یکی از ساختمان های مشهور و تاریخی شهر به شمار می رود که ماجراهای این هتل به تنهایی می تواند موضوع یک کتاب یا مقاله باشد.

2safar

هتل چلسی به مدت 130 سال محل اقامت افراد مشهوری چون مارک تواین، لئونارد کوهن، جانیس ژوپن، بتی میدلر و خیلی افراد دیگر بوده است. با این همه قدمت و جاذبه، همان طور که انتظار می رود هتل تراژدی هایی را نیز شاهد بوده که مشهور ترین آن ها ماجرای قتل نانسی اسپورگان نامزد خواننده ی افسانه ای آن دوران سید ویشز در 13 اکتبر سال 1978 است. بدن بی جان نانسی در اتاق 100 هتل چلسی کشف شد و خبرنگاران به این هتل هجوم بردند. نامزد مشهور نانسی به عنوان مظنون اصلی این جنایت شناخته شد و جنجال زیادی هول این پرونده به وجود آمد. هتل چلسی به خاطر این اتفاق مدت ها زیر ذره بین مطبوعات و رسانه ها قرار داشت، طوری که نهایتاً تصمیم به از بین بردن اتاق 100 گرفته شد. به این صورت که با بازسازی هتل طبقه ای که اتاق 100 در آن قرار داشت تغییر مدل داده شد و این اتاق به اتاق دیگری پیوست. با این تغییرات رد و نشانه ای از اتاق باقی نماند.

2safar

متل تخریب شده ی ویکتوری، دیترویت، میشیگان

این متل برای شهر دیترویت یک دردسر بزرگ بوده است. بر اساس تحقیقاتی که در رابطه با هتل صورت گرفته فقط 2 اتاق از 42 اتاق در اختیار مسافران واقعی و قانونی قرار می گرفته و سایر اتاق ها در اختیار قاچاقچیان قرار داشته است. در سال 2017، 246 مورد قاچاق در میشیگان گزارش شد و تحقیقات گسترده ای در این رابطه صورت گرفت. سرانجام این متل به عنوان یکی از مراکز اصلی فعالیت های غیر قانونی در شهر دیترویت معرفی شد. 6 تیم متشکل از 200 نیروی پلیس به هتل حمله ور شده و سر انجام دادستانی دستور به تخریب کامل هتل داد. مردم شهر با خوشحالی بیش از حد شاهد تخریب و نابودی هتلی بودند که مرکز فساد در شهر بود و از بین رفتن آن امنیت و صلح بیشتری برای شهرشان به ارمغان می آورد.

2safar