چگونه با آرامش خیال سفر کنیم؟

مردم زیادی در سراسر دنیا از ترک خانه ی خود و رفتن به سفر دچار اضطراب می شوند. ما در 2سفر به شما راهنمایی می کنیم چطور بر تردید ها و نگرانی های خود قبل از سفر غلبه کنید و از سفر رؤیایی خود لذت کامل ببرید.

2safar

بیمه ی مسافرتی خریداری کنید

خیلی از ما بدون بیمه سفر می کنیم و می گوییم "برای ما هیچ اتفاقی نمی افتد". خرید بیمه ی مسافرتی هزینه ی بالایی ندارد اما خیال شما را در طول سفر آسوده خواهد کرد. سعی کنید بیمه ای بخرید که علاوه بر خدمات پزشکی، هزینه هایی چون تاخیر و کنسلی پرواز و یا گم شدن بار را نیز پوشش دهد. هزینه ای که برای بیمه می کنید واقعا ارزشش را دارد!

2safar

به فکر حفاظت از منزل خود در زمان سفر باشید

یک سوم مردم اعتراف می کنند بدون ملاحظات امنیتی خانه ی خود را ترک کرده و به سفر می روند. حتی گاهی کلید خانه را زیر گلدان جلوی در مخفی می کنند! برای داشتن خاطری آسوده در سفر حتماً همه ی نکات ایمنی را رعایت کنید و وسایل ارزشمند خود را در صندوق امانات بانک بگذارید.

2safar

در مورد مقصد خود تحقیق کنید

قبل از سفر حتما در اینترنت و سایت هایی نظیر 2سفر سرچ کرده و اطلاعات کاملی در مورد ایرلاینی که با آن پرواز می کنید، هتلی که قرار است اقامت کنید، غذا و رستوران و سایر ویژگی های مهم در مورد مقصد سفر خود به دست بیاورید. اگر قبل از سفر به حد کافی تحقیق کرده باشید، با هیچ سورپرایزی مواجه نخواهید شد.

2safar

مطمئن شوید کلیه مدارک لازم در دسترس و به روز هستند

پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بعد از سفر شما اعتبار داشته باشد. اگر همراه با فرزندان خود و بدون همسر به سفر می روید ، رضایت نامه ی همسر خود را به همراه داشته باشید. از تمام مدارک و برنامه سفر خود کپی تهیه کرده و به یکی از اعضای نزدیک خانواده بسپارید. اسکن مدارک را به خود نیز ایمیل کنید.

2safar

سیم کارت همراه با دیتا خریداری کنید

قبل از سفر به فکر خرید سیم کارت باشید و در مورد قیمت و دیتای آن تحقیق کنید. همچنین مطمئن شوید که آیا هتل محل اقامتتان وایفای رایگان دارد و با توجه به این موضوع به چه میزان دیتا احتیاج خواهید داشت.

اگر قرار است رانندگی کنید، از قبل آماده شوید

اگر قصد اجاره ی اتوموبیل و رانندگی دارید حتما قبل از سفر در مورد قوانین رانندگی کشور مقصد مطالعه کنید و گواهی نامه ی رانندگی بین المللی بگیرید. هر کشوری مقررات خود را دارد پس حتماً اطلاعات لازم در مورد رانندگی و مدارکی که نیاز خواهید داشت را جمع آوری کنید.

2safar

برای پولی که همراه می برید از قبل برنامه ریزی کنید

در مورد پولی که نیاز خواهید داشت و نحوه ی حمل پولتان قبل از سفر برنامه ریزی کنید. اگر به کیف مخصوص یا جیبی اضافه در لباستان احتیاج دارید، کارهای لازم را انجام دهید. همچنین پولی اضافه بر نیاز برای مواقع اضطراری به همراه داشته باشید و آن را در جای امنی مخفی کنید.

2safar

به فکر مشکل زبان باشید

بهتر است حدود 100 تا 200 عبارت کلیدی به زبان محلی مقصد خود یاد بگیرید. گفتن عباراتی مثل "متشکرم"، "ببخشید"، "دستشویی کجاست" و غیره. هر چه بیشتر به زبان کشور مقصد آشنا باشید، اضطراب کمتری خواهید داشت. اگر توانایی یادگیری زبان را در خود نمی بینید، جملات ضروری را یادداشت کرده و همه جا همراه داشته باشید.

2safar