وسایلی که اجازه دارید از اتاق هتل بردارید

وسایلی که اجازه دارید از اتاق هتل بردارید

اگر می خواهید از سفر خود یادگاری هایی داشته باشید که بعداً خاطره ی این سفر را در ذهن شما زنده کند، خود را با خریدن سوغاتی های گران قیمت به زحمت نیندازید و از اتاق هتل محل اقامت خود یادگاری ها را جمع آوری کنید! چرا که نه؟ شما هزینه ی برخی از چیزهایی که در اتاقتان هست با اجاره پرداخت کرده اید و در واقع آن ها حق شما هستند و هیچ اشکال یا خجالتی ندارد که برخی از این وسایل یا همه ی آن ها را در چمدان خود جای دهید.

فقط دقت کنید شما مجاز به برداشتن هر چیزی نیستید و در این مقاله قصد داریم وسایلی که برداشتن آن ها مجاز است و همچنین وسایلی که اجازه ی بردن ندارید و در غیر این صورت شارژ خواهید شد را به شما معرفی کنیم.با 2Safar همراه باشید.

2safar

همراه بردن شامپو، صابون و وسایل استحمام از داخل حمام مجاز است و اتفاقاً یادگاری خوبی است چون نام هتل شما بر روی آن ها درج شده است.

2safar

همچنین می توانید بسته های قهوه و تی بگ هایی که کنار دستگاه قهوه ساز هستند را بردارید. جالب است بدانید حتی گاهی برداشتن ماگ (فنجان بزرگ) در اتاق که نام و آرم هتل بر روی آن درج شده است مجاز است و یکی از بهترین یادگاری هایی است که می توانید از سفر خود به خانه ببرید.

2safar

برداشتن دفترچه و خودکار کنار تلفن اتاق نیز مجاز است و برخی مسافران کلکسیونی از این دفترچه ها و خودکار ها را برای خود جمع آوری کرده اند.

2safar

دمپایی های حوله ای مخصوص حمام که در برخی هتل ها موجود است از جمله چیزهایی است که اگر دوست دارید می توانید بردارید.

با این وجود حواستان باشد برداشتن سایر وسایل اتاق دزدی محسوب می شود. اگرچه به خاطر برداشتن آن ها تحت تعقیب قرار نخواهید گرفت اما هتل ها مبلغی چند برابر ارزش واقعی آن وسایل شما را شارژ خواهند کرد یا ممکن است در آینده نتوانید به راحتی اتاق رزرو کنید. به این صورت که نام شما وارد لیست مسافران سارق قرار خواهد گرفت. امروزه با الکترونیکی شدن همه چیز سایر هتل ها نیز به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت و احتمال اینکه بعداً به مشکل بر بخورید زیاد می شود. از جمله وسایلی که نمی توانید بردارید حوله های داخل حمام، ملحفه های تخت و سایر وسایل تخت مثل بالش و پتو، وسایل برقی سشوار و اتو، چوب لباسی های داخل کمد، تابلوهای روی دیوارها، کتاب مقدس، چراغ خواب و غیره است.

2safar

نتایج تحقیق انجمن هتل ها و مسافرخانه های آمریکا نشان می دهد هتل ها سالانه حدود 100 میلیون دلار بابت دزدی های مسافران ضرر می کنند و از این رو هتل ها به دنبال راهی هستند که این دزدی ها را کاهش دهند.

نکته ی آخر اینکه برخی هتل ها در اقدامی جالب کارتی در اتاق قرار داده و به مسافران اطلاع داده اند اگر نیاز به بردن وسایل هتل دارند از نظر آن ها اشکالی ندارد و سپس قیمت هر کدام از وسایل اتاق را روی کارت درج کرده اند. به این صورت به گونه ای مؤدبانه به مسافران خود اطلاع داده اند که آن وسایل رایگان نیستند و در صورتی که سرقت شوند، مسافر هزینه ای بالاتر از ارزش واقعی آن وسایل خواهد پرداخت.

2safar