پانزده چیزی که هرگز نباید در فرودگاه ها بخرید

پانزده چیزی که هرگز نباید در فرودگاه ها بخرید

سفر با هواپیما توأم با حس لذت بخش آزادی است که می توانید به هر مقصدی که در دنیا می خواهید پرواز کنید. اما زمانی را که در فرودگاه ها سپری می کنید برای شما گران تمام می شوند. در واقع اگر هر کدام از این چیزهایی را که نام خواهیم برد در فرودگاه ها خریداری کنید، متضرر خواهید شد.

وای فای

2safar

اگر اکنون در حال خواندن این مقاله هستید قاعدتاً دارید از اینترنت استفاده می کنید. اغلب ما کم و بیش وابستگی به اینترنت داریم. فعلاً قصد پرداختن به این موضوع را نداریم، اما در هر حال وابستگی تان به اینترنت هرچقدر هم که باشد در فرودگاه ها برای وای فای پولی پرداخت نکنید. فرودگا ها با آگاهی ازین امر که پس از عبور از گیت، در چنگ آن ها هستید به حد کافی ازین قضیه سود می برند. غیر از اینکه سرعت این وای فای بسیار پایین است، گران هم هست. اما از همه این ها مهم تر، سفر فرصت مناسبی است که خود را از شر اینترنت خلاص کنید. ایمیل هایتان می توانند تا پایان سفر منتظر بمانند! بجای اینکه موبایل یا تبلتتان را چک کنید کتاب بخوانید، کاری مهارتی انجام دهید یا اصلا در آرامش بنشینید تا ذهن تان هم پاک سازی شود.

وسایل الکترونیکی

2safar

اگر به کنار گذاشتن اینترنت فرودگاه رضایت دادید به احتمال زیاد از خیر وسایل الکترونیکی هم خواهید گذشت. کیوسک های فرودگاهی وسایل الکترونیکی را با قیمت بالایی عرضه می کنند حتی اقلام کوچکی چون هدست که ممکن است فراموش کرده باشید بردارید. تحقیقات نشان داده اند که وسایل الکترونیکی در فرودگاه ها بطور متوسط 34% گران تر از فروشگاه های آنلاین فروخته می شوند. این اختلاف برای اقلام کوچک چیزی بین 10-15 دلار می شود. برای وسایل با تکنولوژی بالاتر مثل دوربین دیجیتال این اختلاف قیمت به 50-200 دلار هم می رسد. شارژر تا 50% در فرودگاه ها گران تر است. مخصوصاً قیمت هدفون بطرز مضحکی در فرودگاه ها بالاست.

غذا

2safar

یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از بیمار شدن در سفر این است که قبل از پرواز در منزل یک وعده غذای مناسب صرف کنید. کارشناسان می گویند که به سه دلیل بهتر است در فرودگاه ها غذا نخورید؛ تقریبا در همه جای دنیا غذای فرودگاه گران تر است، خوشمزه نیست و برای سلامتی هم مناسب نمی باشد. بعلاوه بیشتر مردم تنها بخاطر وقت کشی در فرودگاه غذا می خورند نه به خاطر گرسنگی.

آب

2safar

سفرهای هوایی علاوه بر مخاطرات فیزیکی دیگر، منجر به کم آبی بدن نیز می شوند. اما مسافران همیشگی می دانند که در فرودگاه ها نباید آب بخرند. بکی رودریگز به عنوان یک مسافر حرفه ای می گوید: " من همیشه یک بطری آب همراهم دارم، از آنجا که چک امنیتی اجازه بردن مایعات را نمی دهد یک بطری خالی را در کیف دستی یا چمدان همراهم می گذارم تا بعدا از آب سرد کن آن را پر کنم. شاید چیز مهمی به نظر نرسد اما، وقتی برای چیزی که مجانی در دسترس است بارها و بارها دوبرابر پول پرداخت کنید متوجه اهمیت آن خواهید شد." فقط مطمئن شوید که جنس بطری که همراه می برید از شیشه یا آلومینیوم باشد زیرا، هرگز نباید یک بطری پلاستیکی را مجددا آب کنید.

سوغاتی

2safar

سوغاتی ها در فرودگاه دارای افزایش قیمتی نجومی هستند. بنابراین از پیش برنامه بریزید تا سوغاتی هایتان را در مقصد خریداری کنید و آن را به زمانی که در ترانزیت هستید موکول نکنید. ضمناً گول فری شاپ ها را نخورید. در این فروشگاه ها احتمالاً فقط قیمت نوشیدنی های الکلی و سیگار ارزان تر از بیرون است و دلیل آن مالیات بالایی است که به این کالاها می خورد. بقیه ی اجناس با تقریب خوبی گران تر از فروشگاه های مقصد هستند. بعضاً خیلی خیلی گران تر.

ارز

2safar

شاید این مسئله از آخرین چیزهایی باشد که قبل از سفر به آن فکر می کنید. با این حال کارشناسان توصیه می کنند که پول خود را در فرودگاه تبدیل نکنید. صرافی های فرودگاهی با آگاهی از اینکه بدون آمادگی وارد مقصد می شوید و با سوء استفاده از نبود رقیب دیگری در آن محل، معمولاً بدترین نرخ تبدیل ارز را به شما ارائه می دهند. توصیه می شود که برای تبدیل پول خود صبر کنید تا به مقصد برسید و سپس با استفاده از دستگاه های خود پرداز یا در منصف ترین صرافی موجود، پول خود را تبدیل کنید. برای اتفاقات پیش بینی نشده کمی پول واحد کشور مقصد خود را به همراه داشته باشید.

بالش های گردنی

2safar

کارشناسان سفر توصیه می کنند که اگر قرار است پروازی طولانی داشته باشید، بهتر است از قبل یک بالش گردنی برای خود تهیه کنید. بالش گردنی از جمله کالاهایی است که در فرودگاه ها بسیار گران به فروش می رسد و به علاوه بارها توسط مسافران مختلف دست خورده اند و چندان تمیز نیستند. اگر قصد دارید در طول پرواز چرت بزنید، بهتر است بالش گردنی خود را بسته بندی کنید و در بار همراهتان قرار داده و با خود به داخل پرواز ببرید.

دارو

2safar

هرگونه دارویی را که در سفر احتمال می دهید نیاز پیدا کنید از قبل تهیه کنید و در بار دستی تان بگذارید. داروها در فرودگاه عمدتاً گران تر از قیمت واقعی به فروش می رسند، بنابراین بهتر است از قبل پیش بینی های لازم را در این مورد داشته باشید. اگر به بیماری حرکت مبتلا هستید راه هایی طبیعی برای مقابله با مشکل شما وجود دارد که در مقالات آینده به آن خواهیم پرداخت.

اتومبیل کرایه ای

2safar

اگر اتومبیل خوبی با قیمت مناسب و با دردسر کم می خواهید اجاره کنید، قبل از رسیدن به مقصد کارهای مربوط به آن را هماهنگ کنید. چون وقتی به فرودگاه می رسید هم انتخاب هایتان محدود تر خواهد شد و هم قیمت ها گران تر. در کرایه ی اتومبیل هزینه ی سنگین بیمه را نیز در نظر بگیرید که دست کمی از خود هزینه ی کرایه ندارد.