چک لیست آمادگی سفر با کودکان

چک لیست آمادگی سفر با کودکان

سفر با کودکان دشواری ها و لذت های خاص خودش را دارد. اگر همراه همسر و کودکتان سفر می کنید، خیلی راحت تر خواهید بود و شما می توانید وظایفی که در قبال کودک خود دارید را بین خود و همسرتان تقسیم کنید. اما اگر به عنوان یک مادر یا پدر تنها سفر می کنید، با چالش های بیشتری روبه رو خواهید شد. اگر قبل از سفر و هنگام بستن چمدان ها دچار استرس می شوید که مبادا چیزی را در ارتباط با کودکتان فراموش کرده باشید و بعد دچار دردسر شوید، ما چک لیستی از کارهایی که لازم است انجام دهید برایتان آماده کرده ایم. با2Safar همراه باشید.

2safar

برای کودکتان چند لباس اضافی در چمدان کابین یا کیف دستی خود بگذارید.

به برداشتن یک دست لباس دم دستی در کیف و قرار دادن بقیه ی لباس ها در چمدان بار اکتفا نکنید. وقتی با کودکتان سفر می کنید، بیشتر فضای چمدان کابین یا ساک دستی خود را باید به لباس ها و وسایل کودکتان اختصاص داده و تا جایی که امکان دارد وسایل کودک را تحویل بار ندهید. بهتر است وسایل کودک شما کاملاً دم دست باشد مثلاً اگر یک چمدان کابین و یک ساک کوچک با خود به داخل هواپیما می برید، در آن ساک تمام وسایل کودک خود را گذاشته و آن را به جای قرار دادن در محفظه ی بالای سر در زیر صندلی خود قرار دهید.

2safar

دستمال مرطوب مخصوص کودک و پوشک چند برابر نیاز همراه داشته باشید.

در این مورد منتهای احتیاط را رعایت کنید و هر نوعی احتمالی را بدهید. اگر موقعیتی اورژانسی پیش بیاید و شما چندین ساعت به چمدان های خود یا فروشگاهی برای خرید پوشک دسترسی نداشته باشید، آیا به حد کافی پوشک یا دستمال مرطوب همراه دارید؟

2safar

کتاب و اسباب بازی های متنوعی در کیف دستی خود بگذارید.

شما لازم نیست تمام اسباب بازی مورد علاقه ی کودکتان را بار کنید و با خود ببرید. فقط کافی است اصل تنوع را رعایت کنید و از بردن اسباب بازی یا وسایل سرگرم کننده ی مشابه خودداری کرده و مثلاً دو کتاب، یک یا دو بازی فکری، لگو، تبلت و غیره در کیف دستی بگذارید. به این شکل اگر حوصله ی کودک شما از یک بازی سر رفت، شما می توانید سرگرمی کاملاً متفاوتی به او پیشنهاد کنید.

2safar

انواع مایعات برای کودک همراه داشته باشید مگر آنکه صرفاً شیرخوار باشد.

پس از عبور از گیت امنیتی فرودگاه حتماً آب و چند مدل آبمیوه برای کودکتان خریداری کنید. کودکان بیشتر از بزرگسالان در ارتفاع آب بدن خود را از دست می دهند و احساس تشنگی می کنند. از کودکتان شیرخوار است، در طول پرواز بیشتر از معمول به او شیر بدهید.

2safar

زودتر چک این کنید.

وقتی با کودکی سفر می کنید، باید بیشتر از افراد دیگر برای خود وقت بخرید چون طبعاً کند تر از سایرین پیش خواهید رفت. اولین قدم مهم چک این زودهنگام است. شما نمی توانید با کودک در صف های طولانی بایستید، پس هر چه زودتر چک این کنیداحتمال اینکه کمتر معطل شوید بیشتر است.

2safar

هتلی انتخاب کنید که برای کودکان مناسب باشد.

برخی هتل ها فضای بسیار خوبی برای کودکان دارند مثل امکان قرار دادن گهواره ی کودک در اتاق، استخر و زمین بازی مخصوص کودکان و حتی در اختیار گذاشتن اسباب بازی و غیره. به عنوان شخصی که با کودک سفر می کنید شما در هنگام انتخاب هتل باید ملاک های متفاوتی را نسبت به سایرین مد نظر قرار دهید و هتلی انتخاب کنید که کودکتان نیز از اقامت در آن لذت ببرد وسرش گرم شود.

2safar

درخواست یخچال در اتاق بدهید.

به هتلی که رزرو کرده اید ایمیل بزنید و درخواست کنید که به علت همراه داشتن فرزند کوچک نیاز به یخچال در اتاق دارید. حتی بهتر است قبل از نهایی کردن هتل، این موضوع را با ایمیل هماهنگ کنید تا در صورت لزوم هتل دیگری بیابید. به مینی بار اتاق اکتفا نکنید چون به حد کافی سرد نیست و ممکن است شیر کودکتان در آن فاسد شود. اگر نمی خواهید تمام وعده ها به کودک خود غذای بیرون بدهید، سبزیجات، ماست، پنیر و میوه خریداری کرده و در یخچال اتاق بگذارید.

2safar

اسنک های انرژی زا برای خود به همراه داشته باشید.

در سفر با کودک بیشتر از معمول خسته خواهید شد و به قول معروف کم خواهید آورد. همراه داشتن اسنک های پروتئینی و انرژی زا را فراموش نکنید تا سرحال باشید.

2safar

هتل خود را نزدیک به مناطق توریستی یا ایستگاه های حمل و نقل عمومی انتخاب کنید.

شما با کودک نمی توانید مسافت زیادی پیاده راه بروید بنابراین از قبل برای رفت و آمدتان در مقصد مورد نظر برنامه ریزی کنید. اگر برایتان مقدور است اتومبیل کرایه کنید چون در سفر با کودک این گزینه خیلی توصیه می شود. در غیر این صورت هتل خود را نزدیک به ایستگاه مترو و تراموا انتخاب کنید.

2safar

بالش، تشک و پتوی مخصوص کودکتان را همراه ببرید.

شما به این وسایل هم در هواپیما و هم در هتل احتیاج خواهید داشت. به رخت خواب های هتل قناعت نکنید و رخت خواب مخصوص کودک خود و به خصوص بالشی که به آن عادت دارد را حتماً همراه ببرید.

2safar

از صندلی های انتهای هواپیما اجتناب کنید.

ته هواپیما منطقه ی شلوغ و پر سر وصدایی است. مهمانداران آن جا تجمع کرده و به وظایفشان یا صحبت با یکدیگر مشغول می شوند. مسافران نیز برای وقت گذرانی یا استفاده از دستشویی به آن جا می روند. احتمال اینکه کودک به خواب رفته ی شما از سر و صدا بیدار شود در انتهای هواپیما بیشتر است.