جاذبه های گردشگری جهان - چامپا گالی دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - چامپا گالی دهلی هند

2safar

اگر در میان فضا های شهری دهلی و بنا های تاریخی و کلاسیک این شهر به دنبال تجربه ای تازه و محیطی بومی در این کلان شهر بزرگ می گردید، مکانی تازه تاسیس وجود دارد، که می توانند اشایاق، ذوق و حس آرامس شما را برآورده کند، این ناحیه را چامپا گالی می نامند، برای اولین کافی شاپ کوچکی در محو.طه ی این محله باز شد، گیاهان تزئینی محلی زیادی را برای دکور مورد استفاده قرار دارد و در خت ها این ناحیه را هم یک نام خاص داشت، از ترکیب این دو اسم نام محله چامپا گالی ایجاد شده که امروزه یکی از محله های دیدنی و تماشایی است، که دانشجو ها و هنرمندان متعددی می توان در اینجا دید و برای گردشگران هم این محله یکی از جذاب ترین مکان هایی است که شور و اشتیاقش را به خوبی می توانند حس کنند.

2safar

چامپا گالی را یک محله ی هنری می دانند، که مجموعه ی از پر هیجان و پر شور از اتفاق های مختلف هنری در این جا رخ می دهد، اما وقتی وارد این محله می شوید، کافه و رستوران های متعدد اش با تصور و شهرت هنری این محله در نگاه اول متفاوت به نظر می رسد، اما هر کدام از این کافه های رستوران ها، خود پاتق هنرمندان بسیاری هستند که آثار هنری متعددی را در آن به نمایش می گذارند و یا به اجرای هنرشان می پردازند. اگر تجریه ی حضور در چنین فضا هایی را داشته باشید، خیلی راحت تر با این محیط ارتباط برقرار می کنید و اگر برای اولین بار به محیطی اینچنین قدم گذاشته اید، بدون شک هیجان و رخ داد های جال توجهی پیشروی شما قرار خواهد داشت.

2safar

کافه شاپ های این محله کم از شهر بازی ندارند، محیطی رنگارنگ شاداب و پر انرژی که حضور جوانان هنرمند در این محیط فضا را دلنشین تر و شاد می کند، پوشش گیاهی متراکم، نیمکت های چوبی و نور های آرام کافه ها در حیاط ها و بالن هایشان، فضای چامپا گالی را رویایی تر می کند. گردشگرانی که به این محل می روندف انتظار برنامه ی مرتب و منظمی برای اجراهای هنری نداشته باشند، یک کافه پذیرای یک شب شعر است، کافه ی دیگری صدای موسیقی اش شما را به سوی خود می کشاند و گردشگران در کنار نوشیدن انواع قهوه ها و نوشیدنی ها می توانند شاهد تنوع غذایی بالای این محله باشند. چامپا گالی را باید دید، در کوچه های سنتی و قدیمی اش قدم زد و در کافه های مختلف این محله نشست، چای نوشید، قهوه خورد و غذا های تند و خوشمزه ی دهلی را امتحان کرد.

2safar

یکی دیگر از ویژگی های چامپا گالی فروش و عرضه ی صنایع دستی هنرمندانه و زیبایی است که با خوش سلیقه گی تمام، در بخش هایی از این محله تماشایی به فروش می رسند، گردشگران همیشه بیشتر حجم جمعیتی خریدار این صنایه دستی هستند. صنایع دستی در چامپا گالی دنیای زیبایی از تلفیق هنر و صنایع دستی که در محله ی باشکوه و زیبای چاپا گالیبه فروش می رسد. چامپا گالی، از آن محله هایی است که گردشگران اوقات لذت بخش و فراموش نشدنی را در آن تجربه می کنند و در هنگام خروج از این محله، با انرژی زیاد و چهره ای بشاش چامپا گالی را ترک می کنند.