هتل هایی با اتاق های ممنوعه - داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت دوم

هتل هایی با اتاق های ممنوعه- داستان این اتاق ها چیست؟ - قسمت دوم

برخی مردم در انتخاب هتل وسواس زیادی به خرج می دهند و دوست ندارند در هتل هایی با گذشته ی اسرار آمیز یا فاجعه بار اقامت کنند. برخی دیگر درست بر عکس به خاطر ماجراجویی و کنجکاوی مایل به پیدا کردن هتل هایی بدنام و پر حرف و حدیث هستند. اگر در زمره ی مسافران ماجراجو هستید بهتر است بدانید در برخی هتل ها هرگز اجازه ی اقامت در اتاق های خاصی را ندارید با 2Safar همراه باشید تا این هتل و اتاق های ممنوعه شان را بهتر بشناسید و داستان خاص هر هتل را بشنوید.

2safar

اتاق 135، هتل ماندالی بی، لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده

هتل ماندالی بی در بلوار اصلی لاس وگاس قرار دارد و از سال 1999 به عنوان یکی از هتل های لوکس و پر طرفدار این شهر شناخته می شود. تفریحات، غذا و امکانات هتل همگی قابل توجه و با کیفیت هستند. ماندالی بی به مدت نوزده سال بدون هیچ گونه حاشیه ی خاصی از مهمانان خود پذیرایی می کرد و رضایت بالای مهمانان از اقامت در این مکان، افتخار هتل به شمار می رفت.

2safar

همه چیز تا سال 2017 خوب پیش رفت تا اینکه بروز فاجعه ای نام هتل ماندالی بی را در صدر اخبار جهان قرار داد. احتمالاً شما نیز واقعه ی تیر اندازی لاس وگاس در سال گذشته را به خاطر می آورید. در جریان جشنواره ی موسیقی که در این شهر برگزار می شد، مرد مسلحی از پنجره ی اتاق 135 هتل ماندالی بی به روی هزاران نفر آتش گشود و جان 58 انسان بی گناه را گرفت و نزدیک به 800 نفر را نیز مجروح ساخت.

2safar

فاجعه ی لاس وگاس فجیع ترین واقعه ی کشتار جمعی در تاریخ جدید کشور آمریکا است که لکه ی ننگی بر دامان هتل ماندالی بی و لاس وگاس بر جا گذاشته است. اگر چه این هتل هنوز به پذیرایی از مهمانان ادامه می دهد اما کل طبقه ای که اتاق مرد مسلح در آن قرار داشت بسته شده است. مسئولان هتل هنوز تصمیمی در ارتباط با آن اتاق نحس و طبقه ی آن نگرفته اند. معمولاً اتاق هایی که فجایع این چنینی در آن ها رخ می دهد محل سوگواری و یادبود قربانیان می شود، اما در این مورد هتل ماندالای بی به هیچ وجه قصد ساختن یک محل مخصوص یادبود را ندارد. حجم فاجعه ای که در طبقه ی سی و دوم هتل رخ داد به قدری تکان دهنده است که مسئولان نمی خواهند کوچکترین یاد و خاطره ای از آن تراژدی در هتل باقی بماند. آن ها دوست ندارند توریست ها به خاطر کنجکاوی هم که شده بخواهند در این طبقه اقامت کنند و نگاهی به اتاق شوم آن بیندازند. آن ها قصد دارند با عوض کردن نام های طبقات و شماره ی اتاق ها پیدا کردن اتاق و طبقه اش را برای مهمانان هتل غیر ممکن سازند. در واقع اتاق 135 قرار است برای همیشه بسته بماند، درب اتاق برداشته شده و به دیوار تبدیل شود و بر روی آن طبقه نام دیگری گذاشته شود که قابل شناسایی نباشد.

2safar

ضمناً احتمال بالا رفتن تدابیر امنیتی در هتل های لاس وگاس مانند کار گذاشتن سیستم ردیاب فلزی نیز زیاد است. به این ترتیب هتل ها مهمانانشان را خاطر جمع خواهند ساخت که اتفاقی نظیر آن چه در سال 2017 رخ داد دیگر تکرار نمی شود.