در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت چهارم

در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت چهارم

در هر دوره از زندگی سفر حال و هوای متفاوتی دارد. در سال های جوانی سفر می کنیم که دنیا را کشف کنیم و در میانسالی بیش از آن که ماجراجو باشیم در پی تجربه ی آرامش، آشنایی با فرهنگ و هنر هستیم. در این مقاله پیشنهاداتی در ارتباط با انتخاب مقصد سفر در سنین مختلف داریم. در هر سنی که باشید خواندن این مقاله می تواند برای شما الهام بخش و شور آفرین باشد. با 2Safar همراه باشید.

پنجاه سالگی: دیدن شگفتی های جهان

دهه ی پنجاه زندگی ویژگی های خاص خود را دارد. از سویی شما سال های جوانی را پشت سر گذاشته اید و به میانسالی رسیده اید و البته اگر دهه های قبل از سلامتی خود به خوبی مراقبت کرده و اهل ورزش بوده باشید، به احتمال قوی هنوز نیرومند و شاداب هستید. از سوی دیگر فرزندان شما بزرگ شده اند و می توانید بار دیگر سفر های دو نفره با همسر خود را تجربه کنید. در ضمن فرصت کافی داشته اید که در دهه های قبل پس انداز کرده و سرمایه ای برای سفر های گران تر و لوکس تری که همواره آرزویش را داشته اید اندوخته باشید.

2safar

این دهه وقت رفتن به سفرهای رؤیایی و عملی کردن آرزو هاست. شاید وقت آن است با یک کشتی کروز به کشف قطب جنوب بروید، همچنین تماشای برف و آتش در ایسلند می تواند برایتان تجربه ای فراموش نشدنی باشد. اگر در دهه های قبل به آفریقا سفر نکرده اید حالا وقتش است. برای خود محدودیت ایجاد نکنید و بکوشید تمام آرزوهای خود را در ارتباط با سفر عملی سازید. شما نمی دانید دهه های بعدی زندگی تان به لحاظ سلامتی در چه وضعیتی خواهید بود و بهتر است دهه ی پنجاه را طوری زندگی کنید که آرزویی به دلتان نماند. به سراغ فهرست اهداف سفر سال های قبلی تان بروید. خودِ نوجوانتان را احضار کرده و از او بپرسید چه آرزویی داشته که محقق نشده است و خواسته های او را عملی سازید.

2safar

به دماغه ی امید نیک در آفریقای جنوبی بروید و جنوبی ترین نقطه ی زمین را ببینید، از جزیره ی روبن، جایی که نلسون ماندلا سال ها زندانی بود دیدن نمایید، سوار یک کشتی تفریحی شده و در آفریقا به گردش بپردازید، غروب های دل انگیز کویر را نظاره کرده و زیبایی های زندگی را با چشمان با تجربه ی خود بار دیگر ببینید.

2safar

هر کدام از شگفتی های جهان که در دهه های قبل موفق به دیدنشان نشده اید از قلم نیندازید. حالا وقت آن است که دیوار بزرگ چین را ببینید، در کنار اهرام مصر هزاران سال از تاریخ را لمس کنید، کلوسیوم عظیم رم را نظاره کرده و جاه طلبی های خود را از نو در نظر بیاورید.

2safar

اگر فرزندانتان بزرگسال یا نوجوان هستند زمان خوبی است که سفری خانوادگی نیز ترتیب دهید و روابط خود را مستحکم تر سازید. سفر به کشورهایی که هم به لحاظ تاریخی و فرهنگی قابل توجه هستند و هم امکان تفریحات شاد خانوادگی در آن ها فراهم است توصیه می شود. مثلاً می توانید به اسپانیا یا انگلستان سفر کنید. جنوب شرق آسیا نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

2safar