وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت سوم

وقتی پروازتان تأخیر دارد، به این شکل از وقت خود استفاده کنید - قسمت سوم

ما فهرستی از کارهای مختلف که می توان در صورت تأخیر در پرواز انجام داد را برایتان آماده کرده ایم. گاهی همین تأخیر فرصتی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد که کار هایی که قبل از سفر فرصت انجامش را نداشته اید تکمیل کنید و به انجام برسانید.

به کارهای عقب مانده رسیدگی کنید.

اگر لپ تاپ به همراه دارید، می توانید به اشکال مختلف خود را سرگرم سازید. همیشه کاری عقب افتاده وجود دارد که می شود با لپ تاپ انجام داد. از خالی کردن حافظه ی گوشی و دوربین عکاسی گرفته تا پروژه های نیمه تمام، جواب دادن به ایمیل ها، مرتب کردن فایل ها یا رسیدگی به پوشه های قدیمی. اگر بدون لپ تاپ سفر می کنید می توانید بخشی از کارهای عقب مانده را با موبایل یا تبلت خود انجام دهید. رسیدگی به کارهایی که مدتهاست به تعویق انداخته اید بهترین شکل استفاده از زمان مرده در فرودگاه است.

2safar

چرت بزنید.

اگر شب هنگام است و شما صبح به مقصد می رسید بهترین کاری که از دستتان بر می آید خوابیدن است. شما با این کار یک روز مفید به سفر خود اضافه می کنید چون با استراحت کافی روز اول سفر سرحال تر خواهید بود. قبلاً یک مقاله را به خوابیدن در فرودگاه اختصاص داده ایم و تمام نکاتی که لازم است رعایت نمایید را گوشزد کرده ایم. توصیه می شود به آن مقاله رجوع کنید.

2safar

برای گردش از فرودگاه خارج شوید.

اگر پرواز برگشت یا کانکشن شما تأخیر دارد می توانید از این زمان استفاده کرده و گشتی در شهر بزنید. چنان چه در کشوری حضور دارید که ویزای فرودگاهی صادر می کند یا نیازی به ویزا ندارید، می توانید اوقات خیلی دلپذیری را به گردش و تماشای مناظر بگذرانید. در سفر برگشت نیز اگر تأخیر هواپیما طولانی است می توانید به شهر برگردید و از یکی از جاهایی که فرصت نکرده بودید ببینید بازدید کنید.

2safar

کتاب بخوانید یا به کتاب صوتی گوش دهید.

هیچ وقت بدون کتاب سفر نکنید. اگر نمی خواهید بار خود را با بردن یک کتاب کاغذی سنگین کنید رمان های صوتی در گوشی خود بریزید یا با کیندل کتاب بخوانید. خواندن یک کتاب جذاب و هیجان انگیز می تواند ساعات طولانی انتظار را برایتان بسیار کوتاه کند. همیشه یک کتاب نیمه تمام جذاب برای مواقع انتظار با خود به همراه داشته باشید.

2safar

خود را با شبکه های اجتماعی سرگرم سازید.

شبکه های اجتماعی اگر هیچ خیر و فایده ای نداشته باشند برای مواقع انتظار بهترین سرگرمی هستند. آن ساعاتی که در روز های عادی به جای انجام کارهای دیگر در اینستاگرام یا فیس بوک تلف می کنید را به یاد بیاورید و حالا در فرودگاه، در حالی که هیچ کار خاصی جز انتظار کشیدن ندارید خود را در شبکه های اجتماعی غرق سازید. اگر تأخیر شما در پرواز بازگشت است می توانید از این زمان برای به اشتراک گذاشتن عکس های سفرتان استفاده کنید.

2safar

به باشگاه ورزشی فرودگاه بروید.

اکثر فرودگاه های بزرگ و بین المللی به باشگاه ورزشی مجهز هستند. به جای یک جا نشستن و اعصاب خوردی به خاطر تأخیر و انتظار به باشگاه بروید و کمی کالری بسوزانید. بیشتر مردم در سفر کمی وزن اضافه می کنند بنابراین در پرواز بازگشت رفتن به باشگاه راه حلی مناسب برای رهایی از اضافه وزن سفر است.

2safar