چگونه در یک پرواز طولانی به راحتی بخوابیم

چگونه در یک پرواز طولانی به راحتی بخوابیم

خوابیدن در هواپیما برای بیشتر مردم دشوار است. شاید در یک پرواز چند ساعته نخوابیدن مسئله ی مهمی نباشد، اما در پروازهای طولانی لازم است هر طور شده به خواب برویم تا هم تأثیرات جت لگ کمتر شود و هم زمان زودتر بگذرد. ضمن اینکه نخوابیدن باعث می شود روز اول سفر را به طور کامل از دست بدهیم. ما در 2Safar راهکارهایی برای راحت خوابیدن در هواپیما برای شما آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

1. صندلی خود را با دقت انتخاب کنید.

اگر فردی هستید که زیاد از سر جایتان بلند نمی شوید، بهترین صندلی برای شما کنار پنجره است. به این شکل مسافران کنار شما برای بلند شدن مجبور به بیدار کردن شما نخواهند بود. پس صندلی کنار پنجره را رزرو کرده و با خیال راحت به خواب بروید. اما اگر فرد بی قراری هستید و دوست دارید زیاد قدم بزنید، زیاد از سرویس بهداشتی استفاده می کنید و یا قدتان بلند است، صندلی کنار راهرو برایتان مناسب تر خواهد بود. در این صندلی جای بیشتری برای پاهایتان دارید و هر وقت بخواهید بدون اذیت کردن کسی می توانید از جایتان بلند شوید.

2safar

2. هدفون به همراه داشته باشید.

بهتر است از هندزفری های رایگان هواپیما صرف نظر کرده و هدفونِ با کیفیت خود را به همراه داشته باشید. امروزه در بیشتر ایرلاین های خوب می توانید موسیقی آرامش بخش و خواب آور گوش کنید. سعی کنید از موسیقی های تند اجتناب کنید چون در خواب شما اختلال ایجاد می کنند.

2safar

3. روی تنفستان تمرکز کنید.

نفس کشیدن یک عمل ناخودآگاه است اما اگر بر روی دم و بازدم خود تمرکز کنید به عملی خودآگاه تبدیل می شود. این کار جزء تمرین های یوگا نیز هست و به آرامش بدن و خواب راحت کمک می کند. تمرکز بر روی تنفس باعث می شود خیالات دیگر از ذهنتان پاک شده و آسوده به خواب بروید. کافی است به مدت ده تا بیست دقیقه چشمانتان را بسته و در حالی که به عمل دم و بار دم فکر می کنید با هر نفس در ذهنتان کلمه ی دم و بازدم را تکرار کنید.

4. از کافئین اجتناب کنید.

اگر معتاد قهوه یا نسکافه هستید، بهتر است در پرواز های طولانی از عشقتان صرف نظر کنید! کافئین نه تنها شما را بی خواب می کند بلکه در تشدید جت لگ نیز مؤثر است. به جای نوشیدن قهوه در پرواز، چای کیسه ای گیاهی به خصوص گیاهان آرامش بخش به همراه داشته باشید. مهمانداران هر زمان که بخواهید فنجان آب جوش در اختیارتان خواهند گذاشت.

2safar

5. لباس راحت بپوشید.

لباس تأثیر زیادی روی استراحت شما در هواپیما دارد. حتماً کفش های خود را در بیاورید و جوراب مخصوص که در ایرلاین ها به طوررایگان توزیع می شوند، بپوشید. در آوردن کفش ها این پیغام را به مغزتان مخابره می کند که زمان استراحت است. بهتر است یک لباس نازک تردر زیر و لباس زخیم تری روی آن بپوشید. به این شکل با توجه به دمای کابین می توانید انتخاب کنید که با لباس زخیم تر راحت تر خواهید بود یا لباس سبک تر را ترجیح می دهید.