چگونه در هزینه ی سفر صرفه جویی کنیم؟

بیشتر ما درآرزوی سفر به خصوص سفر های خارجی به سر می بریم و در عین حال بودجه ی محدودی برای سفر در اختیار داریم. اگر هوشمندانه سفر کنیم و به فوت و فن سفر ارزان آشنا باشیم، می توانیم به خوبی در چهارچوب بودجه ای که در اختیار داریم به سفرهای رؤیایی برویم و دنیا را سیاحت کنیم. با 2Safar همراه شوید تا شما را با برخی از رازهای سفر ارزان آشنا کنیم.

1. زمانی که پرواز ارزان تر است سفر کنید

هزینه ی پرواز بسته به ماه، روز و حتی ساعت سفرتان متفاوت است. سعی کنید از پرواز های آخر هفته اجتناب کنید چون بلیط به شکل ملموسی گرا نتر خواهد بود مثلا اگر به سفر یک هفته ای می روید به جای آن که بلیط پنجشنبه تا پنجشنبه بگیرید، بلیط سه شنبه تا سه شنبه بگیرید.

2safar

2. در خارج از فصل سفر کنید

بیشتر شهر ها و نقاط دنیا زمان اوج و خلوت سفر دارند. زمان اوج یا پیک سفر به آب و هوا یا رویداد هایی که برگزار می شود بستگی دارد. اگر بخواهید به مناطق گرمسیر مثل جنوب شرق آسیا سفر کنید، تابستان فصل ارزان تری است و زمستان پرواز و هتل به طرز قابل توجهی گرانتر می باشد. برعکس کشورهای اروپایی، روسیه یا سواحل مدیترانه در فصل زمستان ارزان تر هستند چون به علت سردی هوا توریست های کمتری به این نقاط سفر می کنند. پس خارج از فصل سفر کنید تا در هزینه هایتان صرفه جویی شود. الزاماً سفر خارج از فصل به معنای هوای آزار دهنده نیست. هوای خیلی از شهرهای اروپا در فصل پاییز و زمستان مطبوع است. می توانید برای انتخاب شهر و زمان سفر با دقت هوا شناسی را چک کنید و بازه ای آفتابی در خارج از فصل را شکار کنید! در این سفرها علاوه بر صرفه جویی در هزینه، از شلوغی و تجمع توریست ها نیز در امان خواهید بود. خیلی از مردم سفر خارج از فصل را به خاطر همین نکته به زمان پیک ترجیح می هند.

2safar

3. غیر مستقیم پرواز کنید

اگر پول برای شما مهم تر از زمان است پس پرواز های غیر مستقیم بگیرید. پرواز هایی که توقف دارند ارزان تر هستند. به علاوه، اگر بلیط سفر به شهری گران است، قیمت بلیط به شهرهای اطراف را جستجو کنید. معمولاً بلیط به نقاط توریستی گران تر از نقاط غیر توریستی است پس بلیط خود را به نقطه ی ارزان تر بگیرید و سپس راهی ارزان و مناسب برای سفر بین این دو نقطه انتخاب کنید. به این شکل در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید کرد.

2safar

4. سفر رفت و برگشت را از ایرلاین های متفاوت بگیرید

اگرچه معمولا خرید بلیط رفت و برگشت ارزان تر است اما همیشه اینطور نیست. گاهی قیمت بلیط یک ایرلاین در یک روز ارزان تر و در روز دیگری گران تر است بنابراین ترکیب کردن روز ارزان دو ایرلاین برای سفر رفت و برگشت ایده ی خوبی است.

2safar

5. از قبل پارکینگ فرودگاه را رزرو کنید.

اگر قصد دارید اتوموبیل خود را در طول سفردر پارکینگ فرودگاه بگذارید، سعی کنید از قبل پارکینگ را رزرو کنید. رزرو از قبل ارزان تر است و هزینه هایتان کاهش پیدا می کند.

2safar

6. فرودگاه ارزان تر را انتخاب کنید.

بسیاری از شهرهای بزرگ بیش از یک فرودگاه دارند و هزینه ی پرواز های این فرودگاه ها با هم متفاوت است. اگر پرواز ارزان تر به فرودگاه دورتر را بگیرید و سپس راهی مناسب مثل اتوبوس یا مترو برای رفتن به مقصد مورد نظرتان پیدا کنید، در هزینه ی سفر خود صرفه جویی کرده اید.

7. با خود غذا به هواپیما ببرید.

خیلی از ایرلاین ها غذا سرو نمی کنند و مجبورید هزینه ی غذا را بپردازید. شما مجاز به بردن غذا بجز مایعات به داخل هواپیما هستید. پس به جای خرید غذای گران هواپیما، با خود غذا به همراه داشته باشید.

2safar

8. پول اضافه بار ندهید.

اگر نگران اضافه بار هستید، تا جایی که ممکن هست بار اضافی خود را داخل هواپیما ببرید مثلا پالتو یا کفش سنگین خود را بپوشید.

9. قبل از ترک خانه چمدان های خود را وزن کنید.

موضوع اضافه بار را جدی بگیرید. خیلی از ایرلاین ها در این رابطه بسیار سخت گیر هستند و گاهی بخاطر چند کیلو مجبور به پرداخت هزینه ی گزافی خواهید شد. قبل از ترک خانه با دقت مقررات حمل بار ایرلاین خود را بخوانید و به میزان مجاز، بار با خود ببرید. به امید چانه زدن با مسئول چک این نباشید چون همیشه امکان جریمه شدن وجود دارد. ضمنا یک ترازوی کوچک مخصوص بار برای سفر برگشت نیز به همراه داشته باشید.

2safar

10. از قبل درباره ی مقصد سفر خود تحقیق کنید.

این روزها اینترنت کسب اطلاعات را خیلی آسان کرده است. قبل از سفر جستجوی جامع و کاملی در باره ی راه ها و هزینه های حمل و نقل، رستوران های باکیفیت و ارزان، مراکز خرید مناسب و هر نوع اطلاعات مرتبط دیگر را انجام دهید. ما توصیه می کنیم با افرادی که قبلاً به آن شهر یا کشور سفر کرده اند مشورت کنید یا نظرات آن ها را در اینترنت بخوانید سپس لیستی از برنامه ی قطارهای شهری، مترو و اتوبوس و همچنین رستوران ها و فروشگاه های خوب با قیمت مناسب و محل آن ها را تهیه کنید. این اطلاعات بعداً در سفر بسیار مفید خواهند بود و شما را از سردرگمی و صرف هزینه ی بیهوده نجات خواهند داد. مثلاً اغلب رستوران های مناطق توریستی گران هستند در حالی که با طی مسافت کمی به رستوران های محلی ارزان تر دسترسی خواهید داشت.

2safar