در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند؟ - قسمت ششم

در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند؟ - قسمت ششم

در این مقاله به مهم ترین عواملی که شک مأموران امنیتی فرودگاه ها را بر می انگیزد می پردازیم و نکاتی که لازم است رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید را یادآور می شویم. با 2Safar همراه باشید.

نداشتن بیمه ی مسافرتی

وقتی قبل از سفر آن همه توصیه می شود که بیمه ی مسافرتی بخرید، آن را جدی بگیرید. جدا از اینکه نداشتن بیمه در سفر تا چه حد ممکن است ریسکی باشد، اگر بد شانس باشید مأمور کنترل مدارک از شما گواهی بیمه خواهد خواست. حتی ممکن است قبل از سفر به دلیل اجباری بودن بیمه ی مسافرتی آن را خریداری کرده باشید اما مدرکی مبنی بر خرید بیمه به همراه نداشته باشید. این مورد نیز توصیه نمی شود چون مأمور کنترل از شما مدرک می خواهد و صرف اینکه بیمه خریده باشید کافی نیست.

2safar

کنترل نکردن وسایل کودکان

سفر با کودکان به خودی خود استرس آفرین است چه برسد که مرتکب اشتباهاتی نیز بشوید و برای خود استرس اضافی ایجاد کنید. بچه ها ممکن است وسایلی در کیف های خود بگذارند که به لحاظ امنیتی ممنوع باشد مانند قیچی و غیره. والدین لازم است وسایل بچه ها را به طور دقیق چک کنند و هر وسیله ی مشکوکی را از کیف آن ها خارج سازند. حتی توصیه می کنیم چمدان و کیف بچه ها را خودتان ببندید تا تک تک وسایل را مورد بررسی قرار دهید.

2safar

داشتن ویزا یا مهر برخی کشور ها در پاسپورت

مأموران کنترل پاسپورت معمولاً نگاهی به ویزا ها و مهر های ورود و خروج پاسپورت شما می اندازند و اگر مورد خاصی مشاهده کنند ممکن است از شما سؤالات اضافه بپرسند یا در بدترین حالت شما را برای مصاحبه به اتاقی ببرند. این که سفر به چه کشور هایی دردسر آفرین است بسته به مقصد فرق می کند. مثلاً جمهوری آذربایجان و ارمنستان نسبت به مسافرانی که قبلاً به کشور مقابل سفر کرده اند تا حدودی حساس هستند.

2safar

کفش های کثیف و گلی

بسیاری از کشور ها نسبت به خاک حساس هستند و معتقدند آلودگی ها و بیماری های زیادی از طریق خاک منتقل می شود. اگر کفش های شما گلی و کثیف باشد (مثلاً کفش های کوهنوردی) ممکن است در گیت بازرسی دچار دردسر شوید. به خصوص کشور های نیوزلند و استرالیا به این مورد خیلی حساس هستند.

2safar

همراه بردن حیوان خانگی

سفر با حیوانات قوانین خاص خود را دارد و قبل از سفر لازم است مدارک لازم را تهیه کرده و همچنین نژاد حیوانی که با خود می برید جزء نژاد های لیست شده ی مجاز در کشور مقصد باشد. همچنین باید فرم هایی پر کنید که حیوان خانگی خود را فقط برای مدت کوتاهی به کشور مقصد می برید و با خودتان بر خواهید گرداند. اگر تمام این مدارک را به همراه نداشته باشید همراه داشتن حیوان خانگی در گیت امنیتی بسیار دردسر آفرین است.

2safar

نداشتن بلیط برگشت

ممکن است مأمور کنترل پاسپورت از شما در مورد تاریخ برگشت سؤال کند و حتی بخواهد بلیط برگشت خود را نشان دهید. اگر بلیط برگشت نخریده باشید ممکن است این شک را ایجاد کنید که قصد ماندن در کشور مقصد را دارید و از ورود شما به مقصد جلوگیری شود. حتی کشور سوم که برای ترانزیت از آن عبور می کنید نیز احتمال دارد از شما بلیط برگشت بخواهد و در غیر این صورت از سوار کردن شما به هواپیما امتناع کند.

2safar