چرا باید به وارنا سفر کنیم؟

چرا باید به وارنا سفر کنیم؟

تابستان است و بهترین فصل سفر به وارنا در بلغارستان و لذت بردن از این کشور زیبا در شرق اروپا و حوزه ی بالکان. کشوری که بسیاری از محاسن کشورهای اروپای غربی را دارد، اما هزینه های سفر به آن به مراتب ارزان تر است و همچنین گرفتن ویزای آن نیز آسان تر می باشد. در این مقاله لیستی از جاذبه های وارنا و کارهایی که می توان در سفر به این شهر انجام داد را برای شما آماده کرده ایم. با 2Safar همراه باشید.

گردش در باغ دریایی

این پارک هم برای استراحت و لذت بردن از هوای خنک سایه یا لطیف صبح زود و هم برای ورزش کاملاً مناسب می باشد. در این پارک نیمکت هایی با چشم انداز دریا وجود دارد و همچنین رصد خانه، آکواریوم، و موزه ی دریایی پارک نیز دیدنی هستند. از باغ دریایی می توانید به کنار ساحل بروید به کافه ها و کلاب ها دسترسی داشته باشید.

2safar

تماشای فواره های آوازه خوان

در فواره های آوازه خوان می توانید ترانه ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس رقص فواره ها را با نورهای رنگارنگ تماشا کنید. این فواره ها در نزدیکی تئاتر و اپرای شهر قرار دارند.

بازدید از صومعه ی آلادژا در غار

آلادژا بزرگ ترین صومعه ی داخل غار است که از قرون وسطی به یادگار مانده است. این صومعه در میان آب های دریای سیاه و در خط ساحلی بلغارستان قرار دارد و یکی از مشهور ترین بناهای دین مسیحیت محسوب می شود. مردم محلی خیلی به این صومعه افتخار می کنند.

2safar

گردش در جنگل سنگی

عنوان این جنگل به نظر هیجان انگیز می رسد درست مانند باغ ساحلی. به نظر می رسد که وارنا رمانتیک ترین اماکن را دارد. این جنگل در اثر یک جریان طبیعی پر از سنگ هایی با اندازه ها و سایز های مختلف شده است و در نوع خود منحصر به فرد است. برخی از این سنگ ها کاملاً مرتفع هستند و بلند ترین آن ها 10 متر ارتفاع دارد. اگر دوست دارید خود را در میان سنگ ها گم کنید، حتماً گردشی در این جنگل را در برنامه ی خود بگنجانید.

2safar

بازدید از موزه ی باستان شناسی

این موزه به علت وجود آثاری از وجود انسان که به 100 هزار سال قبل از باز می گردد، شهرت دارد. یادگاری های عصر حجر و دوران پارینه سنگی موزه ی باستان شناسی وارنا را تبدیل به مکانی بسیار دیدنی کرده اند. شما در این موزه با تاریخچه ی حیات بشر در کره ی زمین آشنا خواهد شد.

2safar

دیدار از کلیسای جامع مریم مقدس

درست در قلب شهر، یکی از بزرگ ترین کلیساهای جامع منطقه و کل بلغارستان قرار دارد. این کلیسای ارتودوکس در سال 1885 و پس از بازدید آن که دوندوکف کرساکوف از مقامات بلند پایه ی روسی ساخته شده است. ساختمان کلیسا با دیوار های سر به فلک کشیده ابهت و شکوهی ناب دارد و شب ها نیز چراغانی اش واقعاً زیبا است.

2safar

تور پیاده روی پوک مون

اگر از طرفداران بازی کامپیوتری پوک مون باشید، از این تور وارنا لذت زیادی خواهید برد. در بازی پوک مون شما شخصیتی خلق می کنید که به گشت و گذار در شهر می پردازد. سوار تاکسی و اتوبوس می شود و از نقاط مختلف سر در می آورد. بنابراین تبدیل به یک شخصیت ماجراجوی بازی شوید و تمام نقاط دیدنی وارنا را با پای پیاده در تور پوک مون کشف کنید.

2safar

کلیسای جامع باشکوه وارنا با 133 پله

این کلیسا با ساختمان زیبایش مورد توجه توریست ها قرار دارد و هر ساله گروهی از مردم با انگیزه ی دیدن این کلیسا به وارنا سفر می کنند. توریست ها بیش از هر چیز جذب نماد پردازی تاریخی این بنا می شوند. ساختمان کلیسا در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و جایگاه اسقف آن و همچنین محراب منبت کاری شده اش شگفت انگیز هستند و شما را تحت تأثیر قرار می دهند. نقاشی های دیواری جذاب و شیشه های رنگی بی همتای کلیسا از دیگر نکات ممتازش محسوب می شوند. ما توصیه می کنیم از 133 پله ی مارپیچ کلیسا بالا بروید و همه چیز را از آن ارتفاع ببینید. ترس به دل راه ندهید! این صعود ارزشش را خواهد داشت.

2safar

ویرانه های مربوط به دوران روم باستان

این ویرانه ها به لحاظ تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. آن ها یادگار یک دوره ی تاریخی استثنائی و سلطه ی اپراطوری روم در این شهر هستند. در بازدید از این ویرانه های تاریخی با افسانه های مربوط به روم باستان و مستعمرات آن آشنا خواهید شد. برای کشف این امپراطوری عظیم لازم نیست حتماً به ایتالیا سفر کنید. در وارنا نیز آثار تاریخی آن موجود است.

2safar

بازدید از سنگ های شگفت انگیز

وارنا شهری کاملاً جادویی است و وجود سنگ های شگفت انگیز این جادو را اثبات می کند. این سنگ ها در دهکده ی اسپاروهودو نزدیک وارنا قرار دارند و ظاهرشان کاملاً حیرت انگیز است. تعداد سنگ ها 10 عدد و ارتفاعشان بیش از 40 متر است. منظره ای که می بینید باورنکردنی است و حتماً در سفر به وارنا دیدن این سنگ ها را در برنامه ی سفر خود بگنجانید. مادر طبیعت به زیبایی هر چه تمام تر این سنگ ها را شکل داده است. توجه داشته باشید که این سنگ ها محل زندگی پرندگان وحشی و شکاری هستند، بنابراین هنگام بازدید از آن ها مراقب خودتان باشید!

2safar

آشنایی با تاریخ بلغارستان در موزه ی رترو

موزه ی رترو شامل تمام چیزهایی است که برای یک تجربه ی جالب سفر در زمان لازم می باشد. از اتومبیل های عطیقه ی چیکا لیمو، باکسی سکوداس، ولگا و غیره گرفته تا وسایل آشپزخانه ی قدیمی مردم، لوازم آرایشی، جارو و هر چیزی که مربوط به سبک زندگی گذشته ی این سرزمین می شود.

2safar