وسایل لازم در سفر جاده ای

وسایل لازم در سفر جاده ای

یکی از بزرگ ترین لذت های دنیا رانندگی در جاده ای زیبا و خیال انگیز است. سفر جاده ای مورد علاقه ی افراد زیادی در سرتاسر دنیا قرار دارد و از آن جا که برنامه ریزی در این نوع سفر آزادانه تر از سفر های دیگر است، بسیاری از مردم ترجیح می دهند با اتومیبل سفر کرده، هر جا مایل هستند توقف کنند و از هر جاده ای که دوست دارند بگذرند. اگر شما نیز از طرفداران این نوع سفر هستید، با 2Safar همراه شوید تا برخی وسایل ضروری در سفر های جاده ای را به شما معرفی کنیم. همراه بردن این آیتم ها سفر شما را با کیفیت تر و غنی تر خواهد ساخت.

2safar

کتاب های صوتی

گوش دادن به موسیقی به مدت طولانی شما را خسته خواهد کرد. چرا در سفر بعدی خود کتاب های صوتی را انتخاب نکنید. گوش دادن به این کتاب ها به خصوص اگر داستانی پر کشش و جذاب داشته باشند، در حال رانندگی بسیار لذت بخش است. به خصوص اگر کودکان و نوجوانان در سفر با شما همراه هستند گوش کردن به کتاب های صوتی مخصوص سنشان سرگرمی بسیار خوبی است.

2safar

غذاهای مخصوص ماشین

برای سفر های جاده ای بهتر است غذاهایی که فاقد چربی هستند و ضمناً آسان خورده می شوند همراه داشته باشید. هویج های بند انگشتی، انگور و ساندویچ گزینه های مناسبی هستند. ضمناً برخی غذاهای مورد علاقه ی خانواده که شاید در شرایط عادی به خاطر ناسالم بودن خورده نمی شوند مانند چیپس می توانند سفر جاده ای را لذت بخش کنند. این غذاها و اسنک ها به عنوان جایزه ای برای خود یا بچه ها در نظر بگیرید و در سفر برایشان استثناء قائل شوید.

2safar

بالش و پتو

در سفر های جاده ای لازم است تا جایی که می توانید فضایی پر آسایش برای خود و همسفران فراهم کنید. پتو وبالش را فراموش نکنید زیرا با کمک آن ها می توانید به خوبی استراحت کرده و کمتر احساس کسالت کنید.

2safar

انواع دستمال کاغذی، مرطوب، توالت ،آنتی باکتریال و کیسه ی زباله

در سفر های جاده ای رعایت بهداشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید انواع محصولات بهداشتی را در کیف دستی خود دم دست داشته باشید. از آن جا که در این سفر ها احتمالاً از توالت های عمومی پمپ بنزین ها استفاده خواهید کرد، همراه داشتن دستمال توالت مهم است. بیشتر از حد نیاز خود دستمال بردارید. در ضمن همراه بردن دستمال مرطوب و آنتی باکتریال را از یاد نبرید زیرا قبل و بعد از خوردن چیزی در ماشین به این دستمال ها نیاز خواهید داشت. همراه کیسه ی زباله نیز در سفرهای ضروری الزامی است.

2safar

سوییچ یدک

این مورد را هرگز در سفرهای جاده ای فراموش نکنید. کلید یدک باید همواره در جیب شما و همراهتان باشد تا اگر سوییچ ماشین را گم کردید، در سفر به دردسر نیفتید.

2safar

وسایل ورزشی

فریزبی، توپ، طناب بازی و سایر وسایل ورزشی را در اتومبیل خود همراه داشته باشید. بدن شما در اثر نشستن طولانی مدت در ماشین خسته خواهد شد و بهتر است در توقف هایتان با انجام این ورزش ها نه تنها نشاط خود را افزایش دهید بلکه به بدن خود نیز تحرک داده و آن را از حالت خشکی و خستگی خارج سازید.

2safar

جعبه ی کمک های اولیه

همراه داشتن دارو، چسب زخم و وسایل پانسمان برای مقابله با حوادث جاده ای ضروری است. احتمال اینکه در سفر جاده ای دچار سوختگی پوست در اثر آفتاب، سردرد وگرما زدگی یا نیش حشرات شوید وجود دارد. ضمناً احتمال دلدرد و مسمویت غذایی نیز در سفر جاده ای هست. حتماً در جعبه ی کمک های اولیه پماد آنتی باکتریال، پماد سوختگی، مسکن، داروی ماشین زدگی یا موشن سیکنس و داروی دلدرد را همراه داشته باشید.

2safar

بازی های جاده ای مانند معما و مسابقات هوش

اگر در طول جاده به بازی های رقابتی مشغول شوید زمان زود می گذرد و لذت بیشتری از سفر خود خواهید برد. انواع بازی های فکری، معما، تراول بینگو و بازی با کلمات را از قبل برای سفر انتخاب کنید تا سر خود و همسفران را در جاده گرم نگه دارید.

2safar

چراغ قوه، باطری و وسایلی برای مواقع اضطراری

امکان خراب شدن ماشین در جاده را منتفی ندانید. حتی اگر قبل از سفر اتومبیل شما توسط مکانیک به طور کامل چک شده و از نظر فنی در شرایط خیلی خوبی قرار داشته باشد، باز هم برای مواقع اضطراری آماده باشید. همراه داشتن چراغ قوه با باطری های اضافه را فراموش نکنید. اگر چه امروزه اکثر گوشی های همراه به چراغ قوه مجهز هستند، اما لازم است در جعبه ی وسایل فنی اتومبیل خود همیشه یک چراغ قوه داشته باشید. به چراغ قوه ی موبایل اتکا نکنید چون ممکن است در همان زمانی که به آن احتیاج دارید شارژ نداشته باشد.

2safar

شارژر مخصوص اتومبیل

هرگز بدون شارژر مخصوص اتومبیل پا به جاده ها نگذارید. به خصوص که امروزه نقشه ی گوگل در تلفن همراه جای نقشه های کاغذی را گرفته است، تمام شدن شارژ موبایل به معنای افتادن در دردسر است. بهتر است یک شارژر یدک نیز به همراه داشته باشید چون خیلی از مواقع این شارژر ها دچار مشکل شده و درست کار نمی کنند.

2safar

لباس کاملاً راحت

در سفرهای جاده ای شما مدت طولانی در یک پوزیشن ثابت قرار خواهید داشت، بنابراین راحت بودن لباس هایتان یک اصل است. به خصوص در مورد شلوار و کفش حساسیت بیشتری به خرج دهید و شلوار های تنگ یا زخیم نپوشید. کفش هایتان نیز به گونه ای باشد که بتوانید آن ها را راحت در آورده و دوباره بپوشید. در ضمن لباس دیگری دم دست داشه باشید تا در صورت نیاز لباس خود را تعویض کنید. احتمال احساس سرما یا گرما را در نظر بگیرید و برای شرایط مختلف آب هوایی آماده باشید.

2safar