در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت پنجم

در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت پنجم

در هر دوره از زندگی سفر حال و هوای متفاوتی دارد. در سال های جوانی سفر می کنیم که دنیا را کشف کنیم و در میانسالی بیش از آن که ماجراجو باشیم در پی تجربه ی آرامش، آشنایی با فرهنگ و هنر هستیم. در این مقاله پیشنهاداتی در ارتباط با انتخاب مقصد سفر در سنین مختلف داریم. در هر سنی که باشید خواندن این مقاله می تواند برای شما الهام بخش و شور آفرین باشد. با 2Safar همراه باشید.

شصت سالگی: کشف ریشه ها

در شصت سالگی شما به احتمال قوی بازنشسته شده اید و زمان کافی برای سفر در اختیار دارید. با وجود اینکه بسیاری از سفر های دهه های قبل اکنون برایتان مقدور نمی باشد، همچنان فرصت های زیادی برای کشف دنیا و لذت بردن از زندگی در اختیار دارید.

2safar

اکنون وقت آن رسیده است که به ریشه های خود باز گردید و زندگی خود را از نو بازیابی کنید. به شهر یا کشوری سفر کنید که پیشینیان و گذشتگانتان به آن تعلق داشتند. به طور کلی ارتباط با گذشته در این سن حتی اگر گذشته ی خودتان نباشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. به کشورهای قدیمی و باستانی مانند چین، اتیوپی و یونان سفر کنید و تاریخ جهان را هم مطالعه کرده و هم از نزدیک ببینید.

2safar

یکی دیگر از سفرهایی که برای این سن مناسب است، سفر خانوادگی شلوغ با فرزندان و نوه ها می باشد. سفری که بتوانید وقت زیادی با عزیزان خود سپری کنید. از آن جا که در این دهه سفر های سخت برایتان دشوار است کشتی های آل اینکلوسیو را انتخاب کنید که همه چیز برایتان آماده و مهیا باشد. همچنین می توانید سفر با قطار های لوکس را انتخاب کنید که پیش از این در 2Safar تعدادی از این قطار ها را به شما معرفی کردیم. در هتل های لوکس اقامت کنید و رفاه و تجملی که حق شماست را تجربه نمایید.

2safar

بر خلاف سال های شلوغ جوانی که سفر به یک جزیره ی خلوت و استراحت خیلی مطلوب است، در این سن سفر به نقاط خلوت و خیلی آرام چندان توصیه نمی شود. احتمالاً شما در زندگی روزمره ی خود به حد کافی از آرامش برخوردار هستید و بهتر است سفر به نقاط توریستی و نسبتاً پر جنب و جوش را انتخاب کنید. شور و حال زندگی چیزی است که موجب لذت بردن بیشتر شما از سفر خواهد شد.

2safar

اگر تا کنون به روسیه سفر نکرده اید و شب های سفید سن پطرزبورگ را ندیده اید اکنون زمان مناسبی برای این سفر است. همچنین می توانید به استانبول سفر کنید. حتی اگر دهه های قبل به این شهر سفر کرده اید یک بار دیگر آن را با نگاهی متفاوت ببینید.

2safar

در این دهه به شما توصیه می کنیم حتماً با تور سفر کنید و تمام برنامه ریزی ها را به تور بسپارید. مگر آن که با فرزندانتان سفر کنید و آن ها مایل باشند سفر را برنامه ریزی نمایند. به طور کلی در طول سفر های این دهه باید کمترین اضطراب و فشار را حس کنید و هیچ چیز جز لذت بردن از سفر ذهنتان را مشغول نکند.

2safar